Výměna turba - rady

Více
13 roků 5 měsíců zpět #1 od Předseda
Výměna turba - rady vytvořil uživatel Předseda
Snad se mi podařilo sehnat dobré turbo a teď bych ho rád vyměnil. Rád bych od někoho kdo už to dělal znal postup, případně na co si dát pozor. Odkud se tam leze, co je potřeba odpojit nebo vymontovat, jak je to s těsněními, olejem a tak. Taky co dělat po prvním nastartování a co sledovat.

Co vím určitě je nezapomenout vylít intercooler, ale jinak o tom vím celkem prd.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 4 měsíců zpět #2 od vlkodlak
Odpověděl vlkodlak pro téma turbo
To by mne zajímalo co chceš vylejvat na intercoleru?To je chladič vzduchu do turba.Jinak výměna turba neni zastak složitá dělal sem to týpkovi na tempře a byla to pěkná jebárna :-) ale šlo to, jen je tam málo místa.

Fiat Brava 1,9TD100
Fiat Punto 1,2 60 rv.99

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 4 měsíců zpět #3 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: turbo

To by mne zajímalo co chceš vylejvat na intercoleru?To je chladič vzduchu do turba.Jinak výměna turba neni zastak složitá dělal sem to týpkovi na tempře a byla to pěkná jebárna :-) ale šlo to, jen je tam málo místa.


Jenže to starý turbo propouští olej jak prase a ten leze hadicí zpátky do sání, takže počítám že IC bude oleje plnej. Problém je, že to turbo teď nemůžu sehnat. Pán, který mi ho slíbil, ho pak vyndal z auta a zjistil že je naprd :(

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 4 měsíců zpět #4 od vlkodlak
Odpověděl vlkodlak pro téma turbo
Že by to až takhle bylo v háji,to jsem ještě neviděl,Ale myslim že by se až do cooleru neměl dostat olej.já sem turbo mněl,ale myslim že sem ho už prodal a montoval do tempry.podivám s eale těžko ho budu mít.

Fiat Brava 1,9TD100
Fiat Punto 1,2 60 rv.99

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 4 měsíců zpět #5 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: turbo

Že by to až takhle bylo v háji,to jsem ještě neviděl,Ale myslim že by se až do cooleru neměl dostat olej.já sem turbo mněl,ale myslim že sem ho už prodal a montoval do tempry.podivám s eale těžko ho budu mít.


No, neměl by se tam dostat, ale dostane. A nejen do IC, ale i skrz něj dál tou tlustou hadicí, která jde přes motor zpátky do sání. Mám ho celé oblité a když tu hadici rozpojím, olej z ní kape. Většina ho ale vylítá výfukem, za autem není vidět když zaberu a turbo se roztočí. Nerad bych se dočkal toho, že to vlítne do válců a motor chytne točky :(

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 4 měsíců zpět #6 od Libor
Odpověděl Libor pro téma Re: Výměna turba - rady
Mězi výměnou oleje (cca 10000km) olej nedolívám a zmizne mi cca 0,5l - 0,75 ..což není moc a celkově turbo šlape jako víno ..ale i tak mi jde olej přes intercooler až do té trubky na sání. Není to moc, ale když tu trubku rozpojím tak je prostě uvnitř od oleje ....u takhle starých turbín se to dá čekat ......ale je jasný že to nesmí být průtokáč :)

F/I/A/T/ Tempra 1,9 TD 1993 250tis.km
Moje hobby www.foto-tapety.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 týden zpět #7 od radous
Odpověděl radous pro téma Re: Výměna turba - rady
dobry den jak vidim furt pisestte o turbech. Tak se chci optat jak se vubec da zmerit kolik tlaci? dikes

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
13 roků 6 dní zpět #8 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: Výměna turba - rady

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 6 dní zpět #9 od radous
Odpověděl radous pro téma Re: Výměna turba - rady
JA MAM 66KW

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 5 dní zpět #10 od TooM-As
Odpověděl TooM-As pro téma Re: Výměna turba - rady
a nezkoušel jsi náhodou tu turbo nechat repasovat ? je to mnohem větší jistota než kupovat jiné "údajně zdravé"

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.407 sekund
Powered by Kunena fórum