Jaký motor? :)

Více
12 roků 8 měsíců zpět #1 od strouhalik
Jaký motor? :) vytvořil uživatel strouhalik
Nazdar tipaři svuj boj s Fiatem Tipo 1.4 ie jsem už vzdal...a teď hledám nový motor a tak se chci zeptat jaký by ste mi doporučili myslel jsem 1.9 tds, 1.7D nebo nejakej benzin? 1.6? ale s tema benzinama bych to neviděl tak ružově, potřebuju spolehlivost a hlavně nizkou spotřebu a provozni naklady..děkuji za vaše názory :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 8 měsíců zpět #2 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Jaký motor? :)
takže půjdeš znovu do tipa??
měl jsem a mám 1.6 DOHC (do dnes spokojenost, spolehlivost výborná, nikdy jsem nezůstal nikde viset). Dál jsem měl 1.9TDs, ten motor mě nenadchnul, ale asi proto, že jsem s ním měl jen problémy, jinak je to prý spolehhlivý pracant. Na 1.7D zapomeň, to je lenoch, žere jako 1.9TD, ale výkon nikde, zase je to atmo a tak jede pořád. Ještě z benzínu jsem chvíli jezdil s 2.0 8V a jako dobrý, živý auto, ale taky si trochu benzínu vezme.
A potom spolehlivost a provozní náklady jsou vždy odvislé od toho, jak se kdo o dané auto a motor stará.

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 8 měsíců zpět #3 od strouhalik
Odpověděl strouhalik pro téma Re: Jaký motor? :)
NO moje tipo je v dost slušném stavu, a co si budem povídat mám ho rád, nejradši bych si ho nechal cele jak je, ale nedokáž se dostat pod spotřebu 13/100 mimo město :/ už si nevím rady tak sháním jiný motor, idealni by byl ten dieasel ja totiž tem benzinum moc nevěřím, ale jestli říkáš , že máš 1,6 DOHC a jsi spokojeny..ak si řikam, že bych to možná zkusil..jakou to má spotřebu a výkon prosím :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 8 měsíců zpět #4 od ivobr
Odpověděl ivobr pro téma Re: Jaký motor? :)
ja som za 1.9tds

fiat tempra 1.9 tds ,fiat punto 1.2 mk2 8v,peugeot boxer 2.5 d

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 8 měsíců zpět #5 od Skyline
Odpověděl Skyline pro téma Re: Jaký motor? :)
taky mám jedno 1,6 DOHC má to 66kW a spotřeba od 7 do 10 jak kdy a jak kde, za těch pět let mě nikde taky viset nenechal, měnim jen filtry a olej a jednou sem měnil víčko rozdělovače s palcem preventivně
jinak sem měl tu čest jezdit se 2.0 16v 107kW a jede to fakt užasně, spotřebu sem nijak neřešil takže nevim, měl sem problém s vačkama ale než sem to pořádně vyřešil tak sem motor prodal

Fiat Tipo 1.8 swap 2.0 16v Turbo, 3dv., bílé - ve výstavbě
Fiat Tipo 1.4, 3dv., černé
Fiat 500 BlackJack 1.4 100HP
Alfa Romeo 156 sw 2.4 10v 110kw
bejvalé:
Fiat Tipo 5dv. 1.4, 1.6, 2.0 8v, 2.0 16v
Fiat Tipo 3dv. 1.4, 1.6

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
12 roků 8 měsíců zpět #6 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: Jaký motor? :)
Mám 1,8 ie 77kW. Spotřeba od 6 po dálnici a jedu tak kolem 100 km/h, nebo třeba 12-15 po městě. Po městě je to hrůza, protože mi nejde zařadit 2.
Tak přemýšlej o naftě, nebo o plynu. Já osobně bych přemýšlel už taky o novějším autě.
Názor sice možná blbej, ale zato můj.:P

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 8 měsíců zpět #7 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Jaký motor? :)

strouhalik napsal: NO moje tipo je v dost slušném stavu, a co si budem povídat mám ho rád, nejradši bych si ho nechal cele jak je, ale nedokáž se dostat pod spotřebu 13/100 mimo město :/ už si nevím rady tak sháním jiný motor, idealni by byl ten dieasel ja totiž tem benzinum moc nevěřím, ale jestli říkáš , že máš 1,6 DOHC a jsi spokojeny..ak si řikam, že bych to možná zkusil..jakou to má spotřebu a výkon prosím :)


no ta spotřeba je vysoká, ale takovou jsem měl po koupi tipa taky, respektive 16l/100km a vůbec to nejelo, a problém byl pouze v elektronice, nikoliv v motoru jako takovém. Vyměnil jsem čidla (lambda a tak), některá jsem zrepasoval sám doma, zkontroloval jsem celou kabeláž (dost věcí jsem opravil nebo udělal nově), vyměnil filtry a pak jsem měl klid, auto jezdilo v průměru za těch 7-8litrů kombinovaná a hlavně jelo, nebylo jako chcíplá nudle. Tipo už dneska nejezdí, ale když do něj dám baterku, tak chytne hned.

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
12 roků 8 měsíců zpět #8 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: Jaký motor? :)
Vidím že Charles se nám tady na fóru znovu rozepsal. Tak to můžeme očekávat další nové nápady a hlavně oživení!. Konec konců. taky mně osobně Charles v začátcích hodně pomohl a inspiroval.
Jinak by ,, Enzo " asi už dávno nebyl.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 8 měsíců zpět #9 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Jaký motor? :)

jumbo napsal: Vidím že Charles se nám tady na fóru znovu rozepsal. Tak to můžeme očekávat další nové nápady a hlavně oživení!. Konec konců. taky mně osobně Charles v začátcích hodně pomohl a inspiroval.
Jinak by ,, Enzo " asi už dávno nebyl.


No více méně už tu dělám hlavně tichý dohled, ale když někdo žádá názor, tak mu své zkušenosti klidně napíšu...
A jinak za tu další část díky, jsem rád, že jsme se poznali na sraze a ačkoliv přece jen nepatříš do mojí generace (bohužel ty do trošku starší), tak je s tebou skvělá domluva a tak...
Nové nápady jsou, respektive bych tomu spíše říkal "vývoj", ale to vše se ukáže a určitě se pochlubím, s tipem jsem neskončil a končit nebudu, naopak je to moje srdcová srdcovka :)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 8 měsíců zpět #10 od Ram512
Odpověděl Ram512 pro téma Re: Jaký motor? :)
1.4 ie nebrat výkonostně slabé a žere to na ten obsah dost. Město 10-12 dálka 6-7

Fiat Tipo 1.4ie ,1989 ,190000 km. STK 5/2012 :)

Soubor přílohy:
[/URL

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 8 měsíců zpět #11 od strouhalik
Odpověděl strouhalik pro téma Re: Jaký motor? :)
Děkuji všem, ale moc ste mi teda nepomohli :D když každá říká něco jiného...já osobně bych se vrhl na tu 1.9 tdi..:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 8 měsíců zpět - 12 roků 8 měsíců zpět #12 od F@ster
Odpověděl F@ster pro téma Re: Jaký motor? :)

strouhalik napsal: Děkuji všem, ale moc ste mi teda nepomohli :D když každá říká něco jiného...já osobně bych se vrhl na tu 1.9 tdi..:)

tdI?? Tak to jestli narveš do tipa, tak masaker :D
Ale teď zase chvíli vážně, 1,9TD je pracant, nečekej od něj zázraky, pokud je v dobrém stavu, moc nežere, celkem jede... Ale je to traktor, na to se připrav, tyhle motory nikdy nebyly tiché a s postupným nájezdem bude jen a jen hůř. Spotřeba je hodně o konkrétním kusu, sám jsem to měl, uměl jsem s tím jet za 5,5-6l, ale taky jsem s tím uměl lítat za 14litrů :D Motor je to docela choulostivej, především na kvalitu oleje a na zacházení obecně (přece jen, už má svoje km, léta a konstrukce toho motoru nebyla úplně ideální). Teď mám pátým rokem 1,6ku jednovačku a ten motor si nemůžu vynachválit. Nemůžu porovnat spotřebu, protože už to není série a já s tím navíc jezdím jako PRASE, ale co jsem koukal, dá se v pohodě mezi 6-9l na sto... Ale když mu budeš dávat za uši tak jako já, není problém ject za 15... ;)

Pokud bych měl vzít plusy a mínusy těch motorů, tak:

1,9TD + spotřeba, relativní výkon (dneska už mi to přijde líný jako veš, ale tak...), spolehlivost??, dobrá dostupnost dílů (upravené se tyto motory používaly až někam k maree)
1,9TD - náročnější servis (ramena, homo klouby, celkově přední náprava - hmotnost motoru), hluk, kouř, nespolehlivost (to je fakt o kusu, taková loterie), choulostivé na olej, občas odejde turbo

1,6ka - spotřeba (na benzína, při slušné jízdě), rád se nechá vytočit, velmi vysoká spolehlivost (5let bez jediného problému), nenáročné na údržbu, levné díly, jednoduchý motor
1,6ka - spotřeba (pokud jezdíš jako já, máš sem tam nějakou úpravu), choulostivý na těsnost výfukový soustavy, občasné problémy s cukáním (potenciometr)
Poslední změna: 12 roků 8 měsíců zpět uživatelem F@ster.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 8 měsíců zpět #13 od strouhalik
Odpověděl strouhalik pro téma Re: Jaký motor? :)
Myslel jsem TD ne TDi :D samozřejmě :) tak jak to tak slyším tak všechno ma sve klady a zapory..to je jasné...moje tipo je docela ve slusnem stavu a na nove auto nemam..a s tou 1.4 uz jezdit nechci..takže kde vezmu 1.6 ve slušném stavu projel jsem milion inzeratu, ale nic kloudného a když třeba jeden tak 300km ode mě..:/

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 8 měsíců zpět #14 od F@ster
Odpověděl F@ster pro téma Re: Jaký motor? :)
Já vím, ale rejpnout jsem si musel... :)
Jasný, všechno má dvě strany mince... Perfektní auto neexistuje, určitě ne v tomto rozsahu roku výroby... Sehnat dneska Tipo/Tempru v dobrém stavu je už skoro nemožný, kupují si to už jen spotřebáci... Buďto s tím jezdí dokud se to nerozpadne a nebo to věnují mládeži, která s tím nadělá paseky až běda... Já mám Tipouše 5 let, za tu dobu jsem si udělal 2x generálku plechařiny, vyměnil krom bloku motoru snad všecko co šlo a v tuhle chvíli je v tom autě narváno tolik peněz, že bych si za ně koupil ještě jednu audinu, ale nelituju jediný korunky, mám tu káru prostě rád... :D

Co se týče vzdálenosti, hele od jistý doby říkám, že všecko je kousek, já si pro tu svou potvůrku jel z Prahy do Věrovan (kousek od Olomouce)... :D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 8 měsíců zpět #15 od strouhalik
Odpověděl strouhalik pro téma Re: Jaký motor? :)
ja bydlím 2 km od věrovan!!!:D:D:D to je teda haluz :) jo jinak je mi to jasny, je to jak říkáš, solidni auto c tomhle cenovem rozpětí a v rozpětí tohotot roku výroby je nemožné sehnat, jen mě štve že to prostě žere 13 když jedu jako duchodce 80 na pul plynu...mimo město :(..tak snad se mi něco poštěstí...:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.534 sekund
Powered by Kunena fórum