Spotreba

Více
17 roků 8 měsíců zpět #1 od renekovac
Spotreba vytvořil uživatel renekovac
som majitelom Fiat Tempra 1.6 SW-ie kombi /r.v-1992 len tizden.predtym som mal opel kadet-1.3 kde vzdy vsetko fungovalo a spotrebu som mal 6-7L/na 100 KM.no ako som kupil tempru,som v koncoch..okno vodica nestahuje-teda kedy sa mu zachce alebo ked pred zavretim pohybem kablamy co vedu do dvery,cifernik paliva si ukazuje co chce-ked je plnsia nadrz v celku v pohode ale benzin ako keby sa odparoval,zda sa mi ze to zere 8-9 L/na 100 KM (da sa nejako nadstavyt motor,aby to zralo menej??)ako spravyt aby ukazoval palivomer spravne hodnoty aj pri prazdnejsej nadrzi??,dalej ukazatel teploty motora zi tiez ukazuje co sa mu chce-mam rucicky,ale vecinov sa nepohne vobec,az po hodnej chvili jazdenia (co mi raz sposobylo vytecenie vody z chladiacej nadoby)nastastie tachometer ukazuje spravne (kontroloval som to pocas jazdy s navysystemom)inac velmy pohodlne,priestorne auto,motor mi ide tak ticho ze ho nepocujem ani pri 100km-rychlosti,zatial som sa odvazil testnut dialnicu 160km/hod-a auto sa spravalo velmy dobre.gumi mam al-195-nizky profil.v sobotu idem montovat do stresneho okna el.ovladanie a ak stihnem pojdem na srotak vymontovat klimatizaciu z lancie,riadiacu cast uz mam doma.vopred dakujem za kazdu radu ,odpoved..zohnet nieco potrebne na znizenie spotrebi neni problem,zijem a pracujem vo Frankfurte.

Fiat Tempra 1.6 SW-ie/56kW/vyr.1992 OHC-3.4.2007 som ju pohladil naposledy,odviezli si ju na slovensko..,Fiat Croma 2.0 i.e S-DOHC.r.v.94/7.max.som este neskusal,az po kontrole v servyse..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #2 od andreapipo
Odpověděl andreapipo pro téma Spotřeba
Ukazatel stavu benzínu neřeš, to je vlastnost každého Tipa, tankuji až když začne svítit hladové oko a vždycky do plné. Horší to je s ukazatelem teploty. Když jsem Tipo koupil, ukazoval dobře, pak najdenou přestal, ukazoval nejvíc kolem 70 stupňů. Šel jsem s tím za dvorním mechanikem a ten mi vyměnil termostat a do té doby dobrý, ukazuje jak nový. Spotřebu zjistíš snadno, natankuj plnou, vynuluj tachometr a až budeš znovu tankovat, tak zase plnou, no a pak je to snadné.

andreapipo
Fiat TIPO 1.4 DGT cat. i.e., r. v. 1990, 185.000 km, 6,9
l/100 km.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #3 od lacc
Odpověděl lacc pro téma Re: Spotreba
Ten termostat určite vymeň, inak ideš non-stop na sytiči!!! A spotreba ide hore ...

Tempra 1.6i 57kW 1992

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #4 od tommy
Odpověděl tommy pro téma Re: Spotreba
palivomer ukazuje spatne u fiatu snad kazdej,ja dal novej a nic se nezmenilo,tak to neres
tipo 1,4ie r.v.1991


1.6ie 93"

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #5 od renekovac
Odpověděl renekovac pro téma Re: Spotreba
Dakujem vsetkym za rady,zajtra idem menit zednu sedacku,berem z lancie-debra.predne som vymenil (zelena koza-semis--kus-15.-€,ako nove,zadnu som si dal odlozit ,neboli financie,pre sofera je vyhrievanie--trci z neho dvojzil kabel,staci tam dat spinac a 12 V??dalej idem menit na stres.okne-manual za elektro,su tam try kable,,dva su urcite 12V,ale co ten treti??)tusim budem menit z lancie-deb.aj celi interier,je pekny,ale chcel bi som to sklbit s digitalnou pristrojovkou.
a este jedna otazka,,mam z debri aj automat klimu,len neviem ako napojit elektronyku,teda ako to prepojit do el.fiata-tempra.nema nahodou niekto schemu??elektronyka je zhodna z fiatackou.)hodim vecer fotky tych veci co chcem montovat-kvoli orientacii.este ma nieco napadloako treba radit rychlosti,aby nebola velka spotreba,,na kadete som to mal jednoduchee,ale tato fiatacka prevodovka sa mi nezda--40 km/h ide na 4-tom stupni bez dusenia na 5-tom stupni 50km/h bez dusenia motorukeby som to skusil na mojom kadete tak okamzite zdochne motor..dalej som cital ze brzdit motorom a jazda na volnobech u motoroch tipu ,,ie,,zvysuje spotrebu,ale tu na fore som zase cital jeden prispevok kde bolo o brzdeni motorom opak,,kde je pravda??.a dakujem dobrym dusiam co vedia poradit.Dikes.

Fiat Tempra 1.6 SW-ie/56kW/vyr.1992 OHC-3.4.2007 som ju pohladil naposledy,odviezli si ju na slovensko..,Fiat Croma 2.0 i.e S-DOHC.r.v.94/7.max.som este neskusal,az po kontrole v servyse..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #6 od MagicMisel
Odpověděl MagicMisel pro téma Re: Spotreba

som majitelom Fiat Tempra 1.6 SW-ie kombi /r.v-1992 len tizden.predtym som mal opel kadet-1.3 kde vzdy vsetko fungovalo a spotrebu som mal 6-7L/na 100 KM.no ako som kupil tempru,som v koncoch..okno vodica nestahuje-teda kedy sa mu zachce alebo ked pred zavretim pohybem kablamy co vedu do dvery,cifernik paliva si ukazuje co chce-ked je plnsia nadrz v celku v pohode ale benzin ako keby sa odparoval,zda sa mi ze to zere 8-9 L/na 100 KM (da sa nejako nadstavyt motor,aby to zralo menej??)ako spravyt aby ukazoval palivomer spravne hodnoty aj pri prazdnejsej nadrzi??,dalej ukazatel teploty motora zi tiez ukazuje co sa mu chce-mam rucicky,ale vecinov sa nepohne vobec,az po hodnej chvili jazdenia (co mi raz sposobylo vytecenie vody z chladiacej nadoby)nastastie tachometer ukazuje spravne (kontroloval som to pocas jazdy s navysystemom)inac velmy pohodlne,priestorne auto,motor mi ide tak ticho ze ho nepocujem ani pri 100km-rychlosti,zatial som sa odvazil testnut dialnicu 160km/hod-a auto sa spravalo velmy dobre.gumi mam al-195-nizky profil.v sobotu idem montovat do stresneho okna el.ovladanie a ak stihnem pojdem na srotak vymontovat klimatizaciu z lancie,riadiacu cast uz mam doma.vopred dakujem za kazdu radu ,odpoved..zohnet nieco potrebne na znizenie spotrebi neni problem,zijem a pracujem vo Frankfurte.


Me se ta spotreba zda realna!

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #7 od Pavel
Odpověděl Pavel pro téma Re: Spotreba
No je fakt že se to moc od reálné spotřeby bohužel neliší :( :( :(

my car:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MultiJet 110kw!!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #8 od renekovac
Odpověděl renekovac pro téma Re: Spotreba
mam otazku,pri akej teplote sa odpaja sitic?dnes som vymenil to teplotne cidlo v chladici,dalej mi kapal olej z cidla prevodovky.to druhe cidlo uz funguje lepsie,,5 min.po nastartovani mi vyskoci rucicka teploty slabo nad 60.a potom trva hodne dlho (aj hodinu kym sa dostane nad 90,aj to len pri jazde v meste,ma napada ci nemam stale otvoreny chladiaci okruh.teraz ma to az tak netrapy,ale co v zime,,,fakt-menil som filter-vzduchovy(stary zo zltov gumov za novy z cervenov gumov.aky je v nych rozdiel??dikes

Fiat Tempra 1.6 SW-ie/56kW/vyr.1992 OHC-3.4.2007 som ju pohladil naposledy,odviezli si ju na slovensko..,Fiat Croma 2.0 i.e S-DOHC.r.v.94/7.max.som este neskusal,az po kontrole v servyse..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #9 od renekovac
Odpověděl renekovac pro téma Re: Spotreba
tak som tu zas..no spravyl som chybu,,popliest si -termostat z tep.cidlom,,vcera som spravyl vecer ten pokus na zimnom mot. a okamzite sa zacala hriat hadica ,,motor-chladic,, (inac testol som to,zerie mi 14L/100km-na dialnici,v meste normal-7-8L,ale v meste mam 90 teplotu) tak som dnes dal objednat termostat a tiez lamdasondu-pre istotu.ako som sa v predajni obzeral,padli mi do oka vyrobky ,,LIQUI MOLY,,kupil som si zmes na precistenie chladiacej sustavy od vod.kamena.ma niekto skusenosti z tymito vyrobkamy tj.(injection-reiniger,ventil sauber,blei ersatz,motor protect.a dnes rano mi po nastartovani (len 600 ot)hned zdochol motor (normalne mam ot.800-1000)uvidim ci to spravy aj zajtra.

Fiat Tempra 1.6 SW-ie/56kW/vyr.1992 OHC-3.4.2007 som ju pohladil naposledy,odviezli si ju na slovensko..,Fiat Croma 2.0 i.e S-DOHC.r.v.94/7.max.som este neskusal,az po kontrole v servyse..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #10 od komasix
Odpověděl komasix pro téma Re: Spotreba
Mně ze sedačky taky čumí volnej konektor.Jak to dopadlo ?už si do toho pustil 12V?

Fiat Tempra SW 1,9TD 1995

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #11 od renekovac
Odpověděl renekovac pro téma Re: Spotreba
este nie,cez vykend to idem hodit cez dpinac.gam vediet

Fiat Tempra 1.6 SW-ie/56kW/vyr.1992 OHC-3.4.2007 som ju pohladil naposledy,odviezli si ju na slovensko..,Fiat Croma 2.0 i.e S-DOHC.r.v.94/7.max.som este neskusal,az po kontrole v servyse..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #12 od renekovac
Odpověděl renekovac pro téma Re: Spotreba
dnes som si vsimol ze ked idem pomali,tak mi klepe nieco v zadu(zda sa mi ze v lavom zadnom kolese)co tam moze klepat?kolo nema volu.tak sa mi zda ze som si kupil s tymto autom aj kopec problemov...ale jazdit na nom je pozitok,s kadetom sa to neda zrovnat..(len sa zamislam ze ho predam a kupim Tempru 1.9 TDI-1995.kvoli spotrebe......este som zabudol na--prednu gumu,zjazduje sa mi lava predna guma z vonkajzej strany,,ostatne su v poriadku,,moze to bit vyvazenim kolesa??dikes.

Fiat Tempra 1.6 SW-ie/56kW/vyr.1992 OHC-3.4.2007 som ju pohladil naposledy,odviezli si ju na slovensko..,Fiat Croma 2.0 i.e S-DOHC.r.v.94/7.max.som este neskusal,az po kontrole v servyse..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #13 od Zemca
Odpověděl Zemca pro téma Re: Spotreba
U starších aut se objevuje řada závad, ale jak je budeš postupně odstraňovat a pokud se budeš o auto starat, můžeš se spolehnout, že tě na 99% nikde nenechá. Záměrně nepíšu 100%, protože 100%ní neni nic. Tempry jsou velice kvalitní, spolehlivá a pohodlná auta. Jen ten palivoměr zlobí, ale to i u Tipa a je to už od výroby.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #14 od renekovac
Odpověděl renekovac pro téma Re: Spotreba
tak uz mam spotrebu asi v norme--(vymenil som ten termostat-teplota terat--80 az 100 C,,sa mi to neluby,cele ,,T,,je termostat??)taktiez som napichol na tepelnu clonu-hadicu z alobalu-do sania.spotreba je teraz v klude,ale asi to chce este lambda-sondu.tu vymenim tiez.mam vsak dva nove problemy,,motor pri jazde na 2-3 stupni obcas zacne silne trhat-nie vzdy,ked uberem plin a znova pridam,prestane to.neviem ci to nieje nieco upchate-(nadrz-motor,,ako ked dochadza palivo.)problem c.2--klepe mi zadne lave koleso-nasiel som pricinu,,na uchyteni tlmica na napravu je velka vola,guma tam je,ale asi vybitaaa.co sa moze stat ked to skoro nevymenim??Dikes..
PS:tu sedacku som este neskusal,sory,,skusym,zajtra po sichte..

Fiat Tempra 1.6 SW-ie/56kW/vyr.1992 OHC-3.4.2007 som ju pohladil naposledy,odviezli si ju na slovensko..,Fiat Croma 2.0 i.e S-DOHC.r.v.94/7.max.som este neskusal,az po kontrole v servyse..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.498 sekund
Powered by Kunena fórum