Alternátor divné dobíjení

Více
12 roků 5 měsíců zpět #1 od mio9
Alternátor divné dobíjení vytvořil uživatel mio9
Ahoj tipaři. Došel jsem do auta otočím klíčkem a dobíjení nesvítí. Když jsem nastartoval tak vše jelo normálně akorát mi celé osvětlení svítilo trochu tlumeně. :( .Když ale motor vytočím přes cca 3500ot. tak se vše rozsvítí jasněji a je všechno OK.:) tak jsem přemýšlel co by to mohlo být, nejdřív mě napadl regulátor ale to bych asi zamítl. tak si myslím že to bude asi buzení alternátoru. Altik se nenabudí když nastartuju ale až potom co vytočím motor. Nevíte někdo co s tím? Díky :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 5 měsíců zpět #2 od jamk1
Ako prvé skontroluj, či alternátor dobíja. Multimetrom na baterii, pr naštartovanom motore a zapnutých svetlách by si mal namerať napätie 13,5-14V Ak je toto napätie v poriadku,tak to ďalej nerieš. Ešte otázka. Tipo 1,4? Lebo práve na tých sa táto závada vyskytuje dosť často.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Lujgi320
12 roků 5 měsíců zpět #3 od Lujgi320
Odpověděl Lujgi320 pro téma Re: Alternátor divné dobíjení
mne ked toto robil altak tak som mal trocha uvolnene spoje medzi dijodami a timi kablamy z altaka a tak mi to sem tam fungovalo a sem tam nie aj ked som merak prilozil jak sa to vsetko zohrialo tak to slo a jak to bolo studene tak bol stim problem

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 5 měsíců zpět #4 od mio9
Odpověděl mio9 pro téma Re: Alternátor divné dobíjení
mám 1.6 i.e

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 5 měsíců zpět #5 od Ram512
ten samej problem sem mněl a byl to regulator

Fiat Tipo 1.4ie ,1989 ,190000 km. STK 5/2012 :)

Soubor přílohy:
[/URL

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 5 měsíců zpět #6 od PavelM
Mam ten samej problem. Po nastartovani sviti kontrolka. Az kdyz se rozjedu zhasne, auto obcas tezko startuje. Baterka nova. Po zhasnuti kontrolky dobiji normalne.

Fiat Tipo 1.6i.e.kat rv. 91'

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět #7 od mio9
Odpověděl mio9 pro téma Re: Alternátor divné dobíjení
tak jsem vyměnil regulátor a problém přetrvává. Stále když nastartuju tak napětí bateri 12.4V po vytočení 13.4V potom vše ok. Ko měj stejném problém a bylo to něčím tak prosím poraďte :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 1 měsíc zpět #8 od cembrit
Ahoj malej výkon alternátoru bejvá vetšinou diodama nejjednodušší test je když vemes multimetr přepneš ho na bud měření odporu a nebo měření diod odpojiš altik a das multák mezi svorku B+ a kostra altiku pokud naměříš cokoliv je někde profláklá dioda je to sice jen informativní test ale aspon trošku víš jinak já sem mel to samý na volnoběh 12.9 a když sem vytočil tak 13.8 což je málo vyměnil sem diodovej blok a ted mam na rozsvícenejch světlech a otáčkách 1200 14.3 V takže pohoda :)

Fiat Tempra 1.6 SW 1992

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.390 sekund
Powered by Kunena fórum