Vypínání motoru Tempra 91, 1,6

  • Draken
  • Autor tématu
11 roků 10 měsíců zpět #1 od Draken
Vypínání motoru Tempra 91, 1,6 vytvořil uživatel Draken
Ahoj, nedávno sem tu řešil potíže se startováním, to se mi díky Vám podařilo vyřešit, problem byl v ukostření. Nyní po čese bezproblémového ježdění se mi pravidelně (tento týden každý den) stává že mi z ničeho nic vypne motor. Příklad, dnes rano jedu do práce a zhruba po 12-14km mi chcípne motor, žádne trhání cukáni, jako bych otočil klíčkem v zapalování, ale vše ostatni jako budíky a světla funguje (až na otačkomer, ikdyž dojíždím se zařazenou rachlostí tak nic neukazuje). Po 5-8 minutách zkoušení pokaždé motor naskočil a mohu pokračovat v jízdě, to se opakuje každý den. Teploměr ukazuje 90c a benzínu je tam taky dost. Nedávno sem měnil svíčky, kabely k nim, palec, víčko rozdělovače, vzduchovej a palivovej filtr. Pumpa je slyšet když otočím klíčem.



Předem dík za všechny rady, postřehy a návrhy

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 10 měsíců zpět #2 od remarque
Pokud neukazuje otáčkoměr,tak jednoznačně čidlo otáček.
Pokud máš 1,6 OHC, tak je umistěný na setrváku,tzn mezi motorem a převodovkou.Když zvedneš kapotu a koukneš zezadu na převodovku,tak ho najdeš. Výměna je jednoduchá,drží na dvou šroubech M6.

FIAT Tipo 1,6 159A3.046 r.v.91

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Draken
  • Autor tématu
11 roků 10 měsíců zpět #3 od Draken
Odpověděl Draken pro téma Re: Vypínání motoru Tempra 91, 1,6
Dík za tip, sem lama nebyla by ňáká fotka?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 10 měsíců zpět - 11 roků 10 měsíců zpět #4 od remarque
Je to v místech,kam ukazuje šipka, pod hadicema.Ten černej kabel s konektorem vede k tomu čidlu.


FIAT Tipo 1,6 159A3.046 r.v.91
Přílohy:
Poslední změna: 11 roků 10 měsíců zpět uživatelem remarque.
Poděkovali: Draken

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Draken
  • Autor tématu
11 roků 10 měsíců zpět #5 od Draken
Odpověděl Draken pro téma Re: Vypínání motoru Tempra 91, 1,6
Dík moc, zejtra to pokoumu. Včera sem tam trochu hrabal, očistil ňáký kontakty a dnes už to nezlobilo, ale radči tomu ještě ňákej čes věnuju. Jde to čidlo proměřit a ověřit jeho funkčnost?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 10 měsíců zpět - 11 roků 10 měsíců zpět #6 od remarque
Běžným multimetrem změříš jenom odpor, a to ti je k ničemu. Jediná možnost, jak ověřit funkci, je za provozu,tzn nainstalovat si do auta přenosnej osciloskop a sledovat,co z toho čidla leze během jízdy.

FIAT Tipo 1,6 159A3.046 r.v.91
Poslední změna: 11 roků 10 měsíců zpět uživatelem remarque.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.346 sekund
Powered by Kunena fórum