tipo 1.4 a sportovní filtr

Více
15 roků 1 měsíc zpět #1 od kratmi
tipo 1.4 a sportovní filtr vytvořil uživatel kratmi
Dobry den,tahle otazka nebude urco zdaleka zajimat jen me..

chtel bych se zeptat,jak pripevnit filtr a odstranit air box...
cetl jsem tu uz hodne prispevku a topicku ohledne filtru,kde ste radili ruzne kity na filtry a nejake "hribky"..
dole pod textem mate fotku jak jsem nyni vyresil zapojeni filtru k airboxu..jenze bych se rad airboxu zbavil,ale co dat misto neho? pripadne kde by se dali sehnat ty vase "hribky" a nebo jak se to jmenuje?
dekuji moc za kazdou radu..

ps:omlouvam se za fotku,bylo hnusne a sero..a diky tomu,ze nemuzu delat na svem aute,brouzdam netem :D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #2 od kratmi

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #3 od michal_tipar
No čoveče, originální konstrukce a řekl bych elegance sama :wink:
Ale pokud ti to takhle vyhovuje...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #4 od tommy
Odpověděl tommy pro téma Re: tipo 1.4 a sportovní filtr
:lol:


1.6ie 93"

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #5 od Vali
Odpověděl Vali pro téma Re: tipo 1.4 a sportovní filtr
Problém je jen jeden, že ten airbox má ještě vzadu sání teplého vzduchu, tedy je tam v tom airboxu klapa plastov. Nicméně více jak polovina aut s tímto airboxem tam tu hadici na teplý vzduch nemá, ale i tak vzduch jde přes filtr.
Pokud to osadíš takto, tak ti jde vzduch tímto a nejde přes filtr, což asi není až tak ideální. Já jsem vyřešil tento problém osazením jak ty říkáš "hříbku" z bravy, rozměr seděl, jen jsem převrtal dírky a zasilikonavoal původní. Prej jde použít i vrch z karbecového tipa, ale možností osazení je hodně, chce to na vrakáč a tam to přiložit.

Foto řešení:
www.fiattipo.net/modules.php?name=gallery2&g2_itemId=13686

Fiat Tipo 1.6 i.e. , 1990, černá barva,
prej 130 000km...což už vím, že nejní pravda
Ale šlechtím ,co se dá, přirostl k srdci mrška
fiattipo.net/modules/gallery2/main.php?g2_itemId=651

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #6 od kratmi
Odpověděl kratmi pro téma Re: tipo 1.4 a sportovní filtr
Vali diky za fotku,podivam se po tom hribku..jinak co se tyce zadniho privodu tepleho vzduchu z motoru,tak ten mam zadelany..
jednoduse jsem dole pridelal mensi rourku a pridal misku na zachytavani oleje z motoru a horejsek (neboli zadni stranu airboxu) sem zaspuntoval..takze vzduch uz jde jen pres filtr..i spary airboxu a boxu s filtrem jsem zadelal silikonem..ale proste chtel jsem se radsi zeptat na ten hribek,myslim si ze to ma vetsi efekt...pocitil jsi nejaky rozdil s tim hribkem?ja osobne jen udelanim tady techto malych uprav sem pocitil celkem velky rozdil..motor je starsi a tak i na rovince byla 100km/h celkem dost a tedka neni problem jet 120km/h s 3,5k ot...coz je znatelny rozdil..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #7 od Vali
Odpověděl Vali pro téma Re: tipo 1.4 a sportovní filtr
No já bych s tím hodnocením a očekávání od přidělání takovéhoto filtru byl trošku opatrnější. Nicméně mluvím z mojí zkušenosti. Nesledoval jsem výraznější změnu, spíše trošku jiný zvuk motoru, ale také nepatrnou a že by to způsobilo takový rozdíl v jízdních vlastnostech to určitě ne.

V zimě to zas tak dobré asi nebude, protože motor se prakticky na 90°C nedostane, což asi víš, jaký to má vliv. V létě je to dobré, motor se málokdy přehřeje, dobře se ochlazuje, ale udrží si hezky provozní teplotu.

Možná je to trošku živější v celkovém podání,ale mylsím si, že je to hodně "placebo" efekt. To by ten systém sání musle vypadat trochu jinak, stejně tak jiný filtr a cenový rozpočet ku celkové ceně auta by nebyl moc rozumný. Toť můj názor, já to dělal spíše pro radost a zkoušku, než že bych očekával výraznou změnu jízdních vlastností.

Jenou mnou pozorovanou pozitivní zkušenost mám, když ohřeju motor na těch 90 a venku je kolem nuly a trošku větší vlkost, tak to tahá znatelně lépe. Nicméně stačí delší rovinka a už teplota jde dolů (hold zima je zima a fyzika je fyzika:o)) a tento efekt vymizí.

Jsou to čistě moje poznatky a nikoho od toho nezrazuju, jako radost mi to udělalo :lol: :lol:

Fiat Tipo 1.6 i.e. , 1990, černá barva,
prej 130 000km...což už vím, že nejní pravda
Ale šlechtím ,co se dá, přirostl k srdci mrška
fiattipo.net/modules/gallery2/main.php?g2_itemId=651

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #8 od kratmi
Odpověděl kratmi pro téma Re: tipo 1.4 a sportovní filtr
hele to ze to delas pro radost,to sme minimalne dva..:) delam to kvuli ty rezonanci a i kvuli celkovemu vzhledu a vlastni poteseni..
ale rozhodne dekuju,hodne si mi pomohl,dneska sem byl na vrakaci a neco jsem tam nasel,tak pak kdyztak ulozim fotky i pro ostatni..na vrakaci jsou obcas "poklady" no :D

co se tyce ty zimi mas pravdu,to budu muset jeste nejak vymyslet..a co se tyce noveho filtru,po zahrati motoru je to auto urcite zivejsi..pro me docela znatelny rozdil,mel sem tam pekny shit filtr,ktery byl ve spatnem stavu..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.381 sekund
Powered by Kunena fórum