Jak mám otestovat turbo?

Více
14 roků 1 měsíc zpět #1 od petr1978
Jak mám otestovat turbo? vytvořil uživatel petr1978
Zdar chlapy. Nevíte někdo jak se dá otestovatturbo?
Netahá mi motor, a ukazatel tlaku ukazuje jen 0.2 bar. Motor nemůžu vytočit přes 4tis otáček a nemá to tah.
Mám motor 1.6 DOHC Turbo Benzín. Je to motor z Lancie.
Mám pocit že je to právě turbem, ale nejsem si jistý.

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #2 od TDGT
Odpověděl TDGT pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?
neprofukujou ti hadice nekde? jinak bude nejspis uz tesne pred smrti :cry:

/F/I/A/T/ Tipo 1.6 DOHC (krásnej začátek)
/F/I/A/T/ Tipo 1.9 TD GranTurismo . . . my first big love . . .
Alfa Romeo 145 1.9 JTD Limited Edition 500 (461 kus této pouze 500 kusové série) chip 100kw a 306 NM :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #3 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?
Ještě mě napadlo, že by mohl být motor v nouzovém režimu. No ale jak to poznám? Mám ŘJ weber, tak přemýšlím jak to zjistit.
Je zvláštní, že turbo přestalo tlakovat najednou. Kdyby odcházelo postupně, bylo by to jiné. Fakt přemýšlím jak se dá, ale nevím si rady. Westgate jsem vyřadil a stejně to nejde přes 0.3 bar. Když jsem ho vyřadil poprvé, šlo něco málo přes 1 bar, víc už asi povolil westgate díky přetlaku, nebo možná tlak upouštěl Blowoff ventil (ten je originál a stavěný na cca 1.2 bar).
Kdyby byl motor v nouzovém režimu, jak zjistím kvůli čemu? Na Diagnostiku která mi stejně moc neřekně se mi nechce.

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #4 od TooM-As
Odpověděl TooM-As pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?
hele , jednotkou to nebude . turbo je čistě mechanická hračka. snad jen jestli se do toho nějak nemotá ten pierburg solenoid pokud ho tam máš . Shoď hadici přívodu vzduchu do turba a vezmi za vrtuli ..

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #5 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?
Jak jsi to Tome myslel s tou vrtulí?
Jsemsundal hadice před turbem abych si to ohmatal, a točí se s jemným odporem jak plave na oleji :) Je zvláštní, že když přičlápnu plyn, jde hned, ale jen do 0.3 Bar. Také mám podezření na solenoid, tak ho zkusím vyřadit a s westgate :) No aspoň budu vědět jak na tom je turbo.

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #6 od TooM-As
Odpověděl TooM-As pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?
s tou vrtulí jsem to myslel přesně tak jak jsi to udělal. taky můžeš mát pootevřenou WG . třeba jestli ti nespadlo táhlo od membrány. a nebo tam máš někde netěsnost .

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #7 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?
Spadlé táhlo mě nenapadlo, ale jak to vidím, tak nevypadá. Ještě to pro jistotu prověřím a pořádně ho omrknu. Jsem odpjil všechno co se dalo. Odpojil jsem vestgate, solenoid a stále jsem na 0.3 bar. Kouknu na ten wesgate jestli není áhlo spadlé z čepu a dám zase vědět :) V případě, že by bylo v hajzlu Turbo jsem přemýšle o nějaké náhradě s kuličkovými ložisky, nebo dokonce s naklápěním lopatek. Jen nevím co by se tak dalo použít.

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #8 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?
Tak jsem zrovna prověřil klapku a westgate, bohužel je vše jak má být :(
Ještě může být prostě přidřená, ale to budu muset rozebrat abych to zjistil :( Právě proto chci vyřadit nejdříve další možnosti než budu rozebírat. Sundat svody u turba není na 10 min, a teď to bohužel nemám kde udělat :(

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #9 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?
Ještě mě napadlo, že by to mohl být potenciometr škrtící klapky. Když sešlápnu pedál pořádně, naběhne hned turbo na 0,3 Bar, ale dál už to netahá, spíše jako by mne nekdo potáhl za prdel.

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #10 od TooM-As
Odpověděl TooM-As pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?
no tak jde o to zjistit jestli netlačí turbo nebo netočí motor .Nevím kdy tam nabíhá turbo ale na začátku jsi psal že jde vytočit do 4tis , tam už snad turbo tlačí naplno ne ?

Já ti v tomhle moc víc neporadím , svoje turbo teprve stavím , tak nemám praktický zkušenosti z chodu.Skus radši lanciaklub.

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #11 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?
A právě to je to co nevím proč :( Asi máš pravdu, obrátím se přímo Lancii klub :(

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #12 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?
Tak jsem tady zase po dlouhé době abych se podělil o zkušenosti. :) Nejsou přímo moje, ale za to že už mi jezdí Tipo vděčím Radkovi RS, který mi ukázal jak se má dělat diagnostika a nestřílet naslepo.
Tímto děkuji Radkovi :)
Problém byl v tom, že Turbo ma vyžší teplotu spalin než atmosféra a roztekl se mi kat. Motor přestal tahat a turbo skomíralo na 0,3 Barech. Nakonec zkolaboval úplně a domů mě musel přitáhnout kamarád. Motor šel nastartovat, ale neměl ani tah abych se pohnul z místa.
Po velmi užitečných radách jsem výfuk vyměnil i s katem a najednou motor šlape jako hodinky. Je to sranda co nadělá univerzální Katalizátor, který doporučují i pro motory s Turbem. Nu což, příště budu chytřejší :D
Teď když šlápnu na plyn, mám v krku pěkný kledník jak se snažím rovnat hlavu při akceleraci :)

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #13 od rs
Odpověděl rs pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?

Tak jsem tady zase po dlouhé době abych se podělil o zkušenosti. :) Nejsou přímo moje, ale za to že už mi jezdí Tipo vděčím Radkovi RS, který mi ukázal jak se má dělat diagnostika a nestřílet naslepo.
Tímto děkuji Radkovi :)
Problém byl v tom, že Turbo ma vyžší teplotu spalin než atmosféra a roztekl se mi kat. Motor přestal tahat a turbo skomíralo na 0,3 Barech. Nakonec zkolaboval úplně a domů mě musel přitáhnout kamarád. Motor šel nastartovat, ale neměl ani tah abych se pohnul z místa.
Po velmi užitečných radách jsem výfuk vyměnil i s katem a najednou motor šlape jako hodinky. Je to sranda co nadělá univerzální Katalizátor, který doporučují i pro motory s Turbem. Nu což, příště budu chytřejší :D
Teď když šlápnu na plyn, mám v krku pěkný kledník jak se snažím rovnat hlavu při akceleraci :)


Bud rad ze to to turbo prezilo.
Pak to doladime mne se nejak nezdalo ze by mi to lamalo krcni obratle(ono taky bez toho vyfuku se stim moc nedalo jezdit usi mam jen jedny),ale je pravda ze ja jsem trosku lepe staven :lol: .

Quod licet Jovi,non licet bovi.
Persona non grata.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #14 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: Jak mám otestovat turbo?
Turbo to nepřežilo, to co jsi viděl už bylo měněné. Staré mělo neskutečné vůle :( Jede to opravdu velmi dobře, je to neskutečný rozdíl. Měřil jsem zrychlení z 0 na 100 a je co 6.5 sec. Bohužel ejsem schopen měřit přesně, moje palubka pozdě reaguje :)

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.454 sekund
Powered by Kunena fórum