E85 a Tipo 1,4 karbec?...+ info?

Více
12 roků 11 měsíců zpět #1 od Vajcusek
Nemáte někdo nějáké zkusenosti?...a nějáké info vůbec co a jak na učinost a funkci?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 11 měsíců zpět #2 od Ram512
Ja to beru do 1.4ie ředím to jedna ku třem a spokojenost levnej provoz xD

Fiat Tipo 1.4ie ,1989 ,190000 km. STK 5/2012 :)

Soubor přílohy:
[/URL

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 11 měsíců zpět #3 od Charles
Taky jsem zkusil...
to palivo je směs Etahonolu /85%/ a naturalu 95 /15%/...sice je to levnější, ale zase ne tak vydatné palivo a proto si lambda přidá více paliva a takže se zvedne spotřeba a tím pádem se to tak nějak vyorvná. Pak tam jsou haléřové rozdíly v úspoře, ale zase jsou horší starty a auto nemá takovou akceleraci.
Plus mě se zdá, že to auto má pak jinačí zvuk motoru, že to je více hlučné, takové klapavé, jako kdyby jsem jel na technický benzín...ale to jsou moje zkušenosti na 1.6ie

Pokud jde o karbec, tak nevím, ale asi to bude to samé, protože auto nepojede tak dobře, budeš více šlapat na plyn a zvýší se spotřeba...nebo třeba by se to auto muselo pořadně k tomu naladit na emisích, pak by třeba nebyl problém

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 11 měsíců zpět - 12 roků 11 měsíců zpět #4 od Ram512
Tak spotřeba je tak o litr víc starty mam good ale jak hodně mrzlo tak to šlo znát, akcelerace mně nezajímá hlavně že jedu ale zas takovej ubytek výkonu to nemá, jezdím na to už rok, na netu najdeš aj článek jak to testovaly na felicii
www.pixhost.org/show/1201/3423656_etanol10001.jpg
adapter-e85.webnode.cz/products/produkt-1/

Fiat Tipo 1.4ie ,1989 ,190000 km. STK 5/2012 :)

Soubor přílohy:
[/URL
Poslední změna: 12 roků 11 měsíců zpět uživatelem Ram512.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
12 roků 11 měsíců zpět #5 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: E85 a Tipo 1,4 karbec?...+ info?
Někde na netu jsem četl jak zkoušeli E 85 ve Fabii. Výsledek nic moc. Skoro žádné pozitiva.
Aź to najdu, tak to sem hodím.:(

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 11 měsíců zpět - 12 roků 11 měsíců zpět #6 od čenda
Začal jsem to zkoušet asi před čtrnácti dny. U Punta ve směsi 1:1 s N95 žádný rozdíl nepozoruju. U Tipa 1:4 (1 díl N95, 4 díly E85) to netáhne vocpodu a motor se musí víc vytáčet, taky to dost škube, dokud se motor neohřeje na provozní teplotu. Chvíli s tím asi ještě budu laborovat.
Teorie podle čehosi, co jsem kdesi četl na internetu, je asi taková, že s E85 člověk prakticky pořád jede na chudou směs. Celkem bych tomu věřil, protože když jsem teď u Punta měnil svíčky, byly bílošedé. U karburátoru by se to možná dalo vyřešit otočením šroubku bohatosti, u iniezione elettronica (i.e.) leda snad přeprogramováním ŘJ nebo podobnou černou magií. Jak jsem koupil, tak prodávám.

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...
Poslední změna: 12 roků 11 měsíců zpět uživatelem čenda.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
12 roků 11 měsíců zpět #7 od jumbo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 11 měsíců zpět #8 od čenda
Tak jsem jel s Tipem trasu po dálnici, kterou běžně jezdím na N95 se spotřebou 6,5 l s čistým E85 za 10 :( Tím se náklady na ujetý kilometr skoro přesně srovnaly, takže v provozu na E85 asi pokračovat nebudu.

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 10 měsíců zpět #9 od Charles
no jako bych to nepsal, že to tak skutečně je ;)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • blackmann
10 roků 5 měsíců zpět #10 od blackmann
Odpověděl blackmann pro téma Re: E85 a Tipo 1,4 karbec?...+ info?
jezdím na e85 už 2 roky, poslední dobou bez upravy a bez ředění s naturalem - je pravda že jsou horší starty a než se zahřeje motor tak to sem tam cukne, ale moje tipo1.4 to zkouslo a když jsem auto dal po 2 letech na kontrolu do servisu, tak motor je ok...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 5 měsíců zpět - 10 roků 5 měsíců zpět #11 od remarque

Charles napsal: Taky jsem zkusil...
...že to auto má pak jinačí zvuk motoru, že to je více hlučné, takové klapavé, jako kdyby jsem jel na technický benzín...


Biolíh má delší dobu hoření,to co jsi slyšel bylo dohořívání paliva ve výfuku.

Chudá směs při přechodu na E85 je ten menší problém, u jednobodů se to dá ošidit potočením potenciometru škrtící klapky, ale s předstihem prostě nehnete ( jedině na to jít z druhé strany a vyrobit posuvný držák čidla otáček a tím ošidit ŘJ )



to blackmann: Nechci ti brát iluze, ale skutečný stav motoru zjištíš jedině jeho rozebráním, v servisu ti nanejvýš řekli, jestli někde neteče olej ;) .

FIAT Tipo 1,6 159A3.046 r.v.91
Poslední změna: 10 roků 5 měsíců zpět uživatelem remarque.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 5 měsíců zpět - 10 roků 5 měsíců zpět #12 od crusy
Již jsem zde psal... Myslím, že do karbecu nedoporučujou..ale....


Takže tady přepis z diskuze:.......... www.flexcar.cz/zkusenosti-zakazniku-prestavba-e85
19.3.2013 (13:47)

Crusy

1.Vlastním Fiat Tipo 1.4ie DGT 51kW rv.90 jednobod.vstřik. konektor nevím(přijde mi,že to není ani jeden z nabídky).

2. - DELETE -

3.Pokud bych si přece jen jednotku od Vás koupil,bude seřízená nabo se to musí až na vozidle individualně??

4.Jednotka řeší pouze optimální "přísun" paliva, takže ostatní "problémy" (paliv.filtr,poškození čerpadla,svíčky) stejně neřeší...já zatím jezdím 1:1,nebo 1:2(E85-B95) a zatím zdá se v pohodě.
Teď v zimě při -11°C poměr cca 15:40l starty v pohodě. ..Doporučili by jste svíčky super plus BOSCH WR6DC+ ?

5.Montovat jednotku či ne..za rok tak 10-15000km..město-dálnice 1:2.
Cena cca E85 - 23.90, B95 - 35,-Kč.

Honza reaguje:
19.3.2013 (16:40)X
Sám za sebe bych to do ie čka nedělal

Crusy reaguje
19.3.2013 (20:44)X
OK Honzo...a kdyby, co ty ostatní otázky? Díky..

Honza reaguje:
20.3.2013 (13:54)X

Upozorňuju, že je to jen moje osobní zkušenost- před lety když byly ie čka hodně oblíbený, jsem je dost servisoval a jsou hodně citlivý, pokid tam dáš obyč.jednotku, pak funkce nic moc, motor půjde nepravidelně, otáčky budou lítat. Jsem si jist že i čerpadlo odejde. Měl bych i strach až se vypláchne vlivem E85 z motoru karbon- ucpe kanálky a je po něm.

Drahá přestavba se dle mého nevyplatí na tento rok výroby.

Svíčky co píšeš jsou dobrý.

Jezdil bych dál v poměru 1:1 a nic neřešil.

Crusy reaguje
20.3.2013 (15:04)X
OK...Jak řekli, tak udělali

FLEXCAR.cz reaguje:
20.3.2013 (20:11)X

Zdravím, mi jsme ještě tento vůz nedělali, ale u vozu z roku 1990 ještě hrozí, že budou na něm použity pryžové hadice/korkové těsnění a to ethanol narušuje. Ale nevíme auto jsme ještě neviděli. Jednotku by jsme proto ani nemohli poslat nastavenou na konkrétní vůz. Proto jak píše Honza
============================================================================
Poslední změna: 10 roků 5 měsíců zpět uživatelem crusy.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 5 měsíců zpět #13 od Berry
možná už to tu někde je.. každopádně kdo nečet, tak doporučuji přečíst ;) skoda.panda.cz/clanek.php3?id=496
Poděkovali: jumbo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
10 roků 5 měsíců zpět #14 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: E85 a Tipo 1,4 karbec?...+ info?
Suprový článek!!! Stojí to za přečtení. :ohmy: :ohmy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 5 měsíců zpět #15 od crusy
Hmmm, suprovej... Já to míchám většinou E85 - N95 v poměru 1 : 2.
Jinak článků na toto téma je....

www.ceproas.cz/ethanol-e85

auto.idnes.cz/tankujte-biolih-e85-muzete..._152001_automoto_fdv

www.penize.cz/nakupy/231815-auta-na-e85-...i-tak-kde-je-problem

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.510 sekund
Powered by Kunena fórum