Měnit rozvody?

Více
13 roků 1 měsíc zpět #1 od mio9
Měnit rozvody? vytvořil uživatel mio9
Ahoj mám dotaz rozvodovej řemen se mi zdá být v dobrým stavu, ale osobně bych to nepodceňoval ,protože nwm kdy byl měněnej a nerad bych aby praskl :( Dá se to nějak poznat nebo ho mám vyměit? Díky ;)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #2 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: Měnit rozvody?
záleží co plánuješ s autem...pokud se k něbu budeš chtít chovat slušne a tedy si ho nechat, tak nad rozvodami mepřemýšlej a udělej je.
1)nezjistíš kolik mají natočeno ani na řemenu to nepoznáš.
2)všicni co sme si koupily starší auta a měly sme k němu i nějaký vztah tak jedno z prvních byla právěproto výměna rozvodů,nemluvím o filtrec a olejích to je jasný.

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #3 od Skyline
Odpověděl Skyline pro téma Re: Měnit rozvody?
většinou se dřív zadřou kladky než by praskl řemen si myslim....
lepší měnit hned než pak shánět jinej motor

Fiat Tipo 1.8 swap 2.0 16v Turbo, 3dv., bílé - ve výstavbě
Fiat Tipo 1.4, 3dv., černé
Fiat 500 BlackJack 1.4 100HP
Alfa Romeo 156 sw 2.4 10v 110kw
bejvalé:
Fiat Tipo 5dv. 1.4, 1.6, 2.0 8v, 2.0 16v
Fiat Tipo 3dv. 1.4, 1.6

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
13 roků 1 měsíc zpět #4 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: Měnit rozvody?
V každém případě je vyměň.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #5 od mio9
Odpověděl mio9 pro téma Re: Měnit rozvody?
jj tak ty rozvody udělám díky :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #6 od mio9
Odpověděl mio9 pro téma Re: Měnit rozvody?
Je pravda že na všechny Tipa je ten rozvodovej řemen stejnej? :ohmy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #7 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Měnit rozvody?

mio9 napsal: Je pravda že na všechny Tipa je ten rozvodovej řemen stejnej? :ohmy:


větší kravinu jsem za poslední dobu nečetl. Liší se délkou, počtem i tvarem zubů a samozřejmě i šířkou.

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #8 od mio9
Odpověděl mio9 pro téma Re: Měnit rozvody?
jj díky:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
13 roků 2 týdnů zpět - 13 roků 2 týdnů zpět #9 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma Re: Měnit rozvody?
Ahoj odpovídám protože, třeba moje auto je asi trochu mimo rozsah, je to výroba 1994, auto jsem kupovat 2008, byl to individuální dovoz člověka, který má Fiaty rád, tvrdil mi, že tady v ČR s autem nikdo nic nedělal (stočení km atd.) tak jsem mu věřil, protože on opravdu nemá důvod lhát Při koupi mělo auto najeto 50000 km a já jsem po přečtení ještě starého fóra samozřejmě chtěl, aby mi vyměnil rozvody hned , ale on trval na svém, že se ne,má obávat a přijít až po 60000 km. Tak jsem to udělal opravdu až teď po 17 letech a řeknu Vám, že když jsem viděl ten řemen, tak vypadal jako nový, nikde žádná známka poškození, otřepení, prostě nic, kladky (2) se točí volně, viditeně prostě žádný problém. Ale za ty roky... prostě jsem už vyměkl a nechal rozvody udělat. Po koupi najeto 16000km. Taky svíčky vyměněny za nové (taky nevím jak dlouho tam byly ty staré od koupi jsem nic neměnil na starých je označení lancia/fiat)
Poslední změna: 13 roků 2 týdnů zpět uživatelem User_69.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 2 týdnů zpět #10 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: Měnit rozvody?
:woohoo: no dovoluji si trochu oponovat,já před spousty léty(ještě na Lancii Prismě 1.9d,sem dělal také rozvody,koupil sem jenom řemen,páč kladky byly jako nové,žádná vůle prostě nic,týden sem pojesdil a drb :sick: kladka dole a oprava už o několik tisíc víc,mmj i znova novej rozvodák,páč na tom předchozím novým řemenu to odrbalo zuby.
již nikdy bych to neudělal a také nikomu nedoporučuji si nechávat použité díly,zvláště řemeny a kladky i kdyš vypadají jako z fabriky,zapomeneš,příště namontuješ jako nový díl, a máš desetitisícovou škodu jako prd :unsure:

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 2 týdnů zpět #11 od čenda
Odpověděl čenda pro téma Re: Měnit rozvody?
Rozvodový řemen se má měnit po 100 kkm nebo 5 letech, podle toho, co nastane dřív. Ona ta guma prostě stárne. Když jsem ho po koupi Tipa měnil já, myslel jsem, že mě vomejou - starý jsem přetrhl rukou :blink:

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.437 sekund
Powered by Kunena fórum