zvýšení plnícího tlaku turba

Více
15 roků 6 měsíců zpět #1 od geeny666
čaute hošani, jak se zvyšuje plnící tlak na trubu 1.9TD neboli ,,kkk 19k??? " pokud by jste byly hodní i nějaké foto? na co si dát pozor? a kde po té přidat naftu? a o kolik? dík za info

fiat Tipo 3DV červené 2,0 8VT

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #2 od Charles
geeny, chlape, řekl bych, že jsi registrovanej dostatečnou dobu na to, abys uměl použít funkci vyhledávání zde na foru :!:
Dokonce tu je i téma, kde bombastiq psal, jak se dá suprově zvýšit výkon podobně jako u NOS, ale za použití propan-butanu :total: Kdybych nebyl připojenej přes mobil, tak ti to najdu :lol:

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #3 od bombastiq

Charles napsal: Dokonce tu je i téma, kde bombastiq psal, jak se dá suprově zvýšit výkon podobně jako u NOS, ale za použití propan-butanu :total: quote]

vyzkoušels ??????

tak bud zticha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

až si to vyzkoušíš na vlastní kůži co to dělá v reále ten propan
tak pochopíš

jinak je to čistej PROPAN ! ten co se dává do Desty
redučák z acetylenu atryska 4 mm


/F/I/A/T/ tipo 1,9 tds -opět jede
jako z praku Díky WR8 :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #4 od bombastiq

/F/I/A/T/ tipo 1,9 tds -opět jede
jako z praku Díky WR8 :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #5 od Charles
Nevyzkoušel, protože je to na *****, takovej tuzing a kde je ten tvůj slavnej motor s 220PS ??? Hm? Teď mluv!!!

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #6 od wr8

Nevyzkoušel, protože je to na *****, takovej tuzing a kde je ten tvůj slavnej motor s 220PS ??? Hm? Teď mluv!!!


a co jsi cekal? :lol:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #7 od bombastiq
ono ten muj motor to tak trošec neustál

jinak tedka je v plánu sehnat TDid z cromy nebo půjde
2,5 tds thema

jinak pokud tomu říkáš tuzing tak nevim
ale propan má u starýho TD větší efekt
než nitro :wink: A hlavně nápln je mnohem levnější

a taky nevím kde si vzal že chci 220ps ???



.... každopádně si radší oprav tu tvou kapotu
"s tuzingem začni u sebe"

/F/I/A/T/ tipo 1,9 tds -opět jede
jako z praku Díky WR8 :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #8 od wr8

ono ten muj motor to tak trošec neustál

jinak tedka je v plánu sehnat TDid z cromy nebo půjde
2,5 tds thema

jinak pokud tomu říkáš tuzing tak nevim
ale propan má u starýho TD větší efekt
než nitro :wink: A hlavně nápln je mnohem levnější

a taky nevím kde si vzal že chci 220ps ???
:roll:


.... každopádně si radší oprav tu tvou kapotu
"s tuzingem začni u sebe"


to jsi myslel na koho?
nevim kdo se tady chvastal s konema,pokud dobre pamatuju tak ty

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #9 od Charles
to bombastiq:
No pamatuju si, jak jsi to měl v podpisu, ten super výkon. A já se tomu jen a jen smál, jelikož něco málo o úpravách dieselů vim. A dopadlo to, jak jsem předpokládal...KO motor... Dokonce ti mohu říct, že ten tvůj propan hoří při mnohem vyšší teplotě jak nafta, takže musíš mít dobrý chlazení, jinak to kurví motor (praskaj hlavy).

Mimochodem moje kapota možná není dokonalá, ale pořád lepší jak kříž na dveřích...a hlavně moje tipo není hotový, každýmu se líbí něco jinýho :lol:

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #10 od TDGT
no tak se tu zas nezacinejte hada pratele,nejsem zastancem toho co pise bombastig ovsem nevylucuju to ze neco takove udelat jde, ovsem s nulovou zivostnosti motoru a ta je pro me smerodatna,takze nejakej propan [-X

/F/I/A/T/ Tipo 1.6 DOHC (krásnej začátek)
/F/I/A/T/ Tipo 1.9 TD GranTurismo . . . my first big love . . .
Alfa Romeo 145 1.9 JTD Limited Edition 500 (461 kus této pouze 500 kusové série) chip 100kw a 306 NM :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #11 od rs

ono ten muj motor to tak trošec neustál

jinak tedka je v plánu sehnat TDid z cromy nebo půjde
2,5 tds thema

jinak pokud tomu říkáš tuzing tak nevim
ale propan má u starýho TD větší efekt
než nitro :wink: A hlavně nápln je mnohem levnější

a taky nevím kde si vzal že chci 220ps ???



.... každopádně si radší oprav tu tvou kapotu
"s tuzingem začni u sebe"


Sice jsem se zarekl ,ale prece jen mi to neda.Neumim si vymenit olej neb nevim kde je vypousteci sroub jak jsi spravne podotkl ale umim cist.Neuvedomujes si jednu podstatnou vec a to ze lide zde si procitaji fora i jinde.Nevim proc ted tady delas chytreho a pred 4 mesici si se ptal je-li propan plyn a jestli mas pousted do sani kapalny plyn z reducaku.To jsou otazky ktere si clovek ze zakladnim vzdelanim ani netroufne polozit neb by se stydel.
Mas pravdu nechtel jsi 220ps ale 150ps ano na to si vzpominam.Chtel jsi toho docilit pridanim na turbu a na cerpadle.Coz tu par lidi udivilo a trosku projevili nevericnost.Za coz si od tebe vyslouzili nekolik sprostych slov.
Co si delas se svym autem je tva vec.Nikdo te tady neodsuzuje a soustavne nenapada,ale nerad prosim takovym zpusobem.Pokud chce tazatel pridat na turbu tak mu nerikej at si nainstaluje propan.A pokud se ti nelibi kapota Charlesova auta tak se na ni nedivej.Kazdy si dela z autem to co umi a co se mu libi.Ty tunis motor Charles exterier ja nic neb mi staci to co mam a nevidim duvod proc to menit.U 90% aut staci vychytat chyby a kolikrate clovek nepozna vlastni auto.

To Charles:
Nemas pravdu neni to nesmysl opravdu to funguje podobne jako NOS u benzinu.Taky to podchladi sani cimz se zvetsi objem vzduchu.Jenze NOS u benzinu provede po svem tepelnem rozkladu prudke okysliceni,kdezto propan supluje mnozstvi paliva.Diky vysokemu oktanovemu cislu se spali az po vzniceni nafty.Jen se to nesmi prehnad z mnozstvim neb pak nema motor ad A)dostatek vzduchu a ad B)vzduch je hodne podchlazen cimz se motor chove jako studeny a dava to vedet standartnim hodne klepavym zvukem studeneho dehta.

Quod licet Jovi,non licet bovi.
Persona non grata.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #12 od skypan
To Bombastic
ono ten muj motor to tak trošec neustál

jinak tedka je v plánu sehnat TDid z cromy nebo půjde
2,5 tds thema

jinak pokud tomu říkáš tuzing tak nevim
ale propan má u starýho TD větší efekt
než nitro A hlavně nápln je mnohem levnější

chlape proč ničíš tak výborný motory :evil: co ti udělaly :?:
nechceš se přeorientovat na plastový Renaultový motory na nich není co skuuu*** ,už sou skuuuu****ný z výroby :P

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #13 od Charles
To RS:
Já neříkám, že to fungovat nebude. Jen kdybych našel tu diskusi, kde o propanu u dieselů pěkně mluví. Pokud jde jen o podchlazení, tak by se v podstatě dal použít jakýkoliv stlačený plyn (takže bych tam radši pouštěl čistej kyslík). Ale když vezmu propan...pokud začne hořet ve válci, tak jeho teplota hoření je kolem 1800°C, pokud by tam šel ještě společně s čistým kyslíkem, dostaneme se až na 2500°C, nafta ale při hoření nedosahuje ani teploty 300°C. No tahle zvýšená teplota má dost velkej vlil na písty, u kterých se vršek začne tavit (V té diskusi bylo i foto takovýho pístu). Aby to nebylo jen tak krátkodobé a bez jakýchkoliv deformací v motoru, musel bys tam ještě vstřikovat vodu.
Nechci tu dělat odborníka, ale vím, co jsem viděl....tipo je starej diesel bez řízení, takže na něm nejde to, co třeba na TDi u VW koncernu...nebudu se tu dál radši vyjadřovat, abych někoho nedráždil :)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #14 od rs

To RS:
Já neříkám, že to fungovat nebude. Jen kdybych našel tu diskusi, kde o propanu u dieselů pěkně mluví. Pokud jde jen o podchlazení, tak by se v podstatě dal použít jakýkoliv stlačený plyn (takže bych tam radši pouštěl čistej kyslík). Ale když vezmu propan...pokud začne hořet ve válci, tak jeho teplota hoření je kolem 1800°C, pokud by tam šel ještě společně s čistým kyslíkem, dostaneme se až na 2500°C, nafta ale při hoření nedosahuje ani teploty 300°C. No tahle zvýšená teplota má dost velkej vlil na písty, u kterých se vršek začne tavit (V té diskusi bylo i foto takovýho pístu). Aby to nebylo jen tak krátkodobé a bez jakýchkoliv deformací v motoru, musel bys tam ještě vstřikovat vodu.
Nechci tu dělat odborníka, ale vím, co jsem viděl....tipo je starej diesel bez řízení, takže na něm nejde to, co třeba na TDi u VW koncernu...nebudu se tu dál radši vyjadřovat, abych někoho nedráždil :)


Mas i nemas pravdu.
Ono nejde jen o podchlazeni jde i o supl paliva jak jsem psal drive.Ono to technicky probiha tak ze se vzniti nafta a propan tesne po nafte.Tim padem dojde k tomu ze se dopali zbytek nahnaneho vzduchu.Ten propan uz nema dost vzduchu na to aby horel v optimalnich podminkach.Jen vlastne protahne detonaci a zesili ji.Pokud se tam bude davati vice propanu tak uz to nema valneho vyznamu krom toho ze hrozi poskozeni motoru to pravdu zase mas.
Co se tyka davkovani vody.No nevim u dehtu jsem jeste nevidel a rekl bych ze uz pri tech tlacich nebude dochazet ke kyzenemu efektu.Jinak pro benzin to neni spatne reseni.A da se tim neco nahonit a zlepsit prubeh vykonu a krouticiho momentu.

Quod licet Jovi,non licet bovi.
Persona non grata.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 měsíců zpět #15 od bombastiq
je to fakt někdo ladí exterier

jinej ladí motor a brzdy

berte to takhle že sem chtěl vytáhnout
z tipa max co ten motor dá
bohužel nevydržel a co v okolí se jich válí mraky
ale když už půjdu do novýho motoru tak
jedině TDid nebo 2,5 tds
jsem sám zvědav co z toho vymačkám :)
jinak ten motor mi nic neudělal
pouze sem si řekl že když má jít do šrotu
tak s plnou parádou
ono co si budem nalhávat tipo je už starý auto a je potřeba
obměnovat vozovej park nechci si hrát na posledního mohykána
co jezdi v relativně starým autě

/F/I/A/T/ tipo 1,9 tds -opět jede
jako z praku Díky WR8 :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.512 sekund
Powered by Kunena fórum