dá se jezdit bez turba?

  • User_69
  • Autor tématu
13 roků 7 měsíců zpět #1 od User_69
dá se jezdit bez turba? vytvořil uživatel User_69
Ahoj kluci, mám dotaz za kámoše, dostal Tipo 1,9 TD od dědy a už má dost za sebou (auto) najeto kolem 200000Km a mechanicky odchází turbo, klesá tlak a píská, kámoš je dost bez peněz a na opravu nemá, dá se turbo jednoduše odpojit a jezdit bez něj? Jen jako obyč diesel?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 7 měsíců zpět #2 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: dá se jezdit bez turba?
no motor pojede, ale důležité je, jak! Ten motor je k tomu uzpůsoben, takže když tam nebude přetlak vzduchu od turba, tak tam při sešlápnutí plynu půjde moc nafty na málo vzduchu a bude to hulit plus nebude pořádně zrychlovat, nepojede to. Takže by se tam asi musely vyměnit vstřiky a dát z atmosféry, pak naladit čerpadlo, aby dávalo správné množství nafty..a ještě jsem určitě na dost věcí zapomněl.

Podle mě je to nesmysl...to auto nepojede, bude žrát a k ničemu.

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
  • Autor tématu
13 roků 7 měsíců zpět #3 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma Re: dá se jezdit bez turba?
Jó dík, tady jde spíš o to, to auto ještě rok udržet v provozu, do konce technické, pak by šlo stejně do šrotu, takže jen za cenu co nejmenších nákladů to zprovoznit na dojetí. Třeba jen ubrat na naftě? S dieslama nemám skušenosti a kámoš taky ne.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 7 měsíců zpět #4 od jirkaR
Odpověděl jirkaR pro téma Re: dá se jezdit bez turba?
tak sežeń turbo z vrakáče ,nebo třeba má někdo tady....a dej tam starší když nebude mít velkou vůli ..

Fiat Tipo
2.0.Ie Po GO Motoru r.1990 zel.metal

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 7 měsíců zpět #5 od Honza69
Odpověděl Honza69 pro téma Re: dá se jezdit bez turba?
dá se jezdit celkem v pohodě, samozřejmě to nebude žádnej oheň ale na doježdění stk...proč ne
prvně je třeba zrušit mazání turba, přívod je vzadu na bloku, tam našroubuj šroub s měděným těsněním (pozor na stoupání závitu!!!), odvod je dole na vaně, ten taky ucpat.
pak upravit sání, tam je třeba zapojit trochu fantazie, prostě jde o to vynechat turbo :)
na čerpadle ubrat tak čtvrt až půl otáčky na bohatosti...při tom trochu klesne volnoběh, takže ten zas trochu přidat

a může se jezdit 8)

pak bude trochu rachtat umírající turbo (pojede na sucho), takže nejlépe vrtulku na sací straně něčím bloknout, opět to chce trochu fantazie

vstřiky jsou v pohodě ty jsou na atmosféře stejný

Tipo 1,4ie 1990

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
  • Autor tématu
13 roků 7 měsíců zpět #6 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma Re: dá se jezdit bez turba?
Dík Honzo to vypadá dobře a hlavně levně :-) Kámoš to podle tvého návodu určitě zvládne, má garáž i nářadí. TAk dík moc potom napíšu jak to jede

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 7 měsíců zpět #7 od MarianBarton
turbin sem uz par videl a mam pocit, ze kdyz bloknes vrtulku v turbu, neprojde tamtudy nic, ani vyfuckove plyny ani vzduch.

Nechci bejt rejpal, ale neklesa tlak kvuli netesnosti nejakych spoju? Kamos ma na golfu turbo a to piska od zacatku a ma nalitano kolem 150 co ho ma. Kdo vam diagnostikoval umirajici turbo? Sami nebo nejaky servisak? Je blbst vyndavat turbinu kdyz mate 'pocit'

TIPO 1.6 DOHC 90hp (149.C2.046) - r.v. 1989

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 7 měsíců zpět #8 od Palinko46
Odpověděl Palinko46 pro téma Re: dá se jezdit bez turba?
Da sa jazdit.Momentalne som po vymene turba a auto mi stale taha len tak aby islo a nanajvys ani nedymi ..cize ani tah turbo nabehne ale len tak na 0.3 bar a dost.Takze kedze uz neviem kde mam hladat chybu tak jazdim takto .ale je to o nicom ziaden tah.Radsej si zozen turbo pokial je zle.a 200 tis na turbo nie je vobec vela.Na mojom som mal cez 300 tis a keby mi to nevcuclo nejaky bordel tak jazdi doteraz.Vola bola minimalna len 4 lopatky na nasavani v hajzlu.Moja rada je zozen turbo za par korun a potom si ho tak zamilujes ze aj stk prejde a mas karu zadara :D

FIAT TIPO 1.9TDs predosly majitel Majster.302 000 km motor super, uz je v novej kasni.Pomaly davany do kopy :D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 7 měsíců zpět #9 od bobik43
Odpověděl bobik43 pro téma Re: dá se jezdit bez turba?
Presne jak pise MarianBarton. Prvne poradne najit zavadu. To ze piska neznamena total KO. Pokud nezere olej extremne nebo nespolklo nejaky bordel ktery by ho mechanicky poskodil tak muze byt jen bezne opotrebeny tedy pouzitelny. Rozhodne bych z toho nedelal nejakyho "atmosferaka" To ti radsi za par stovek ja , nebo nekdo jiny tady nadeli nejaky rozumny turbo. Lidi neblaznite :idea:

Prodej použitých dílů Fiat Tipo 1.9TDS. Malý bazárek na www.bazarekfiat.wz.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 7 měsíců zpět #10 od jirkaR
Odpověděl jirkaR pro téma Re: dá se jezdit bez turba?
no mě bralo turbo 0,5 litru na 2000 a nepískalo ,pak sežralo za 40 km 4 litry a taky nepískalo, jen to za studena víc hulilo a smrdělo

Fiat Tipo
2.0.Ie Po GO Motoru r.1990 zel.metal

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 6 měsíců zpět #11 od tom.podluzak
Turbo mozna vyhrabu ale neslibuju jeste mam dotaz zacala mi tect vodni pumpa jsou na to nejake opravne sady nebo koupit novou kdyz novou kde sehnat za rozumnou cenu dik

Fiat Tipo 1,9td r.v 92
Skoda Octavia combi 1,9tdi 170PS r.v 04

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
  • Autor tématu
13 roků 6 měsíců zpět #12 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma Re: dá se jezdit bez turba?
Kluci jak to tady čtu tak to jeho turbo má všechny příznaky smrti, já jsem tam dlouho nebyl, ale to co říká rovnáse smrt, ověřil jsem si to tady na fóru, tzn. smrad, a žádný tah, sptřeba jak traktor a výkon už dlouho nikdo neviděl.....
Jo a ten tlak jak se tady o něm mulvi, tak na budiku nic, nic, nic
nicmene auto porad jede......

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 6 měsíců zpět #13 od Dave_Pv
Odpověděl Dave_Pv pro téma Re: dá se jezdit bez turba?
To ti může dělat cokoliv jiného ;-) A jinak dle mě je jezdit bez turba totální kravina ;-)

Peugeot 206 GTI
Alfa romeo 146 1,9TD
Audi coupé quattro 2,3 20v
Fiat uno 45 fire

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.492 sekund
Powered by Kunena fórum