tipo 1.9TD motor dýmí!!!

Více
15 roků 3 dní zpět #1 od safi666
tipo 1.9TD motor dýmí!!! vytvořil uživatel safi666
zdarec tipáci mám taký problém s mojím típkom teda motorom.ked ho štartujem za studena wždy mi ide len na 3 wálce a ked ho chwílu podržím s plynom tak sa chytí aj 4tý a potom ide normálne ale po nejakom čase(minutách)začne kúriť jak lokomotíwa a zas ide na 3 wálce.newiem čím to može byť,ale myslím ako keby čerpadlo odchádzalo.síce žere mi aj olej.mám aj turbo dost od oleja a myslím že to turbo žere olej wiac ako motor.mal som to na meraní tlaku no wšetky wálce majú dobrý tlak akurát na 3tom je nejakých slabých 10.možu to byt krúžky w prdely?.mám nowé trysky a žhawiče od BOSCHU.PLLLSSS PORADTE??!!!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 dní zpět #2 od Palinko46
ten dym je akoj farby modry biely čierny 8O

FIAT TIPO 1.9TDs predosly majitel Majster.302 000 km motor super, uz je v novej kasni.Pomaly davany do kopy :D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 dní zpět #3 od temprař
mne to dělá bávo taky za studena - nažhaví,nastartuji a kouří děsně. Kouř je bílý hustý a po chvilce se sklidní a je takový lehce tmavý - spíše šedý. Co jsem se ptal na bmw klubu tak jsou žhavky špatný - ale když ty je máš nový...

Tempra je už bohužel pryč - ale zůstává v mém srdci na věky. Zlatý 2.0 8V.
Nový tel kontakt 774 688 475
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
I LOVE YOU TEMPRA.
- nyní BMW 525 TDS -

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 dní zpět #4 od safi666
Odpověděl safi666 pro téma Re: tipo 1.9TD motor dýmí!!!
ten dym je biely ...no ale zase po nejakom čase ked sa zohreje tak už prestane dýmiť a ide normálne.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 dní zpět #5 od Tonny Tempra SW
To ti robi iba teraz v zime?Alebo si to uz spozoroval uz dlhsie?Ked mas motor uz zohriaty tak ti to uz nedymi? Ono to lubi takto dymet vtedy ked sa teploty pohybuju okolo 0 a ked je minus.

Mozno by to mohla byt neaka netesnost alebo by to mohla byt ta odchylka tlaku na tom jednom valci.registrujes aj neaku zmenu v tahu motora alebo nieco podobne?

TEMPRA SW 1,9 tds 66Kw 303000km
r.v:96
5l na 100km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 dní zpět #6 od Jenda
Odpověděl Jenda pro téma Re: tipo 1.9TD motor dýmí!!!
a co voda? neubejvá??? U TD bejvá vyžraná hlava ale podle toho co píšeš,by to mělo bejt obráceně,až se ohřeje.Jinak je možné,že bud je špatně nastavené čerpadlo,nebo je mikrodíra v těsnění pod hlavou,nebo ta malá komprese na tom jednom válci a nebo prasklá hlava
Hlavu bych asi vyloučil,když píšeš že po zahřátí je to OK.
Pak bych sundal tu žhavičku na tom jednom válci a odzkoušel ji,zda li žhaví na plno.I nová nemusí fungovat správně,tak že začni tím nejjednoduším.
A projdi si pořádně elektriku ke žhavičkám,aby vše bylo perfektně utažené a nebyl tam někde studenej přechod na žhavičky.

Co si vzpomínám,když sem měl TD,tak startovalo taky na 3 válce a horko těžko,a přes to,že to mělo nalítáno 3x zeměkouli,tak kouřilo na naftáka normálně.Ale záleží co to způsobuje,já to tenkrát už nezkoumal,zřejmě jenom žhavičky.

1.6 DOHC r.v.89,naj.220 000Km,spotř.8.2L/100
Šlape jako hodinky,ale nemá STK,spinká v depozitu.
Opel AstraF 1.7TDs,momentálně plně využito.
Fiat 127, spotř.5.2L/100 ,spinká v garáži.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 dní zpět #7 od Jano44
Odpověděl Jano44 pro téma Re: tipo 1.9TD motor dýmí!!!
Daj si skontrolovat vstreky, ako ti rozprasuju, ci niektora nezalieva a tiez tlaky vo valcoch. To dymenie ti mozu robit zle trysky.

Lancia Delta II

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 dní zpět #8 od safi666
Odpověděl safi666 pro téma Re: tipo 1.9TD motor dýmí!!!
ne robí to stále aj w lete aj w zime ale iba ako kedy.pri štartowaní to ide na 3 a dymí a potom sa ukludní a ide na 4 ale po chwílz začne dýmiť aj ked sa trošičku zohreje.motor ťahá dost dobre wýkon to ani nestráca.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 dní zpět #9 od safi666
Odpověděl safi666 pro téma Re: tipo 1.9TD motor dýmí!!!

a co voda? neubejvá??? U TD bejvá vyžraná hlava ale podle toho co píšeš,by to mělo bejt obráceně,až se ohřeje.Jinak je možné,že bud je špatně nastavené čerpadlo,nebo je mikrodíra v těsnění pod hlavou,nebo ta malá komprese na tom jednom válci a nebo prasklá hlava
Hlavu bych asi vyloučil,když píšeš že po zahřátí je to OK.
Pak bych sundal tu žhavičku na tom jednom válci a odzkoušel ji,zda li žhaví na plno.I nová nemusí fungovat správně,tak že začni tím nejjednoduším.
A projdi si pořádně elektriku ke žhavičkám,aby vše bylo perfektně utažené a nebyl tam někde studenej přechod na žhavičky.

Co si vzpomínám,když sem měl TD,tak startovalo taky na 3 válce a horko těžko,a přes to,že to mělo nalítáno 3x zeměkouli,tak kouřilo na naftáka normálně.Ale záleží co to způsobuje,já to tenkrát už nezkoumal,zřejmě jenom žhavičky.




wody je tam dosť.wodu nežere len skor ten olej.noo pred wymenením žhawičow som si ich wšetky preskúšal a išli jak wíno takže to asi nebudú one.ale žhawiče ti preca nažhawia len raz a potom už nežhawia za chodu motora ne?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 dní zpět #10 od safi666
Odpověděl safi666 pro téma Re: tipo 1.9TD motor dýmí!!!

Daj si skontrolovat vstreky, ako ti rozprasuju, ci niektora nezalieva a tiez tlaky vo valcoch. To dymenie ti mozu robit zle trysky.


Tlaky som meral sú w pohode okrem toho 3tieho walca ten má nejakých slabých 10tlak.
žhawiče a trysky mám nowé BOSCHKY ale tie predtým šťali takým prúdom a nerozprašowali a maly úplne mynimálny tlak.a 3 žhawiče zo 4 nežhawili wobec a ten jeden sa len tak minimálne zohriewal že bol len teplý ani skoro nežhawil.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 dní zpět #11 od rs
Odpověděl rs pro téma Re: tipo 1.9TD motor dýmí!!!
Ze se zeptam blbe.Ten tlak 10 je v barech? A ty ostatni co jsou v pohode maji kolik?
Jestli je to fakt tlak v barech ve valci tak to ma uz ten motor za sebou nemylim-li se.Jestli mne ma stara pamet neklame tak motor z tlakem pod 17baru je na GO.

Quod licet Jovi,non licet bovi.
Persona non grata.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 dní zpět #12 od safi666
Odpověděl safi666 pro téma Re: tipo 1.9TD motor dýmí!!!
tak asi určite je to w baroch...lebo tie ostatné majú okolo 22-24.
ale nechápem jak može odejít len jeden.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 dní zpět #13 od rs
Odpověděl rs pro téma Re: tipo 1.9TD motor dýmí!!!
Tak moznosti je vice.Netesnici ventil(y),praskla hlava,netesnici krouzky,foukle tesneni,netesnici zhavicky,trysky.Tady zbyva bohuzel jedina rada a to jit na to vylucovacim zpusobem a hledat tu netesnost.

Quod licet Jovi,non licet bovi.
Persona non grata.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 den zpět #14 od bjukemen
..presne tak ked maš na jednom valci 10bar tak čo by si aj chcel pri takom tlaku sa nafta sotva zapali...urob to čo ti radi RS vylučoavcou metodou..

No Smoke no Fan

Fiat tempra 1.9 TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 den zpět #15 od safi666
Odpověděl safi666 pro téma Re: tipo 1.9TD motor dýmí!!!
no jo diky za rady...takže ma čeká dost roboty zas ach jaj...no co už pomaly sa do toho dám..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.543 sekund
Powered by Kunena fórum