Auto prestalo tahat a motor napokon zdochol

Více
12 roků 3 měsíců zpět #1 od lukino5
Zdravím. Dnes som zažil nepríjemnú skusenosť s mojim tipom.
po asi 10km auto prestalo ťahať, pričom motor išiel napočutie normálne akokeby začala šmýkať spojka, s tou už mám dlhšie problémy tak som myslel, že je ona na vine, ale zachvíľu na to motor začal mať akési divné otrasy a napokon zhasol. Dokotúlal som sa na krajnicu a asi po minúte som vyskúšal znova naštartovať a motor znova normálne naskočil. Po ďalších asi 2-3 km sa to zopakovalo. Znova som normálne naštartoval a po 500m zasa to isté, no to už som sa akosi dokotúlal až do práce.
Vždy keď vypol motor, tak zasvietila kontrolka oleja, ten som potom skontroloval a je v pohode medzi ryskami.
Prosím poraďte ak viete niečo, čo by s tým približne mohlo byť, kde mám hladať chybu.
Vďaka

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 3 měsíců zpět #2 od ivobr
prívod paliva 100%

fiat tempra 1.9 tds ,fiat punto 1.2 mk2 8v,peugeot boxer 2.5 d

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 3 měsíců zpět #3 od ivobr
kúp si do nafty aditíva,nový palivový filter(ktovie aký je starý a určite je oblepený parafínom) a bolo by dobre pozrieť aj sitko v nádrži či ho netreba vyčistiť.

fiat tempra 1.9 tds ,fiat punto 1.2 mk2 8v,peugeot boxer 2.5 d

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 3 měsíců zpět #4 od lukino5
diky za radu pozrem sa na ten filter, skoda ze som to pred zimou neskontroloval teraz sa mi bude asi dost tazko pozerat to sitko:(
len ma trapi to, ze ked som pridaval tak motor normalne bolo pocut ako pridavam, len to netahalo co mi pride ako keby bola navine ta spojka.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 3 měsíců zpět #5 od ivobr
na šmýkanie spojky ti nemôže zdochýnať motor. to už je o niečom inom

fiat tempra 1.9 tds ,fiat punto 1.2 mk2 8v,peugeot boxer 2.5 d

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 3 měsíců zpět #6 od lukino5
to mi je jasne ze koli spojke mi nezhasol. len mi nejde do hlavy to, ze najprv isiel normalne a ked som pridal plyn tak sa aj motor viac roztocil ale auto sa akosi nehybalo, a az potom neskor tak za minutu ten motor chcipol.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.341 sekund
Powered by Kunena fórum