Motor z Fiat Coupe 20v Turbo do Fiat Tipo

Více
14 roků 8 měsíců zpět #1 od thomas
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti či popřípadně jste videli dopasovaný motor z Fiat Coupe 20v Turbo do Tipa, vím že 16v Turbo tam napasovat celkem bez problému jde ale 20v je vlastně 5 válec tak jestli jse zásadně mění rozměry či uchyceni motoru od 16ventilu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #2 od TooM-As
tady se někdo koukal na ventivalvole :-D . jde to . podívej se na coupé 20vt a možná pochopíš .. pokud ne tak na tu přestavbu hned zapomeň .

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #3 od Majkl
Zapomen na to rovnou. To by byla jen zbytecna frajerina k nicemu. Je lepsi ty prachy dat za Coupe 20VT, ktere je v dobrem stavu, nez zvelebovat Tipo a pak se dupat s jeho prestavbou.
Osobne znam typka, ktery na konci devadesatych let narval motor Alfa 3,0 V6 24v do Tipa. Desna raketa, ale za tu namahu to ani v nejmensim nestalo a vyslo to draz, nez napriklad paradni Golf VR6.

Ja podobne prestavby vubec nechapu. To se snad vyplati jedine, kdyz umre v Tipu motor a na zahrade mam za babku motor 20VT nachystany na zabudovani.

Jinak je to zabity cas...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #4 od TooM-As
když tě to baví tak to není zabitý čas. a motor 3.0 v6 taky žádný problém , podívej se na AR gtv . naprosto stejný motorvý prostor .. tedy naprosto stejně uchycený motor ... stejná přední náprava ... to je 70% úspěchu .

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #5 od Fiat2000
Jde to..proč by ne..a frajeřina..to neva..byl by jsi asi jediný...dohledám odkaz na jednoho němce co to tam má :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #6 od Majkl
Hej chlapi, vy me nechapete:

Ja radeji, nez bych se drbal dva mesice s autem na prestavbe a dalsi hromadu casu zadupal shanenim dilu a informaci, budu radeji vydelavat a lepsi auto si pak koupim.

Nakonec totiz pojedete s buhvijak upravenym autem a stejne vam to nekdo nanda, bude lepsi, rychlejsi, s hezcim lakem, lesklejsimi koly, nebo co ja vim... A vam se to vase dilo tak nejak pomalu zprotivi. Co casu a penez v nem je a ted mi natrhne prdel obycejne BMW 530D kombi s automatem na plechovych zimnich kolech, no blee... A to si typek za volantem jeste pri tom bude telefonovat a druhou rukou se drbat na koulich a vedle nej bude sedet kocka jak z Penthousu a bude na vas koukat s vyrazem: Vo co ti jako de, ty socko?!

Ja vim, co to je spravovat auta a to i ve velkem a pokud to jsem schopny delat, tak je lepsi to delat za prachy a ne jen tak pro sebe...

Kouknete, jak dopadl MT-tuning, ten uz procitl.

Jde to prestavet, jde cokoliv, ja jen chci rict, ze mi to pripada moc namahy pro nic, efekt nulovy.

Rozumime si?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #7 od mt-tuning
majkl neco chapem ale taky ne....kazdy ma svoje zaluby konicky.. keby kazdy rozmyslal ako ty, chodia po svete seriove auta, nemali by sme skvosty ako hod rod od Codingtona a tak... niektory /ako ja / sa neuspokoja so seriou.. proc tipo? ano, je to stare auto na tuning a cpani penez... ale u mna bola tipo srdcovka... lenze..... Ja mam ted na plane otvarat firmu a ponahlam sa na slovac, takze preto to cele rusim...... inak by som pokracoval... mam to v krvi.....

mt-tuning
fiat tipo 2.0 16v
vw passat 1.8t 20v sport
skoda 110r

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #8 od vvoky182
Jo taky v tom nevidim zbytečnost. Jestli to někoho bavi a má na to chuť a de do toho už se těším jak sem bude dávat fotoa my to budem komentovat. Nejde o tu námahu, ale o ten pocit když se ti to podaří a budeš jako jediný v ČR mít fiat tipo 2,0 20v fandím tomu a šel bych taky do toho

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #9 od thomas
Ono se nejedna o tu práci či že natom budeš makat a někdy to nepujde jak ma jit ale o ten pocit že prostě budeš něčím vyjímečny, no když porovnáš váhu tipa a vykon motoru z Coupe tak to stym bude dělat neskutečné divy, neříkam že stakovým autem natřeš každého ale proč neskusit neco noveho. Díly bych až tak neřešel pokusim se zehnat levně nějaké nabourané Coupe 20v turbo bez TP a z auta si vytahneš vše potřebné co budeš potřebovat jak motor tak napravu, brzdy až po potřebnou kabeláž.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #10 od Majkl
OK, beru to. Mate pravdu, kdyz se vam chce to upravovat, tak na tom makejte. Pro vas to asi smysl ma, tomu rozumim.

Jinak bourane Coupe 20vT asi jen tak nesezenes, kazdy to radeji opravi.

MT-tuning: Ja nepochybuju o tom "Proc Tipo", dnes je mi lito, ze jsem ho prodal. Bylo a stale to je velmi dobre auto, navic ze stare skoly, neco takoveho uz nikdy nikdo nevyrobi...


No, drzim vam vsem palce, at to vyjde :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #11 od Fiat2000
Já se picnu...já mám Bělouše taky jako srdcovku..prvotní renovace a upravy na vrchy 1200 hodin a nelituji ani jediné...a když mě to neuspokojilo..tak zrozebrat a dalších 500 hodin a v srpnu už vyjedu s 4x4TCT...a budu v CZ jediný a ten pocit..to nevyvážíš ničím...pokud to bude vše fungovat!!!!!! Já zasávám názor, jdi do toho...poraď se s Patrikem Kloučkem - má svůj Coupe servis.. a nebo s ostatníma klukama...20VT bude problém, ale jistě že se dá..... já koupil 16VT na díly..bylo dostupnější a teď si ještě Patrik odveze celou karoserii a jsem na svých....komplet motor, ECU, svazky a vše potřebné okolo...fakt se do toho pusť...budu ti držet palce...Abarth

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #12 od Majkl
Fiat2000: Tak to tvoje auto jsem videl na odkazech, ktere jsi tu nekde hodil a musim rict - klobouk dolu!

Ja se k tomu stavim jinak, nechtelo by se mi to takhle prekopavat, ale to, cos udelal je opravdu dilo, ktere vejde do historie :-)

Preji uspesne dokonceni a doufam, ze te na nejakem tom vrchu jeste letos uvidim! :god:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 8 měsíců zpět #13 od Fiat2000

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #14 od petr1978
Taky jsem do toho šel pro zábavu. Chtěl jsem silnější motor a mám ho. Stálo mě to spoustu času, potu a peněz, ale jede. Ten pocit že to jede, mi nic nanahradí :) Nejsem jediný v republice co má 1.6 Turbo v Tipu, ale mě to prostě nevadí 8)

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #15 od thomas
Nakonec jsem se rozhodl že bude jednodušší do začatku zastavit motor 16VT, zjistil jsem že to není až tak složité jak jse zdá, no v sobotu bych měl jet pro coupe, tak jse postupně začne pracovat na přestavbě :D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.485 sekund
Powered by Kunena fórum