Snizeni spotreby u 1.9 TDs

Více
17 roků 10 měsíců zpět #16 od romikcz
Odpověděl romikcz pro téma Re: Snizeni spotreby u 1.9 TDs
no je pravda, ze ty mas celkem vysokou spotrebu...tak to mozna poznas...ale sestelovat by to asi chtelo, je to ital, tak nejaka udrzba je nutna :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 10 měsíců zpět #17 od seko888
Odpověděl seko888 pro téma Re: Snizeni spotreby u 1.9 TDs
trysky sa ti neniť neoplati prežiju cele auto stači ich prečisťiť :?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #18 od Rolljoin
hh to máte teda sakra nízkou spotřebu...já jezdím i za 10 někdy... mám taky tempru z 92.roku tds ale šlapu jí pěkně co se dá.... taky už má nalítáno téměř 400tisíc :lol: je to takovej dědeček co žere olej jak sviňa.... ale na doježdění to stačí

Raten tuning...Tempra 1,9 TDs rv.92 400tis.km

Jen tak brouzdám na netu a našel jsem tohle super forum o temprách...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 7 měsíců zpět #19 od bobik43
Odpověděl bobik43 pro téma Re
Mne si Tipo veme asi 8l. Obcas mu nalozim, ale mam spatny turbo. Zere olej a malo tlaci. Jinak spotreba bude asi diky cistymu vyplachu od predu dozedu.

Prodej použitých dílů Fiat Tipo 1.9TDS. Malý bazárek na www.bazarekfiat.wz.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 7 měsíců zpět #20 od csala
Odpověděl csala pro téma Re: Snizeni spotreby u 1.9 TDs
Skuste porozmyslat nad tymto http://www.fiattipo.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3252&start=15
Mozno je to jedina cesta, ako radikalne znizit spotrebu pri zachovani vykonu.
Vyrobcom udavana spotreba pre TDid:
pri 90km/hod - 3,9l/100km
mesto - 6l/100km

Fiat Croma TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 7 měsíců zpět #21 od Krtek
Odpověděl Krtek pro téma Re: Snizeni spotreby u 1.9 TDs

Jak se da snizit spotreba u tohoto motoru i za cenu snizeni vykonu? ted pisi kombinovanou 7,1 a na mimo mesto 6,8 do 120 km/h...chtel bych se dostat o litr niz...

Mozno pasuje hlava z 1,9TDid. A hned mas 2 litre dole a to pri neznizenom vykone 8)

To by mě zajímalo jak? Já myslel, že spotřebu dělá čerpadlo a jeho seřízení.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 7 měsíců zpět #22 od csala
Odpověděl csala pro téma Re: Snizeni spotreby u 1.9 TDs

Jak se da snizit spotreba u tohoto motoru i za cenu snizeni vykonu? ted pisi kombinovanou 7,1 a na mimo mesto 6,8 do 120 km/h...chtel bych se dostat o litr niz...

Mozno pasuje hlava z 1,9TDid. A hned mas 2 litre dole a to pri neznizenom vykone 8)

To by mě zajímalo jak? Já myslel, že spotřebu dělá čerpadlo a jeho seřízení.

TDid ma priamy vstrek, cize ina hlava, ine vstrekovace - na 240 Barov, a obavam sa, ze aj ine piesty.

Fiat Croma TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 7 měsíců zpět #23 od Krtek
Odpověděl Krtek pro téma Re: Snizeni spotreby u 1.9 TDs
Tak je fakt, že přímý vstřik je o něco spořivější, ale s tou hlavou musí jít i čerpadlo. Takže se to asi ani nevyplatí. Jinak se omlouvá ve Fiatu se pohybuju cca měsíc tak ještě toho o nich moc nevím. Přímý vstřikování se moc do osobních aut nedělá. :wink:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 7 měsíců zpět #24 od MichalW
Odpověděl MichalW pro téma Re: Snizeni spotreby u 1.9 TDs
No právě že v naftových motorech se dnes dělá prakticky jen přímý vstřik. První s tím přišel někdy v roce 1988 Fiat - to nějak tehdy novináři přešli bez povšimnutí. Zato o pár let později, kdy přišlo Audi s TDI se z toho mohli posr... Proto se dodnes mnoho lidí domnívá, že s přímým vstřikem přišel koncern VW. Ale my víme, jek to bylo doopravdy... :D

Pasovat do Tipa hlavu z 1,9 Cromy mi nepřijde jako moc šťastné řešení. Vím, že to tu někdo má - jestli tedy nemá celý motor z Cromy. Zřejmě tam opravdu budou odlišné písty, taky aby proti sobě pasovaly chladící - mazací kanálky, atd. V takové úpravě je tolik otazníků, že to je krásný případ zbytečně vynaloženého úsilí a peněz.

Co nejnižší spotřeby lze dosáhnout dvěma způsoby. Správně seřízeným čerpadlem, funkčními tryskami a citlivou nohou na plynovém pedálu. Pak se dá jezdit do 5 až 5,5 litru.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 7 měsíců zpět #25 od Krtek
Odpověděl Krtek pro téma Re: Snizeni spotreby u 1.9 TDs
Písty určitě, protože ti musej výřit naplň válce aby se to smíchalo s řepou. U komůrek tohle obstarává předvstřik. Takže vyměnit motor jako celej kus jinak je to asi nesmysl, záleží kolik ty motory potřebujou elektriky.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 7 měsíců zpět #26 od DannyF
Odpověděl DannyF pro téma Re: Snizeni spotreby u 1.9 TDs
Jasně že víme kdo vymyslel přímý vstřik ---- JTD!!!

Já se s Prismou držím v pohodě kolem 5 litrů a to je to stejnej motor, ale Tempra mi bere tak 6,5-7,0 na 100. Ale v létě do Chorvatska ve 4 lidech naloženej až na dorazy s rychlostí min 125km/h pořád po dálnici byla spotřeba 6,1 litrů. Je pravda, že po městě to bere dost.
Ale Tempra je oproti vašem Típkům o dost těžší, tak se divím, že vám tolik berou. - Vyměňte to za Tempru, je to kára a lepší sedí v zatáčkách :-)

DAN
//// Tempra 1,9Tds, 66kW, digi, klima, alu, 125tis.km, 1991, 6,9l/100km (čeká na prodej nebo šrot)
Nebožka: Lancia Prisma 1,9Tds, 58kW, 250tis.km, 1986, 5l/100km (do konce pojízdná, nyní ve šrotu)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.482 sekund
Powered by Kunena fórum