E85 - zkušenosti

Více
11 roků 3 měsíců zpět - 11 roků 3 měsíců zpět #1 od Wardeyx
E85 - zkušenosti vytvořil uživatel Wardeyx
Zdravim, chtěl bych se zeptat jestli tady nemá někdo dlouhodobější zkušenosti s Ethanolem E85, myslím že je to vzhledem k ceně benzínu otázka velice aktuální. Popřípadě s mícháním s benzínem.

Děkuji za všechny postřehy.

Fiat Tipo 1,6 ie,rv. 1994, 160 000km,, Suite
Poslední změna: 11 roků 3 měsíců zpět uživatelem Wardeyx.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 3 měsíců zpět #2 od mio9
Odpověděl mio9 pro téma Re: E85 - zkušenosti
No nevím jak u Tipa, já to nezkoušel, ale kamarád má felicii a míchal benzín s ethanolem 1:1 a jezdil na to v pohodě :laugh: říkal, že na to sice musí víc šlapat aby to jelo, protože výkon jde dolů ,ale ušetří. Mimochodem měl jednobodovku, ne MPI :laugh: Ale já osobně se toho bojím ,protože mě nestojí za to ušetřit pár korun s tím ,že mi možná odejde motor. Ale jinak osobní zkušenost nemám.:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 3 měsíců zpět - 11 roků 3 měsíců zpět #3 od fililip83
Odpověděl fililip83 pro téma Re: E85 - zkušenosti
čuus měl sem Fiata Tempru 1,6 SW nikdy už bych tam ethanol nedal!!!!!Rozežralo mě to palivové hadice a gumu ve které drží palivové čermadlo celý ten set v nádrži i s čerpadlem které se tím bordelem ucpal a ve finále když jsem ušetřil 600kč tak se tempra začla srát a stálo to 7 tisíc a opravoval jsem si vše sám.Záleží jen na tobě,ale co vím tyhle pekáče na E85 nejsou stavěné.Jestli to tam naleješ jsi blázen a počítej že to budeš mít hoodně drahé a pak si vzpomeneš.
Poslední změna: 11 roků 3 měsíců zpět uživatelem fililip83.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 3 měsíců zpět #4 od oBzB
Odpověděl oBzB pro téma Re: E85 - zkušenosti
Mě ta guma kolem čerpadla u tempry sem tam ucpávala čerpadlo i bez E85, to bosch moc nevychytal, je možný že ten E85 to dorazil, u tempry sem e85 nezkoušel, ale marea 1.6 na cca poloviční poměr jezdí úplně stejně jako na benzín, ale teď v zimě radši jezdím na benzín kvůli startování a tomu že moc nejezdím

dříve Tempra 1.6ie.cat 55kW (159A3.048) r.v. 1992
nyní Marea Weekend 1.6 76kW r.v. 1998

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 3 měsíců zpět #5 od Erikson16v
Odpověděl Erikson16v pro téma Re: E85 - zkušenosti
Osobne si myslim ze co usetris na benzinu vpalis do auta na servis ikdyz nevin.Ja osobne bych mel strach ikdyz ostatni treba pisou ze jezdi bez problemu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
11 roků 3 měsíců zpět #6 od jumbo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 2 měsíců zpět #7 od Wardeyx
Odpověděl Wardeyx pro téma Re: E85 - zkušenosti

jumbo napsal: www.fiattipo.net/index.php/forum/advsear...ildforums=1&catids=1



Díky, mě zajímali spíš nějaké dlouhodobé zkušenosti, jinak sem také samozřejmě nejdřív hledal.;)

Fiat Tipo 1,6 ie,rv. 1994, 160 000km,, Suite

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 1 měsíc zpět - 11 roků 1 měsíc zpět #8 od crusy
Odpověděl crusy pro téma Re: E85 - zkušenosti
Takže tady přepis z diskuze:.......... [url=http://]http://www.flexcar.cz/zkusenosti-zakazniku-prestavba-e85[/url]
19.3.2013 (13:47)

Crusy

1.Vlastním Fiat Tipo 1.4ie DGT 51kW rv.90 jednobod.vstřik. konektor nevím(přijde mi,že to není ani jeden z nabídky).

2. - DELETE -

3.Pokud bych si přece jen jednotku od Vás koupil,bude seřízená nabo se to musí až na vozidle individualně??

4.Jednotka řeší pouze optimální "přísun" paliva, takže ostatní "problémy" (paliv.filtr,poškození čerpadla,svíčky) stejně neřeší...já zatím jezdím 1:1,max 2:1(E85-B95) a zatím zdá se v pohodě.
Teď v zimě při -11°C poměr cca 15:40l starty v pohodě. Jen mi při nastartování vylétnou otáčky cca na 1500-2000 a spadnou(?)..Doporučili by jste svíčky super plus BOSCH WR6DC+ ?

5.Montovat jednotku či ne..za rok tak 10-15000km..město-dálnice 1:2.
Cena cca E85 - 24.50, B95 - 35,-Kč.

Honza reaguje:
19.3.2013 (16:40)X
Sám za sebe bych to do ie čka nedělal

Crusy reaguje
19.3.2013 (20:44)X
OK Honzo...a kdyby, co ty ostatní otázky? Díky..

Crusy reaguje
19.3.2013 (20:46)X
Z jakého důvodu...díky...

Crusy reaguje
20.3.2013 (12:48)X
...Nemohl by si mi napsat nějaké "vyjádření" na mejl ;-) Je vidět, že se v tom vyznáš...Díky
Honza reaguje:
20.3.2013 (13:54)X

Upozorňuju, že je to jen moje osobní zkušenost- před lety když byly ie čka hodně oblíbený, jsem je dost servisoval a jsou hodně citlivý, pokid tam dáš obyč.jednotku, pak funkce nic moc, motor půjde nepravidelně, otáčky budou lítat. Jsem si jist že i čerpadlo odejde. Měl bych i strach až se vypláchne vlivem E85 z motoru karbon- ucpe kanálky a je po něm.

Drahá přestavba se dle mého nevyplatí na tento rok výroby.

Svíčky co píšeš jsou dobrý.

Jezdil bych dál v poměru 1:1 a nic neřešil.

Crusy reaguje
20.3.2013 (15:04)X
OK...Jak řekli, tak udělali ;-)

FLEXCAR.cz reaguje:
20.3.2013 (20:11)X

Zdravím, mi jsme ještě tento vůz nedělali, ale u vozu z roku 1990 ještě hrozí, že budou na něm použity pryžové hadice/korkové těsnění a to ethanol narušuje. Ale nevíme auto jsme ještě neviděli. Jednotku by jsme proto ani nemohli poslat nastavenou na konkrétní vůz. Proto jak píše Honza
============================================================================


Jak je to s těma hadicema a těsněním? nejsem si jist hadicema, ale že by Tipo mělo někde korkové těsnění ?? Jak to vidíte VY?
Poslední změna: 11 roků 1 měsíc zpět uživatelem crusy.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.386 sekund
Powered by Kunena fórum