LPG DO TIPA

Více
15 roků 10 měsíců zpět #1 od rob1975
LPG DO TIPA vytvořil uživatel rob1975
ahoj chci se zeptat zda si někdo v poslední době dával montovat do tipa lpg,zajímá mě na kolik to celkem vyšlo,jaká je spotřeba a dojmy.díky za info

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #2 od Jenda
Odpověděl Jenda pro téma Re: LPG DO TIPA
Tak nad tímhle uvažuju už dlouho.Taky mě zajímaj ty výsledky. :wink:

1.6 DOHC r.v.89,naj.220 000Km,spotř.8.2L/100
Šlape jako hodinky,ale nemá STK,spinká v depozitu.
Opel AstraF 1.7TDs,momentálně plně využito.
Fiat 127, spotř.5.2L/100 ,spinká v garáži.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #3 od TooM-As
Odpověděl TooM-As pro téma Re: LPG DO TIPA
no tak kdyby se dala někma schovat nádrž a splynovač taky o tom uvažuju. Ale protože si nechci hyzdit svůj motorový prostor nějakým splynovačem prdím na to.

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #4 od SKV
Odpověděl SKV pro téma Re: LPG DO TIPA
Tak na toto jsem se ptal zástupců ( www.gera.cz/ ) v Hradci Králové asi před šesti lety. Na některá vozidla dělají tzv. hromadné přestavby, tzn., že dopředu je zařízení otipováno a je to bez problémů. Na některá vozidla se dělají individuální přestavby a do této skupiny patří i naše vozy. Tady je zakopaný pes - vozidlo se po namontování individuálně schvaluje a to vozidlo, které má najeto více jak 60 000 km prostě neprojde. Na 1,4ie ta přestavba před šesti let stála cca 35 tis. Kč a výsledek nebyl jistý. Je možné, že dnes by to bylo jiné. Pokud máte někdo zájem, dejte dotaz na kontakt uvedený na jejich stránkách - gera.cz/index.php/doc/kontakty .

Tipo 1,4 iE, najeto
235 000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #5 od Weka
Odpověděl Weka pro téma Re: LPG DO TIPA
Já nevím no..na tak staré auto bych to nedával...žere to hodně plynu a navíc u mého auta nevím jestli mi za 2roky projde, kvůli jistým papírovým potížím, přes technickou...nějak to zpřísňují... 8) :soud:

fiattipo.net/modules/gallery2/main.php?g2_itemId=5540
1.4 Tempra,r.v.91,182km/h,102 000(13.5.2008),el.okna,central na dál.ovládání,alarm,nastavitelný volant,mlhovky

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #6 od scoty-granturismo
Odpověděl scoty-granturismo pro téma Re: LPG DO TIPA
zdravičko mam TIPO 2,0 a mam tam LPG uz pomaly druhý rok a žiadne problémy ani v zime žere mi to nejkých 10litrov plynu čo ma vynde na 100km 210sk si myslim že rozdiel oproti 8x42 = 336sk kebyže jazdím na benzín ale jazdím ked sa pretekám hehe za montáž som dal 12000sk nazdrž mam namiesto rezervy a nad nadržou to je komplet prerobene tam mam subfoower audio takže nikoho ani nenapadne že tam niečo dole pod tým mám a splynovač je schovany uplne za baterkou bol som stým na prepise tak a policajt si nič nevšimol takže uplna pohodička

FIAT TIPO 2,0 i.e. 8V GRANTURISMO r.1992 + LPG BRC 100KW
Podsvietené na modro,znížený podvozok,fólie,central na DO,ABS,hudba 2x300watts vzadu a vpredu 2x75watts + aktívny 350watts active subwoofer SAL + CAPACITOR SAL 1 FARAD
R15 205/50

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #7 od scoty-granturismo
Odpověděl scoty-granturismo pro téma Re: LPG DO TIPA
za mesiac najazdím 1400km a za rok 16800km a uspora s každých 100km je 136sk takže 136x168= 22848sk ušetrím ročne!!!

FIAT TIPO 2,0 i.e. 8V GRANTURISMO r.1992 + LPG BRC 100KW
Podsvietené na modro,znížený podvozok,fólie,central na DO,ABS,hudba 2x300watts vzadu a vpredu 2x75watts + aktívny 350watts active subwoofer SAL + CAPACITOR SAL 1 FARAD
R15 205/50

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 6 měsíců zpět #8 od esox25
Odpověděl esox25 pro téma tipo 1,4 a lpg
Prosim vás, má tu niekto prerobené tipo 1,4, s karburátorom na plyn? Nedarí sa mi zohnať zmiešavač (mixér). Karburátor má väčší priemer ako ponúkajú zmiešavače. Vie mi niekto poradiť?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 6 měsíců zpět #9 od aaa_najn
Odpověděl aaa_najn pro téma Re: LPG DO TIPA
na polskych strankach hladaj, ja som tam vela veci videl, google...
a skus pozret tu obchod.mrp.sk/autogas/ , nepasoval by z favorita karbeC?

Tipo 1.4 i.e. 51kW socque_line , clima, central, lpg, 200km, anno immatricolazione 93, 160.046

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
13 roků 6 měsíců zpět #10 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma LPG
Ahoj rodinná rada rozhodla jde se do LPG. V úterý 2.11 mi to namontuje Auto Alternativ cena bude 16000Kč. Prý to bude za 1 den hotové včetně papírů, potom napíšu jak to jede atak

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 6 měsíců zpět #11 od aaa_najn
Odpověděl aaa_najn pro téma Re: LPG DO TIPA
user a aky system ideš davať?

Tipo 1.4 i.e. 51kW socque_line , clima, central, lpg, 200km, anno immatricolazione 93, 160.046

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 6 měsíců zpět #12 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: LPG DO TIPA
s plynem do sacího ptrubí, a tam kde je asi vícebodové vstřikování to bude sekvence u vstřiků, cca od 24ooo,-kč a vejš..

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 6 měsíců zpět #13 od esox25
Odpověděl esox25 pro téma Re: LPG DO TIPA

na polskych strankach hladaj, ja som tam vela veci videl, google...
a skus pozret tu obchod.mrp.sk/autogas/ , nepasoval by z favorita karbeC?


už som sa nahladal až až. Toto je tak najbližšie k čomu som sa dostal. www.rybacki.pl/ dá sa tam vyhladať podľa typu auta, ale ten rozmer mi nesedí. okotovaný je 82mm ale podla obrázka je väčší, tak neviem čo si mám o tom myslieť.
Chcel by som vedieť, či vôbec existuje zmiešavač na tipo karburátor, alebo treba improvizovať.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
13 roků 6 měsíců zpět #14 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma Re: LPG DO TIPA
Systém zatím, nevím neznám ani rozdíly mezi nimy, ale u nás ve městě je stejně jen jeden co to montuje, má na to paíry včetně hromadného přepisu, a dělá to už 17 let, takže si myslím že to bude v pohodě. Ceník mi napsal
arburátorové motory - 10 000 - 13 000 Kč
Jednobodové vstřikování - 15 000 - 18 000 Kč
Vícebodové vstřikování - 18 000 - 22 000 Kč
Sekvenční vstřikování - III válec - od 26 000 - 28 000 Kč
IV válec - od 28 000 - 30 000 Kč
VI válec - od 34 000 - 36 000 Kč
VIII válec - od 36 000 - 38 000 Kč
Moje Tipko je jednobod BOSCH

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
13 roků 6 měsíců zpět #15 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma Re: LPG DO TIPA
Tak jsem tady s prvím dojmem. Systém je Bingo-M Stálo mě to nakonec 17000Kč protože mi volal člověk co to montoval, že mám špatný termostat, je pravda, že se mi to poslední dobou pomaleji ohřívalo, ale nijak mě to nepřekáželo, spotřeba byla do 8L/100 takže jsem to neřešil. Technik říkal, že na správnou funkci LPG má termostat velký vliv, tak to vyměnil i s prací za litr.
Teď k provozu, auto je trochu pomalejší, člověk na to musí víc šlapat, nejvíc mě ale štve, že auto asi 10minut jede na benzín, než to automatika přepne na LPG, nemůžu to nijak ovlivnit, na tom ovladači co mám v kabině to jde přepnout jen na benzín, nebo na auto LPG.
Možnost navolení manuálního LPG tam není.Takže taková sobotní cesta do obchodu vdáleného 5km pro větší nákup, se odehrává pouze na benzín. Myslel jsem, že se to bude přepínat rychleji. Třeba v práci máme VZV jen na plyn, i startování probíhá na plyn a nic se neděje, všechno funguje na 100%
V Tipu normálně nastartuju na ovladači bliká benzín a jedu zhruba těch 10min a po dosažení 95° se samo přepne na plyn, ani to pořádně nepoznám, je tam jen malý neznatelný záškub.
Jediné plus, že je auto tišší, slyším jen zimní Barumky :-)
Mínusů je víc v kufru mám rezervu a nejmenší LPG nádrž co tam prý šla dát má objem 42litrů, takže mám v kufru hrbol, Pokud nepojedu dál jak 10Km tak mi to na LPG ani nepřepne, takže ta úspora nebide tak velká. Auto je lenivější, ale zase by to němělo žrát víc při větších otáčkách (zatím teda neověřeno) Spotřebu a další věci napíšu časem po zajetí
Více o LPG www.lpg.cz/lpgsystemy/lpgsystemy.php
EDIT: protože se mi nezdálo, že musím tak dlouho jezdit na benzín, než se to přepne na LPG, tak jsem tam zajel a on mi stáhl teplotu při které se to spíná a už je to lepší na LPG se to přepne tak po 1 km, takže to už beru a a jsem rád

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.476 sekund
Powered by Kunena fórum