"Utišení" zvuku motoru?

Více
16 roků 2 měsíců zpět #1 od Trojan
Zdáááár
borci.....dá se nějak ztišit ten chrochtavej zvuk 1.7čky? :twisted:
Dělá to hroznej bordel když to zvenku slyším 8)
Díkec
(Dival sem se, jestli se to zde někde neřešilo, ale nic sem nenašel....)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #2 od Fiatman
:total: to už je takovej druh
Uno když nastartuju ráno studený tak to je taky dobrej klapot, ale jak se trochu ohřeje tak je to v klidu. Teda myslim vevnitř, zvenku je mi to jedno, a možná se to trochu ztišilo jak jsem vyměnil olej

ex-Fiat Tipo 1.4 91 a 1.6 94
nyní Fiat 127,128, Uno TurboD, Marea weekend
+miláček Lancia Beta coupe v renovaci

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #3 od Trojan
Zevnitř si to právě taky nějak neuvědomuju :D ale když vylezu ven..... :twisted: no co už...traktor

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #4 od Freedom
njn nejsou to nejmaldší auta hele....ale já zevnitř mám libovej zvuk vůbec se nepodobá dieslu....a zvenku než se ohřeje tak je slyšet vcelku dost a když se ohřeje tak to neni nejhorší takový transiti nebo starý fordi sou horší o dost

Fiat Tipo 1.7D 88 v karoserii 2.0 z roku 92
Nyní Lancia Delta HPE 1.6 76kW

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #5 od Trojan
To máš pravdu no....
ale tak to je malej detail :twisted:
Ale jinak dikec :wink:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #6 od Jenda
To je ještě dobrý,Známej má Bravo a když ho ráno nastartuje studený,tak je to jako kdyby si klepal kladivem do svěráku,fakt hrozně tvrdej zvuk kovu.

No já když sešlápnu spojku,tak je slišet jen ten motor a né to pojízdný železářství od spojky,já vím,je to ložisko,ale nechce se mi ho na 6 měsíců měnit,pak pujde na díly a zbytek do šrotu.
TDčko,můj sen.

1.6 DOHC r.v.89,naj.220 000Km,spotř.8.2L/100
Šlape jako hodinky,ale nemá STK,spinká v depozitu.
Opel AstraF 1.7TDs,momentálně plně využito.
Fiat 127, spotř.5.2L/100 ,spinká v garáži.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #7 od Tomas-Oaza
ja kdyz mel tu 1,7 tipo tak zvuk to melo i po ranu dobrej,ale jak jsem dal novy vstriky od PALu tak to bylo za studena mlaticka. Bosch mi tak nemlatil.
u kappa ted do motoru pouzivam pripravek o kterym jsme se na ansem sraze presvedcili ze na nem neco je,a motor se celkove ztisil.liju ho tam co 15000 km :wink:

Lancia Kappa 2,4 TDS
Škoda Favorit čundrbudka

www.lanciaklub.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #8 od majster
stisit sa trocha da, kvalitne vstrekovace a cerpadlo.
mne to ide ticho, ak to porovnam s tipami ktore maju moji znami, aj ich to stve, ze moje je ovela tichsie .

zapečeny fiaťak
marea 1.9 JTD 77/105
tipo 1.9 TDS 66/90-predane-s lutostou spominam
favo-lpg
favo-be - zosrotovane

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #9 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma motor 1,7D
:lol: taky se hlásím mezi traktoristy :lol: jak je to studené, tak je to klapot jak prase, myslím že pomůže i seštelovat ventily

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #10 od bery1970
já se mezi vás nemůžu počítat pánové,mám 1,4,mě to z venku po zahřátí a poklesu otáček přede jako kotě,ale v autě je to rambajs,někdy mi zalíhaj uši jak ve 105tce.dá se nějak rozumně odhlučnit vnitřek :?:

bery1970 /F/I/A/T/ tipo 1,4 ie
r.v.1988-už je pryč

fiat marea weekend 1.6 16v
r.v.2000
ITALIANO ETERNAMENTE

NACHYSTEJTE KVĚTINÁČE NA VÁNOCE JSEM ZPÁTKY

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #11 od radluk
met prachy, tak necham udelat vybrus + nove pisty a pistni krouzky, udelat loziska na klice, ojnicich, nechat seridit cerpadlo, vstrikovace, popr. vymenit trysky. Taky bych dal fungl nove olej. cerpadlo, hlavne mam dojem, ze cim je motor vic "vyhoukany", tim vic krape, verim tomu, ze kdyz bych udelal vyse popsane ukony, tak by predl jak kocicka...
Dulezite je, jake ma tlaky, jestli uz nizsi, tak to ma za nasledek pravdepodobne horsi prubeh stredniho tlaku ve valci pri chodu.

Ale hodne casto staci jen prekontrolovat a seridit trysky ( oteviraci tlaky ), je to pak rozdil :oops:

Jinak, treba kdyz jsem jezdil na rostlinak, tak motor nemel v ramci tichosti chodu konkurenci :) Je to zpusobeno tim, ze oproti nafte tady toto palivo ma nizsi cetanove cislo.
A jak jsem studoval alternativni paliva, bionafta - MERO ma jeste vetsi cetanove cislo jak obycejna motorova nafta :lol: , cili vsadim boty, ze pri jizde na MERO musi motor krapat daleko vic..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 1 hodina zpět #12 od Hody
Odpověděl Hody pro téma Viac ako traktor!
Čo všetko má vlastne vpliv na zvuk motora? Čo znamená keď motor tak divne a nahlas klepe ako kov na kov. Mám Tipo 1.7D na ktorom som zadrel motor a som po výmene motora. Tento motor čo mám teraz je z Duny 1.7DS r.v.1989 a klepe to o mnoho, o mnoho viac ako ten motor predtým z Tipa. A to či je motor studený alebo teplý. A trochu viac aj dymí, ide z neho čierny dym na studeno a potom niekedy aj pri naj. otáčkach. Štartuje priam vinikajúco (na 2-3 otočenia štartera), motor sa neprehrieva vôbec a je po výmene oleja. Preto ma zaujíma čo sa s tým dá robiť? Može to byť čerpadlo,vstrekovacie trisky, alebo zle nastavené ventily, výfuk, nebodaj krúžky? Môže mi to poškodiť motor? Čo mám robyť?

Slovakia, Fiat Tipo 1.7D, modrá metalíza tmavá, r.v. 1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #13 od Tomas-Oaza
nech to zkontrolovat,jak cerpadlo tak trysky. pokud nalijes do nadrze trocha oleje tak se ti motor taky ztisi.ja tam davam ten bezaromatik a je to poznat na chodu motoru.jinak ten motor z duny ma uz taky neco za sebou tak asi nebude moc tichej

Lancia Kappa 2,4 TDS
Škoda Favorit čundrbudka

www.lanciaklub.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #14 od Tonny Tempra SW
ono su to trochu tak povediac traktori zvukom ale ked sa o ne steras tak zas dlho vydrzia,malokto s nas ma pod 200000 km a este v pohode idu,moja tempra ma za studena velmi dobri zvuk a ked sa ohreje tak je to bomba a vo vnutri ani skoro ho nepocujem aj ked dam podlahu,asi je dobre odhlucnena celkovo.Aj kamarat co ma tipo 1,9 td tak sa ide zblaznit ked ho nastartuje ale ide do nemoty a ma za sebou motor 400000 km.Vsetky Fiaty aj nove maju odlisny zvuk od ostatnych aut,to sa im vycita stale ale nemaju tolko zavaznych poruch tak casto a o tom to je.

TEMPRA SW 1,9 tds 66Kw 303000km
r.v:96
5l na 100km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #15 od DURI123
no mne sa to tiez zda ze to von dost klepe a myslim ze sa to nejak extremne zmenit neda... ale tak co uz .. susedia si museli zvyknut na to ked to nechavam v zime zohriat :lol: inak mojo tipko za studena je 100% multikara vazne.. skuste sa niekedy zapocuvat ked pojdete okolo nejakej heh :wink:

Fiat Tipo 1.7D, r.v. 1989, 215 000km, zachvilku po smrti... momentalne Tipo 1.9TD, 233tis a stale stupa :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.558 sekund
Powered by Kunena fórum