Akú používate chladiacu zmes?

Více
16 roků 1 den zpět #1 od MAXO1973
Akú chladiacu zmes ste používali v zime? Ja používam doporučenú parafínovú, no sú už aj novšie produkty oproti 89 roku .
Kamoš doviezol z Kanady zmes, ktorá sa ohrieva skutočne veľmi rýchlo, do tých 91 stupňov, no potom už len veľmi ťažko. O 1 stupeň sa zohrieva pri 87 stupňoch 27x ťažšie, než pri 20 stupňoch. Platí to aj pri chladení, rovnako ťažšie sa chladí pri 20 stupňoch, než pri 87 stupňoch. Určená pre benzínové motory. Dobré pri problematickom nahrievaní....
Podrobnosti zatiaľ neviem, no sondujem možnosti iných zmesí, než doporučených výrobcom.... :D

Fiat 600D bol môj prvý \\\\"Fiacik\\\\" ktoreho som rozobral do šrubky a poskladal - jazdil!
Tipo 1,6 DOHC 1989 - už je v novej stajni
Ford Focus combi 1,8TDdI

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 1 den zpět #2 od Předseda
Já fakt nevim, vždycky zajedu k benzínce, koupim nějakej fridex kterej mají a je na hliníkový motory a víc mě nezajímá.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 1 den zpět #3 od Charles
já kupuju stáčenej fridex u nás v práci a ten se dává všude, od osobáků přes zemědělský mašiny po kamiony a nepozoruju nějaký rozdíly s těmi drahými co maj v kanystrech po benzínkách a mám pocit, že to je od firmy shell

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 1 den zpět #4 od MAXO1973
Takže tu bude asi vcelku jedno. Stačí vypustiť starý, trochu to v lete naplniť destilkou a pred zimou vymeniť.... :D

Fiat 600D bol môj prvý \\\\"Fiacik\\\\" ktoreho som rozobral do šrubky a poskladal - jazdil!
Tipo 1,6 DOHC 1989 - už je v novej stajni
Ford Focus combi 1,8TDdI

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #5 od Dan
Já tam mám nějaký antifreez už od doby co jsem auto koupil ale chystám se celý chladící systém vyčistit tak tam dám orig Paraflu. Už jsem si ho v práci nafasoval :lol:

FIAT TEMPRA SW 1.8i.e SX. r.v.8/96, ABS, aut. klima, DO

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #6 od stiglitz
Já se tímhle nezatěžuju, občas kouknu do nádržky, za pět let co mám auto ubylo tak pět centimetrů, čím to mám dolejt, míchat se to může, ne?

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #7 od MAXO1973
Ak tam maš ten origo paraflu, tak len dolievať destilku, to sa len voda odparuje....

Fiat 600D bol môj prvý \\\\"Fiacik\\\\" ktoreho som rozobral do šrubky a poskladal - jazdil!
Tipo 1,6 DOHC 1989 - už je v novej stajni
Ford Focus combi 1,8TDdI

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #8 od stiglitz
Právě nevím co tam je.

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #9 od MAXO1973
vlastne, destilkou sa riedi asi všetko :D
až budeš čistiť chladenie, vymeníš a budeš vedieť, čo tam máš....

Fiat 600D bol môj prvý \\\\"Fiacik\\\\" ktoreho som rozobral do šrubky a poskladal - jazdil!
Tipo 1,6 DOHC 1989 - už je v novej stajni
Ford Focus combi 1,8TDdI

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #10 od Předseda
No já tam jednou nalil litr fridexu a pak mělo nějak víc mrznout, tak jsem druhej den šel k pumpě a chtěl koupit ještě další litr toho samýho. A prodavač mi řiká "Vy máte litinovej motor v tom fiatu? Že kupujete fridex na litinový." No a já mu řek že nemam a že už jsem tam litr tohodle nalil. No a on "No tak to pane zase pěkně vypusťte a nalejte tam ten fridex na hliníkáče, jinak budete mít ten motor za chvíli sežranej nasračku". Takže jsem dal na jeho radu a jsem zase chytřejší. Teď už vim, že jsou dva druhy fridexu.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #11 od stiglitz
Hmmm. Tak díky za info. :?

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #12 od tomi1816
su 3 druhy fridexu.....jeden na skodovky 105-120 taky slabo hnedy...potom na hlinikove hlavy a to modry alebo ruzovy.....ja tam mam ruzovy a pisu na nom ze je na dobu 5 rokov alebo 200 000 km..takze s chladiacou mam pokoj na dlhe veky :D

Pipo 1.4i.e. 1992 rosso corsa 330000km
predajca náhr. dielov FIAT
brat MAREA WEEKEND 1.9JTD xenony
chip 103kW 140 PS 241Nm
mama Punto 60SX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #13 od stiglitz
Je to nazelenalý, když kouknu do nádržky.

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #14 od csala

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.464 sekund
Powered by Kunena fórum