strácí se mi voda

Více
17 roků 1 měsíc zpět #16 od DannyF
Odpověděl DannyF pro téma Re: strácí se mi voda
Starým škodovkám utíkala voda s chladiče pořát, takže ještě před tím než se začlo letovat cínem nebo mědí dávalo se do chladiče kafe anebo se do studenýho motoru kleplo vajíčko (bílek), ten se při zahřátí srazil a ucpal dírky- někdy taky celý chladič.


tak konecne vim co jsem vytahl hnedeho z expanzky :D predchozi majitel tam asi taky sypal kafe,a ja hnup jsem premyslel co to muze bejt za hnedou hlinu, jinak me to utikalo trochu pri spojeni trouby vstupujici do vodni pumpy,ale mam to stazeny dratem jeste po predchozim majiteli-patrne to byl nakej koumak, co zjistuji o nem casem :) ale ten drat jsem trochu dotah a uz to neslzi, jinak nevite jestli je tam naky osazeni nebo naky gumeny tesneni na ty trubce?Nevim totiz jak to opravit az bude pak nekdypotreba,ale ja to tipuju na guennej o-krouzek, opravoval to uz nekdo?


DAN
//// Tempra 1,9Tds, 66kW, digi, klima, alu, 125tis.km, 1991, 6,9l/100km (čeká na prodej nebo šrot)
Nebožka: Lancia Prisma 1,9Tds, 58kW, 250tis.km, 1986, 5l/100km (do konce pojízdná, nyní ve šrotu)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 11 měsíců zpět #17 od Ladann
Odpověděl Ladann pro téma Re: strácí se mi voda
Potřebuju poradit. Zničeho nic mě vylítla teplota na 110 (digi) a voda začala utíka víčkem expanzky. Dolil jsem vodu, snažil se okruh odvzdušnit, ale pořád, přibližně 1x za 100km najednou víčkem vylítne voda.... Nevíte, co by to mohlo být. Jak se správně odvzdušňuje???

Dík za rady i nápady

Fiat Tempra 1.9 TD, r.
v. 93. najeto 160.000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 11 měsíců zpět #18 od scherer012
Odpověděl scherer012 pro téma Re: strácí se mi voda
kdesa odvzdušňuje chladenie? 8O
myslel som si, že sa to odvzdušní samé :?

Fiat Tipo 1.7D
pomaly dávaný dokopy

po tráve sa nechodí- po tráve sa smeje
práca ma fascinuje- dokážem sa na ňu dívať celé hodiny

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 11 měsíců zpět #19 od MichalW
Odpověděl MichalW pro téma Re: strácí se mi voda

Potřebuju poradit. Zničeho nic mě vylítla teplota na 110 (digi) a voda začala utíka víčkem expanzky. Dolil jsem vodu, snažil se okruh odvzdušnit, ale pořád, přibližně 1x za 100km najednou víčkem vylítne voda.... Nevíte, co by to mohlo být. Jak se správně odvzdušňuje???

Dík za rady i nápady


Jen aby to nebylo vadné těsnění pod hlavou nebo samotná hlava...
Další možnost je, že ti nespíná větrák, ale to bys i bez větráku neměl zase tak snadno dostat až na 110 stupňů, může se taky občas kousnout termostat.

Odvzdušňovat bys měl s otevřeným topením, tzn. ovládací kolečko na přístrojovce naplno do červenýho. Na nejvyšší hadici mám origo odvzdušňovací kohout. Naleji do expanzky vodu, nastartuju, povolím odvzdušňovací kohout, hlídám hladinu v expanzce a jak začně z kohoutu valit voda, tak ho zastavím, případně doleju expanzku, zdechnu motor a hotovo.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 11 měsíců zpět #20 od scherer012
Odpověděl scherer012 pro téma Re: strácí se mi voda
Odvzdušňovat bys měl s otevřeným topením, tzn. ovládací kolečko na přístrojovce naplno do červenýho. Na nejvyšší hadici mám origo odvzdušňovací kohout. Naleji do expanzky vodu, nastartuju, povolím odvzdušňovací kohout, hlídám hladinu v expanzce a jak začně z kohoutu valit voda, tak ho zastavím, případně doleju expanzku, zdechnu motor a hotovo.[/quote]


Vďaka
zase som o niečo múdrejší :D

Fiat Tipo 1.7D
pomaly dávaný dokopy

po tráve sa nechodí- po tráve sa smeje
práca ma fascinuje- dokážem sa na ňu dívať celé hodiny

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #21 od Ladann
Odpověděl Ladann pro téma Re: strácí se mi voda
... tak další poznatek... při plné nebo správně naplněné expanzní nádržce jde voda ven. Teď tam mám na dně a teplota OK - nepřehřívá se to ani při 200km dlouhých jízdách... Přesto nebudu riskovat a nechám vyměnit těsnění.... Váš názor????

Fiat Tempra 1.9 TD, r.
v. 93. najeto 160.000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #22 od MichalW
Odpověděl MichalW pro téma Re: strácí se mi voda
Já mám zkušenost z našeho Mondea, kde nebyla správně sesazená hlava na bloku - hlava se zabrušovala, ale blok zůstal pokroucený.
V té době nebylo možné udržet plnou expanzku. Vždy z toho po chvíli začala prskat voda a hladina se ustálila při dnu expanzky. Když se dolila voda, situace se opakovala. Jak se potom zase vyhodila hlava a zarovnal se blok, pak to přestalo.
Dále šlo slabě topení. Během jízdy to docela topilo, ale jak šel motor na volnoběh, tak to topit přestávalo a celkově to topilo tak nárazově. No to už ale teď skoro v létě těžko poznáš...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #23 od Ladann
Odpověděl Ladann pro téma Re: strácí se mi voda
...topilo to a topí to výborně.... . Rok jsem jezdil (po výměně chladiče) a žádný problém nebyl - ani v loňských vedrech. Až teď jsem se náhodou kouknul a dolil vodu do nádržky - a začal problém. Věřím, že kdybych to nechal,.... no kdo ví....

Fiat Tempra 1.9 TD, r.
v. 93. najeto 160.000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #24 od jimi
Odpověděl jimi pro téma Re: strácí se mi voda
jen aby to nebylo prasklé těsnění pod hlavou, z ničeho nic mi začla kapat voda z hadičky, která jde do radiatoru, a pak i z samotného radiatoru....a asi za 100km od momentu kdy mi to začlo kapat mi chcíp motor.....a musel jsem měnit těsnění pod hlavou....no žádná sranda

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #25 od yozif
Odpověděl yozif pro téma Re: strácí se mi voda
hmmm takze ma vlastne vyznam dolievat vodu do nadrzky :lol:
kto dolial tomu sa to pokazilo a kto nema tomu sa to pokazi tiez hmmm.....zaujimave 8O

Fiat TIPO 1,7D r.1989/93 skoro vsetko vymenene........

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #26 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: strácí se mi voda
Tak to jen tak dohodím, dolívám cca 2,5 l na 100 km. Dobré né?
Ještě jsem se v tom nevrtal, ale předpokládám, že to teše chladič nebo těsnění mezi hlavou a sáním. Kompresní poměr je OK, a do oleje mi taky neteče. Těsnění pod hlavou mám nedavno nové. No uvidím a hodím do placu svoje poznatky:-)

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.452 sekund
Powered by Kunena fórum