radenie rychlosti

Více
14 roků 1 měsíc zpět #1 od jannouinne
radenie rychlosti vytvořil uživatel jannouinne
Zrdavim spolocenstvo fanatickeho fiatizmu! :D

Mam jeden mensi problem s radenim rychlosti na mojej Tempre 1,9 td 66kw!
Pocas statia na mieste idu len velmi tazko radit rychlosti, vsetky!!! Toto plati v oboch pripadoch, teda aj ked motor bezi aj ak je vypnuty! Akonahle sa auto pohne ide menit rychlosti ako po masle, krasne bez odporu! Nerozumiem kde je problem, rychlostna paka nie je vobec vymlatena, nema ziadnu volu do niejakeho smeru alebo nieco podobne, v prevodovke bol z tohto dovodu olej nielen meneny, prevodovka bola este aj vyplachnuta! Je tam plnosyntetika 75-90, to najlepsie na trhu! Spojka zabera pekne a plynulo v polovici stlaceneho pedala! Podla predosleho majitela bola menena pred 30- tis km! Som z toho bezradny, ani v servise mi nepomohli! Navyse sa bojim uz pred kazdou krizovatkou kde treba stat, lebo tu jednicku tam ide narvat len po tazkom boji! Prosim o radu niejakeho borca, ktory tento problem riesil, vopred diki!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • vilímek petr
14 roků 1 měsíc zpět #2 od vilímek petr
Odpověděl vilímek petr pro téma Re: radenie rychlosti
Zdarec,můžeš mít nějaké táhlo ohlé nebo utržený silenblok na převodovce.Jek je motor v klidu tak někde je to skřížené a jakmile se rozjedeš tak se pohne aj motor a tím pádem to jde líp řadit.Tot můj názor,možná se pletu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #3 od JiFi
Odpověděl JiFi pro téma Re: radenie rychlosti
a já k tomu přidám názor, že nikdy nevěř předešlému majiteli, nakecají toho dost, spojka může byt v háji i tak...

Fiat Croma Nuova 1,9JTD MultiJet 88kW 2006

EX Fiat Marea Weekend 1,9TD 100 1998

EX Fiat Tipo 1,4 i.e. 1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #4 od majster
Odpověděl majster pro téma Re: radenie rychlosti
podobny problem som riesil pred rokmi aj ja na tipe, docasnym riesenim bola vymena loziska v prevodovke, a mechanik konstatoval, ze mechanizmus je opotrebovany. najazdilo to cca 20t. km a doslo k nutnosti vymeny prevodovky.
pociatok problemu ale bol v nedostatocnom mazani, a pretazeni ked som s tipkom tahal nalozeny maly nakladiak s pieskom.
po 150t. km sa ma vymenit olej, a to som zanedbal v domneni, ze napln v prevodovke je na celu zivotnost prevodovky.
vymenou oleja si nic nevyriesil, lebo uz je pozde. pomoze rozobrat prevodovku a vymenit opotrebovane diely- najma vydlicky, mne mechanik v servise poradil kupit prevodovku, je to istejsie.

zapečeny fiaťak
marea 1.9 JTD 77/105
tipo 1.9 TDS 66/90-predane-s lutostou spominam
favo-lpg
favo-be - zosrotovane

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #5 od TooM-As
Odpověděl TooM-As pro téma Re: radenie rychlosti
No , pokud olej nevyměníš tak skutečně je na "celu zivotnost prevodovky" :lol:.

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #6 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: radenie rychlosti
Viděl bych to na utržený silentblok motoru, tím se ti kvůli kroutícímu momentu hýbe celá pohonná soustava. Jde to lehce vyzkoušet - když zatáčíš, měj ruku na řadicí páce. Pokud se ti bude při zatáčení hýbat dopředu a při zatáčení na druhou stranu hýbat dozadu, je to tím silentblokem. Měl jsem podobný problém a navíc mi pak při zatáčení začaly i vypadávat rychlosti.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 týdnů zpět #7 od Krtek-NA
Odpověděl Krtek-NA pro téma Re: radenie rychlosti
Tak na to musím mrknou taky, s obtížema řadím všechny dopředu tl 1, 3, 5 :roll: A dozatáčky tyto potom vypadávají. Navíc dost silně nějak buší od kol a nikder nemůžu nic najít, ale hodně vše leze do šalt klacku... Dík za směr :wink:

Fiat TIPO ´94 1,9 TD

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 8 měsíců zpět #8 od Rambo79
Odpověděl Rambo79 pro téma Re: radenie rychlosti

Zrdavim spolocenstvo fanatickeho fiatizmu! :D

Mam jeden mensi problem s radenim rychlosti na mojej Tempre 1,9 td 66kw!
Pocas statia na mieste idu len velmi tazko radit rychlosti, vsetky!!! Toto plati v oboch pripadoch, teda aj ked motor bezi aj ak je vypnuty! Akonahle sa auto pohne ide menit rychlosti ako po masle, krasne bez odporu! Nerozumiem kde je problem, rychlostna paka nie je vobec vymlatena, nema ziadnu volu do niejakeho smeru alebo nieco podobne, v prevodovke bol z tohto dovodu olej nielen meneny, prevodovka bola este aj vyplachnuta! Je tam plnosyntetika 75-90, to najlepsie na trhu! Spojka zabera pekne a plynulo v polovici stlaceneho pedala! Podla predosleho majitela bola menena pred 30- tis km! Som z toho bezradny, ani v servise mi nepomohli! Navyse sa bojim uz pred kazdou krizovatkou kde treba stat, lebo tu jednicku tam ide narvat len po tazkom boji! Prosim o radu niejakeho borca, ktory tento problem riesil, vopred diki!



Cao.
Taky sem mel takovy problém. Slo to ztezka az zacli i vypadávat 1 a 3 a 5.
Pak jsem rozhýbával přepákování řazení. Řazení je namontované na řízení a jsou tam 2 čepy. Není to tam moc vidět. Ten co se přestane hýbat je skoro až v tunelu. Chce to jen rozhýbat. Já to rozhýbával kladivem sem a tam.
Ted to radí jako v octavii.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.388 sekund
Powered by Kunena fórum