nejvykonejsi tipo serie?

Více
12 roků 1 měsíc zpět #1 od Erikson16v
nejvykonejsi tipo serie? vytvořil uživatel Erikson16v
Zdravim tipare i templare.Mensi dotaz s kamaradem jsem se ted nekdy dohadoval o tom jake tipo v serii je nejrychlejsi.Kamarad rikal z nejsilnejsi bylo tridverove tipo.Ze do nej udajne montovalo turbo.Ja tvrdim ze nejryhlejsi bylo sedicivalvole.Ta
k jsem se rozhodl ze zkusim odpoved tady :-D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět #2 od Skyline
Odpověděl Skyline pro téma Re: nejvykonejsi tipo serie?
do 3dveře montovaly turbo ale ve spojení s ropou a že by to bylo rychlejší jak 107kW 2.0 16v to asi ne :D
sedici jede pekelně ;)

Fiat Tipo 1.8 swap 2.0 16v Turbo, 3dv., bílé - ve výstavbě
Fiat Tipo 1.4, 3dv., černé
Fiat 500 BlackJack 1.4 100HP
Alfa Romeo 156 sw 2.4 10v 110kw
bejvalé:
Fiat Tipo 5dv. 1.4, 1.6, 2.0 8v, 2.0 16v
Fiat Tipo 3dv. 1.4, 1.6

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět #3 od Erikson16v
Nooooo ja ro tvrdil porad aspon neco :-D jsem happy ze vlasnim tuhle rarytku.skyline co zy? Jaktoze uz nemas?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět #4 od Erikson16v
Ty si hej jediny kdo mi odepise na neco :-D tady je to nejak mrtve to forum.Je na tebe kontak icq?face? Nebo neco takoveho kde by te clovek zastihl?Vis toho celkem dost o tipu a ja teprve obevuju taje tohohle auta tak kdybych potreboval s nekym neco probrat....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět - 12 roků 1 měsíc zpět #5 od Skyline
Odpověděl Skyline pro téma Re: nejvykonejsi tipo serie?
mě ten motor neměl rád tak sem ho vyměnil za turbínu z dedry :)

- já sem ještě mladej cucák bez holky a rodiny co má spoustu času na odepisování :D
facebůk -> Ladislav Skyline Pícha

Fiat Tipo 1.8 swap 2.0 16v Turbo, 3dv., bílé - ve výstavbě
Fiat Tipo 1.4, 3dv., černé
Fiat 500 BlackJack 1.4 100HP
Alfa Romeo 156 sw 2.4 10v 110kw
bejvalé:
Fiat Tipo 5dv. 1.4, 1.6, 2.0 8v, 2.0 16v
Fiat Tipo 3dv. 1.4, 1.6
Poslední změna: 12 roků 1 měsíc zpět uživatelem Skyline.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
12 roků 1 měsíc zpět #6 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: nejvykonejsi tipo serie?

Erikson16v napsal: Ty si hej jediny kdo mi odepise na neco :-D tady je to nejak mrtve to forum.Je na tebe kontak icq?face? Nebo neco takoveho kde by te clovek zastihl?Vis toho celkem dost o tipu a ja teprve obevuju taje tohohle auta tak kdybych potreboval s nekym neco probrat....


To máš pravdu. Tento kluk je dost aktivní. Já sám za sebe mu vyslovuji veřejnou pochvalu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět - 12 roků 1 měsíc zpět #7 od F@ster
Odpověděl F@ster pro téma Re: nejvykonejsi tipo serie?

Skyline.ni napsal: do 3dveře montovaly turbo ale ve spojení s ropou a že by to bylo rychlejší jak 107kW 2.0 16v to asi ne :D
sedici jede pekelně ;)

Přesně jak píšeš... Akorát nesmíme počítat trh brazilský, tam ti blázni sériově montovali oturbenej benzíňák a to bylo teprve peklo :)
Poslední změna: 12 roků 1 měsíc zpět uživatelem F@ster.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět #8 od Erikson16v
Sou blazni.Tak potom to 3dverove ma jak vykon ?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět - 12 roků 1 měsíc zpět #9 od F@ster
Odpověděl F@ster pro téma Re: nejvykonejsi tipo serie?
Stejně jako klasika. Jen to prostě má o dvoje dveře méně. Navíc mám pocit, že u Tipa ani rozdíl ve váze nějak moc nebyl, ale za to ruku do ohně nedám, už tak je Tipo rarita, natož 3dvířko :)

A pokud by tě zajímal výkon té brazilské turbo verze, zkus pohledat tu na fóru, vím že to tu někde bylo a zůstával nad tím rozum stát...

Ale ono s Tipem jde spousta věcí, znám jedno pěkný kde je stejnej motor jak mám já v kappě a navíc polazenej na 305kobylek...
Taky jsem o tom jednu dobu přemýšlel, ale nějak z toho sešlo a koupil jsem kappu jako takovou :)
Poslední změna: 12 roků 1 měsíc zpět uživatelem F@ster.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět #10 od Skyline
Odpověděl Skyline pro téma Re: nejvykonejsi tipo serie?
nic o turboTipu od serie nemůžu najít :huh:

Fiat Tipo 1.8 swap 2.0 16v Turbo, 3dv., bílé - ve výstavbě
Fiat Tipo 1.4, 3dv., černé
Fiat 500 BlackJack 1.4 100HP
Alfa Romeo 156 sw 2.4 10v 110kw
bejvalé:
Fiat Tipo 5dv. 1.4, 1.6, 2.0 8v, 2.0 16v
Fiat Tipo 3dv. 1.4, 1.6

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět #11 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: nejvykonejsi tipo serie?
bodejď bys mohl najít, turbo tam v serii nemontovali ani v Brasilu...tam se dával motor hodně 1.6 MPI, kterej jede pěkně. Pokud najdete na youtube videa, tak jsou tam 1.4-1.6ky v turbu, ale to jsou předělávky individuální.

Erikson16V: já jsem tu býval nejaktivnější a možná i dnes mám stále nejvíce příspěvků v tomto foru, ale přece jen už taky nemám tolik času a hlavně snad vše už bylo napsáno a vysloveno, tak proč se opakovat a je potřeba dát taky šanci těm mladým, jako například skylinovi :D
Ale abych ti odpověděl, tak co vím, u nás je akutálně nejsílnějším pojízdným tipem právě skylinovo, ale snad tomu bude zanedlouho jinak :D A proč skyline vyměnil? No jelikož s tím motorem je hodně problémů, sice byl nejvýkonnější, ale díky nedobře řešenému mazání odcházely vačky a proto těchto aut už dnes moc nejezdí a sehnat zdravé vačky do tohoto motoru je fakt problém. Dají se nahradit třeba vačkami z coupe, ale následně to auto nemá takový výkon, protože mají o něco jinačí úhly otevírání atd.

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět #12 od Skyline
Odpověděl Skyline pro téma Re: nejvykonejsi tipo serie?
hele já nemám nejsilnější tipo u nás, někdo (thomas) tu má i 16vt v galerii ;)

Fiat Tipo 1.8 swap 2.0 16v Turbo, 3dv., bílé - ve výstavbě
Fiat Tipo 1.4, 3dv., černé
Fiat 500 BlackJack 1.4 100HP
Alfa Romeo 156 sw 2.4 10v 110kw
bejvalé:
Fiat Tipo 5dv. 1.4, 1.6, 2.0 8v, 2.0 16v
Fiat Tipo 3dv. 1.4, 1.6

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět - 12 roků 1 měsíc zpět #13 od F@ster
Odpověděl F@ster pro téma Re: nejvykonejsi tipo serie?
Sakra, koukám že už mě paměť taky neslouží jak za mlada... V tom případě beru zpět vše co bylo vysloveno... Ale stejnak bych přísahal na oturbenýho brazilskýho dvoulitra o kterým tu kdysi bylo vlákno jako prase a tvrdilo se, že to byla serie... :D


Charles: Koukám, že sem po těch letech ještě taky občas zavítáš... Už se kruci musím taky stavit... :whistle:

Skyline.ni: Thomas se nepočítá, to je blázen :D
Poslední změna: 12 roků 1 měsíc zpět uživatelem F@ster.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět #14 od Honza
Odpověděl Honza pro téma Re: nejvykonejsi tipo serie?
v brazíli do tip a temper montovali 2l 8VT 121kW...

jinak tamní 16v měli 14" kola a 8v brzdy....

evropský nejsilnější ze serie je samozřejmě sedici se 107kW, pak 102 potom 100kWz 1.8my, která byla i nejrychlejší..., ale žila jenom rok, pak ji zabily emise...

102kW je slabej odvar- ano motor má papírově krouťák, ale je zabitej převodovkou, 107kW je zas točivější a zas zabitej převodovkou s trochu jiným odsupňováním než 107kW, zkombinovat 102kW se správnou převodovkou, tak to auto už docela potom jede -

co sem zkombinoval 102kW spodek, 107kW hlavu, 107kW sací vačku a 102kW vejfuk+ vlastní svody a vejfuk, kappa 16v turbo sání+ jednotka coupe 102kW a chip z anglie s na mý přání posunutým omezovačem na 7500, tak z toho vzniknul zajímavě jedoucí kočkopes... nehledě na použití převodovky 16v coupe a mejch pidi kol... akcelerace je neuvěřitelná...na 2jku to je schopný stále hrabat... ne jen kviknutí, ale hrabačky, až se valí čoud od gum...

sbírá se to neuvěřitelně z volnoběhu jak 8v a točí to plynule do omezovače.. přijde škoda mi tento motor zas kuchat a hlavu + nějaký věci kolem použít do jinýho co mam teď ve stojanu..a zbytek uskladnit na horší asy..

coupe 2l 16V ... no cement
tipo 2l 8V RIP-> 2l 16V alive
stilo 1.8 16v
156 2.5 V6
bravo HGT 175 alive

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět #15 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: nejvykonejsi tipo serie?
Martine..No jo, občas sem zavítám, teda spíš skoro denně, ale jen mrknout, smazat spam a pryč...

Láďo, tak ale to tipo nikdo nikdy neviděl, respektive jsem o něm neslyšel, ani nikde nečetl, a 3 fotky v albu ještě nedělají pravdu ;)

Honzo, tvoje stavby se taky nepočítají :D ty jedeš vážně úplně jinou ligu ;)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.498 sekund
Powered by Kunena fórum