problem

17 roků 9 měsíců zpět #1 od Anonymní
problem vytvořil uživatel Anonymní
Mam takovej problem..kdyz jedu za deste po silnici do kopce cca tak na petku 110 tak normalne mi zacnou hrabat kola a taky sem jel 20km/h a tocil sem 180 stupnovou zatacku a v pulce ty zatacky mi to ujelo a malem sem vlit to superb..to by bylo asi drahy.A nebo taky jakmile mi dou otacky pres 4,5 tis. tak mi cumak zacina litat ze strany na stranu..Myslel sem zo to muzou delat tlumice ale vymenil sem je a dela to porad..cim to muze byt?Nebo to je ridicka chyba? :oops: diky..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #2 od Pavel
Odpověděl Pavel pro téma Re: problem
KO přední pneu :?

my car:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MultiJet 110kw!!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #3 od MagicMisel
Odpověděl MagicMisel pro téma Re: problem
No ja myslím že sbíhavost,rozbíhavost a odklon kol by to tak moc nedelalo!!Co třeba stabilizator,nebo něco v řízení?A ted me tak napadlo co záklon rejdovýho čepu?když je to špatně nastavený tak se ti kola sami nevrací do přímého směru a vychyluje se ti auto z přímího směru!!

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

17 roků 9 měsíců zpět #4 od Anonymní
Odpověděl Anonymní pro téma Re: problem
Stabilizator mi meninili s tema tlumicema rekli ze to tam bylo prelomeny..ale pravda je ze mi to porad zataci teda nekdy ne ale zataci mi to mirne do prava..a mohlo by to delat pneu?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #5 od MagicMisel
Odpověděl MagicMisel pro téma Re: problem
tak jestli ti to stáčí tak bych to viděl na geomtriji

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

17 roků 9 měsíců zpět #6 od Anonymní
Odpověděl Anonymní pro téma Re: problem
to staceni doprava mi dela uz asi 3 roky a tohle zaclo ted..proste jedu v desti 120km/h po dalnici a najednou mi to ustrely az do druhyho pruhu..vubec to nesedi..projedu rychle kolem nakladaku a sem v krajnici..tohle preci nemuze delat geometrie ne?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #7 od Honza
Odpověděl Honza pro téma Re: problem
jak na tom jsou ložiska uložení zadních ramen?

coupe 2l 16V ... no cement
tipo 2l 8V RIP-> 2l 16V alive
stilo 1.8 16v
156 2.5 V6
bravo HGT 175 alive

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #8 od rat21
Odpověděl rat21 pro téma Re: problem
Loziska ramien to nie su, ja som ich mal do A ako Tatra 138 a auto na ceste sedelo.

1.9 TDsX - r.v. 1991 - 270.000 km - po smrti :-(

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #9 od MichalW
Odpověděl MichalW pro téma Re: problem
Neřešte geometrie, píše, že to dělá za deště ve 110 až 120 km/hod, to jsou jednoznačně pneu. Celkem pravidelně zjišťuješ, jak funguje aquaplaning. Buď máš sjetý vzorek nebo tvé pneu nejsou moc vhodné do vody. Na Fordu máme teď přední gumy s asi 2 mm vzorkem a na vodě si netroufám jet víc než 100 km/hod, úplně to plave. A ten prokluz do kopce mi dělal i na náklaďáku, jedu si na tempomat 90 do kopce a najednou se mohlo auto zbláznit, tempomat ubíral, přibíral, ubíral, přibíral, zadek tancoval,...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #10 od lepa
Odpověděl lepa pro téma Re: problem

Neřešte geometrie, píše, že to dělá za deště ve 110 až 120 km/hod, to jsou jednoznačně pneu. Celkem pravidelně zjišťuješ, jak funguje aquaplaning. Buď máš sjetý vzorek nebo tvé pneu nejsou moc vhodné do vody. Na Fordu máme teď přední gumy s asi 2 mm vzorkem a na vodě si netroufám jet víc než 100 km/hod, úplně to plave. A ten prokluz do kopce mi dělal i na náklaďáku, jedu si na tempomat 90 do kopce a najednou se mohlo auto zbláznit, tempomat ubíral, přibíral, ubíral, přibíral, zadek tancoval,...


Nechci radit, ale jsem stejneho nazoru. Mam uz taky dost sjety gumy a taktez si netroufnu jet za deste vic jak 100km/h. Je to celkem neprijemne kdyz to takhle ujizdi. Chce to nejake nove gumy s poradnym vzorkem, aby to dobre odvodnovalo. Ale mit taky ty penizky na to..... :(

Fiat Tipo 1.4 i.e., 51kW, r.v.91

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #11 od Scarto
Odpověděl Scarto pro téma Scarto
No jo..ale ja ty letni gumy mam 2. sezonu a vzorek tam jeste je dobrej..ale sou to ty nejlevnejsi gumy co sem nasel..muze to byt tim ze sou nekvalitni?je to fakt vodrzku pri desti..ted jezdim max 90km/h.A stejne to lita..

Fiat Tempra combi 2.0 i.e 83KW, r.v. 1991 v plný výbavě

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #12 od Augustin
Odpověděl Augustin pro téma Re: Scarto

No jo..ale ja ty letni gumy mam 2. sezonu a vzorek tam jeste je dobrej..ale sou to ty nejlevnejsi gumy co sem nasel..muze to byt tim ze sou nekvalitni?je to fakt vodrzku pri desti..ted jezdim max 90km/h.A stejne to lita..

No prave, ze to muze byt i tim. Kazdy typ pneu ma dle smesi ruzne vlastnosti adheze pri ruznych podminkach (dest, sucho, snih, ...) a take ruzne stupne oteruvzdornosti. Napis co to mas za pneu.
Osobne jsem si vybiral pneu dle pomeru cena-vykon (sledoval jsem oteruvzdornost s chovanim pri ruznych podminkach a take cenu). Vyhral to Michelin, zatim jsem spokojeny, deklaruji nejakych 60tis, tak jsem zvedavy... (pro info - cena 1450Kc/ks 175/65R14).

Jeste mne napadlo, mas opravdu vsechno v poradku s napravou? Vule jsou v ramci toleranci, dobre utazene kola, dobre nafoukane pneu, ...apod?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #13 od Scarto
Odpověděl Scarto pro téma Scarto
Kola kontroluju casto davam 2,3 ve predu a 2,2 vzadu..jak mi menili tlumice a ty stabilizatory tak rikali ze jinak naprava je v poradku akorat to porad staci doprava..a v utery du na geometrii..a jeste akorat v zime sem to preklopil na bok :D a potom sem to postavil na kola a jel sem dal..potom jeden mechanik to projel a rikal ze to vypada vsechno v poradku.. :( nic jinyho me nenapda..takze budu muset vytahnout 6 papouchu a kdyz to budu muset stejne koupit je lepsi symetricky,asymetrického a nebo smerovy?nebo to je jedno?

Fiat Tempra combi 2.0 i.e 83KW, r.v. 1991 v plný výbavě

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #14 od Tkevlar
Odpověděl Tkevlar pro téma Re: problem
Lol ty tomu dáváš. POkud to bude pneumatikama tak to nám pak řekni jaké jsi to měl. Ať si je nikdo z nás nekoupí.
Já třeba jezdím na zimákách se vzorkem cca 1.6-2mm A aby toho nebylo málo tak každá od jiné značky, ale stejný vzorek. Na to ježdění po městě to stačí. Doufám, že fora nepročítají nějací policté :roll:
Ale k tématu i když mám takové pneu tak mi to neudělá takové věci jako tobě na vodě.

Alfa Romeo 156 1.9JTD
Alfa Romeo 155 1.8TS (bohužel motor KO)
ex.Tipo 1.7D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #15 od Scarto
Odpověděl Scarto pro téma Scarto
ja to mam uz asi 4x lehce tuknuty ale nevim jestli by jste tomu verili nikdy to nebyla moje chyba..vzdycky za to muzou ti idioti kolem :lol: ty moje gumy sou smerovy a vzorek maji dobrej..stali me 1100 jedna a z baumarktu byli to novy pneu nejaka akce nebo co..ale i kdyz je sucho a cca ve 190km/h projedu kolem auta tak sem skoro v pangejtu.Ale to uz je asi ta geometrie co?dela jeste nekomu?

Fiat Tempra combi 2.0 i.e 83KW, r.v. 1991 v plný výbavě

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.496 sekund
Powered by Kunena fórum