netoci se mi vacky

Více
13 roků 9 měsíců zpět #1 od MarianBarton
netoci se mi vacky vytvořil uživatel MarianBarton
Panove, jel sem 300km a byla kolona, tam sem zjistil, ze mi nefunguje sahara, tak sem auto vzdy chcipl. ale po 6km samozrejme teplota uz byla nahore, kdyz sem vyjizdel z kolony, ozvala se rana a praskla mi hadice od chladice do motoru. hadici sem zkratil, pomalu dolival vodu, a dojel z5 200 km domu. Asi 5 km od baraku mi auto chciplo a uz nenaskocilo. Zjistil sem, ze mi nefunguje cidlo otacek a diky tomu, ze se mi netoci rozdelovac a ani jedna vacka. Na rozvodak sem zkousel tlacit zezhora a je tuhy, takze nevim, jestli se nekde nezacuchal a proto drzi.

Mluvil sem s jednim Fiatakem z lbc a rekl mi, ze muze byt potkany motor, coz by bylo za 8 tisic. Takze bych rad vedel vas nazor, jestli je lepsi opravovat motor, tekl mi z neho olej a chtel sem ho pretesnovat, takze + pretesneni nebo vzit a za 4tisice koupit motor s napravnici a vymenit?
Jo, a jeste mi dnes bylo receno, ze motor neni 16 ventil, ale jen 8 ? ! ?
Tipo r.v.88 66kw, benzin, 1.6

TIPO 1.6 DOHC 90hp (149.C2.046) - r.v. 1989

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #2 od Dresik
Odpověděl Dresik pro téma Re: netoci se mi vacky
No uvaril jsi to, co jineho :)
Ted babo rad, cidlo otacek fungovat nemusi, ale rozdelovac se ti samozrejme tocit musi - to ze uz civka nebude posilat jiskru to je vec jina.
Sundej viko rozvodu a uvidis co s tim mas, pripadne nekoho popros, at ti startuje a podivej se lehce odtazenym krytem na vackove kola.
Jinak 16v to opravdu neni. Pouze tu ma pri jednom a jednom ventilu na valec kazdy ventil svou vacku.

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #3 od aaa_najn
Odpověděl aaa_najn pro téma Re: netoci se mi vacky
ved bez cidla otacok nenastartuje motor ..

Tipo 1.4 i.e. 51kW socque_line , clima, central, lpg, 200km, anno immatricolazione 93, 160.046

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #4 od Dresik
Odpověděl Dresik pro téma Re: netoci se mi vacky
To jo, ale vacky se toci tak nebo tak :)

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #5 od MarianBarton
Odpověděl MarianBarton pro téma Re: netoci se mi vacky
Mozna sem to napsal trochu nesrozumitelne, ale vacky se mi netoci a rozvodak se ani nehne.
Tim co sem nahore napsal bylo mysleno to, ze sem si vsiml, ze mi neukazuji otacky, tak sem se sel podivat na rozdelovac a zjistil, ze se netoci palec a po zkoumani duvodu nehybnosti rozdelovace sem zjistil, ze se netoci rozvodovy remen

TIPO 1.6 DOHC 90hp (149.C2.046) - r.v. 1989

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #6 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: netoci se mi vacky
no, jestli už nebudou náhodou na rozvoďáku (řemenu) chybět tam dole v tom místě zuby.. tím pádem se klika točí a řemen se ani nehne..
vlasní zkušenost :(

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #7 od TooM-As
Odpověděl TooM-As pro téma Re: netoci se mi vacky
Pokud je rozvoďák v pořádku , a nemá konec a začátek, tak se ti asi odrbali zuby dole na klice . to se stává když se ti z jakéhokoliv důvodu zasekne vačka. (přesně to se mi stalo na 2l . nedal jsem těsnění pod redukci na rozdělovač , přimáčkla se vačka a bylo to hned) . Teď jde jen o to kolik se toho potkalo (u mě jen 1 ventil) . Taky by bylo dobrý zjistit proč se to stalo . pokud už nebyl rozvoďák úplně fit , v kombinaci s uvařením motoru , se to někde kouslo a šlo to samo.

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #8 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: netoci se mi vacky
otázka je jestli se to muselo potkat, kdybys měl z pr**le kliku tak se to seklo v mezipoloze... Sundej plast v pravém podběhu a kryt rozvoďáku a vidíš na něj... Kamarádovi se tohle stalo na Oplu a jen vyměnil rozvoďák a auto jelo dál

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #9 od Dresik
Odpověděl Dresik pro téma Re: netoci se mi vacky
Tim padem je to jasny. Tady musis jedine sundat kryt rozvodu a dostat se k remenici na klice a podivat se.. Jinak muzeme jen hadat..

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #10 od TooM-As
Odpověděl TooM-As pro téma Re: netoci se mi vacky

otázka je jestli se to muselo potkat, kdybys měl z pr**le kliku tak se to seklo v mezipoloze... Sundej plast v pravém podběhu a kryt rozvoďáku a vidíš na něj... Kamarádovi se tohle stalo na Oplu a jen vyměnil rozvoďák a auto jelo dál


no opely měly motory které se nepotkají , to je jako fire motor od fiatu. Předpokládám že marian , určitě alespoň jednou skusil motor znovu nastartovat ,takže všechny válce proběhly do HÚ. jaké jsou mezery mezi poutevřeným ventilem a válcem v hú nevím . každopádně si myslím že min. jeden ventil bude potkaný.

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #11 od MarianBarton
Odpověděl MarianBarton pro téma Re: netoci se mi vacky
Kdyz auto chciplo, zkousel sem startovat, myslim, ze je to automaticka reakce :-D ted na to par dni nebudu mit cas, takze tak ve stredu. Prvni zjistim, jak to vypada dole u kliky a na druhou stranu, bude pro me jednoduzsi pretesnit motor, prevodovku, udelat rozvody a dalsi veci, nebo vzit prachy a koupit motor, kterej netece, bezi a ma najeto 130 000?

(To admin, nevim, jestli neudelat jeste jednu diskuzi?

TIPO 1.6 DOHC 90hp (149.C2.046) - r.v. 1989

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
13 roků 9 měsíců zpět #12 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: netoci se mi vacky
Já bych si spočítal cenu opravy starého motoru a cenu kolik bude stát jiný motor plus práce za přehození. 130 000 km není moc, dalších 100 000 motor musí vydržet.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #13 od TooM-As
Odpověděl TooM-As pro téma Re: netoci se mi vacky
jinej motor = zajíc v pytly.
Oprava motoru = jistota.

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #14 od Fiat2000
Odpověděl Fiat2000 pro téma Re: netoci se mi vacky
Zlatá slova, okoukni to a rozhodni se správně..podle závady...klidně by jsem ti pomohl, jsem z Č.Lípy..ale dodělávám Bělouše..ještě tak 14 dnů..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #15 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: netoci se mi vacky
myslím,že tady ti kluci radí dobře,ten motor znáš,takže víš co od něj můžeš čekat.
já sem před lety v LBC,výpadovka na Děčín,ale po starý silnici,je tam v těch místech opravna(kousek před čističkou,ale ulici a čtvrtˇ,už nevím)(myslím ze se zabívá i Fiaty)nechával dělat palici na Lancii(1.9td),tam se mi potkali včechny ventyly(spadla napínací kladka),vyměnil vodítka,vetyly(použil starší,ale zabrousil je do sedel)a srovnal hlavu,vyšlo to na 4tis kč+těsnění 1tis.kč(tehdy před osmi roky)a motor chodil jako novej a kdyš ho budeš mít rozebranej tak budeš mít spoustu místa na jeho kompletní přetěsnění.

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.501 sekund
Powered by Kunena fórum