zolilovac

Více
17 roků 8 měsíců zpět #1 od DURI123
zolilovac vytvořil uživatel DURI123
zdaravim chlapi!

Chcem sa opytat na vas nazor: co si myslite o tomto zosilovaci????
www.alphard.sk/html/zos.htm ten MS2 za 2800sk

DIKI

Fiat Tipo 1.7D, r.v. 1989, 215 000km, zachvilku po smrti... momentalne Tipo 1.9TD, 233tis a stale stupa :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #2 od geeny666
Odpověděl geeny666 pro téma Re: zolilovac
není špatný a vypadá dobře ale zaleží jak a co k něm budeš připojovat za repro

fiat Tipo 3DV červené 2,0 8VT

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #3 od DURI123
Odpověděl DURI123 pro téma Re: zolilovac

není špatný a vypadá dobře ale zaleží jak a co k něm budeš připojovat za repro


no chcel by som nan napojit dva basaky www.alphard.sk/html/CW.htm
tie 175W

co ty na to???

Fiat Tipo 1.7D, r.v. 1989, 215 000km, zachvilku po smrti... momentalne Tipo 1.9TD, 233tis a stale stupa :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #4 od mt-tuning
Odpověděl mt-tuning pro téma Re: zolilovac
v pohode, za tu cenu celkom dobra volba. Ono alphard nie je zla znacka

mt-tuning
fiat tipo 2.0 16v
vw passat 1.8t 20v sport
skoda 110r

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #5 od geeny666
Odpověděl geeny666 pro téma Re: zolilovac
jo jde to, jen si hlídej frekvenční pásmo ať má alespoň pod 30hz a volil bych spíše 8ohm mají měkčí basy a tolik nezkreslují zvuk, a co nejtvrdší membránu, jinak jsou o.k. nezapomeň dobře odfiltrovat basy tlumivkou a kondíkem:-)

fiat Tipo 3DV červené 2,0 8VT

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #6 od geeny666
Odpověděl geeny666 pro téma Re: zolilovac
jo ještě než něco pořídíš zkus se podívat tady na basové reproduktory a porovnej www.hadex.cz

fiat Tipo 3DV červené 2,0 8VT

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #7 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: zolilovac
repro by mělo být určené do auta, tohle bych pasoval na studiovky, ty budou v autě trpět a pravděpodobně půjdou brzo do kytek - mechnicky

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #8 od geeny666
Odpověděl geeny666 pro téma Re: zolilovac
já už tam mám takové třetím rokem a nezaznamenal jsem nic co by jim ubíralo na kvalitě, a kdo všechno má v autě jen repra do auta určené :lol: ale je to jen můj názor a každý ať si dělá co chce a co se mu líbí a hlavně teď před váínocema na co má

fiat Tipo 3DV červené 2,0 8VT

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #9 od DURI123
Odpověděl DURI123 pro téma Re: zolilovac
a ako to vidite s vyhybkami??? pouzilo by ste ich, pretoze tieto repro maju byt v zadnom plate spolu s vyskami a mozno tam pichnem aj nejake 16cm stredy.

Fiat Tipo 1.7D, r.v. 1989, 215 000km, zachvilku po smrti... momentalne Tipo 1.9TD, 233tis a stale stupa :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #10 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: zolilovac
Nevim jak kdo máte hudební sluch, ale já osobně rozdíl mezi 4 a 8 ohmovým reproduktorem neslyším. :oops:

Můj nároz je, že je lepší použít dvoupásmo (basy-vejšky) než třípásmo (basy-středy-vejšky). Když stavíš třípásmovej systém, tak je všechno milionkrát složitější na naladění a výběr reproduktorů. Nemluvě o tom, že by byla vhodná vlastní ozvučnice pro středy. Když sem si stavěl reprobedny domů, nejdřív sem postavil 3pásma, ale bylo to docela špatný. Tak sem vyhodil středy a dal jinou výhybku a hned to bylo o něčem jinym.

Výhybku bych použil minimálně před vysokotónový reproduktor, aby si ho neodpálil.

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #11 od geeny666
Odpověděl geeny666 pro téma Re: zolilovac
neslyšet rozdíl mezi 4 a 8 ohmovým reproduktorem to mu se říká hl..ý :lol: výšky bych oddělil cívkou pararelně tak zhruba (obecně) 0,16 mikrohenry ale je nutné si ho změřit a vědět jeho parametry, pokud budeš ještě dávat středy tak se dává paralelně kondenzátor zhruba 10 až 12 mikroFarad, a basy do serie cívka podle ohmu 2 a 4 miliHenry. a je to problé že pokud budeš dávat středy do pláta musíš je oddělit od basů takže bych ti je tam nedoporučoval dávat ale bylo by dobré vymyslet pro ně jiné místo např: ve dveří nebo tak něco :wink:

fiat Tipo 3DV červené 2,0 8VT

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #12 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: zolilovac

neslyšet rozdíl mezi 4 a 8 ohmovým reproduktorem to mu se říká hl..ý :lol:


8O po pravdě řečeno sem nikdy neměl možnost porovnávat stylem pustit 8 ohmů a pak 4 ohmy. Jinak hluchej si až tak moc nepřipadam, zvládam si naladit kytaru :twisted: (bez ladičky) sice mi to trvá...

výšky bych oddělil cívkou pararelně tak zhruba (obecně) 0,16 mikrohenry


a to je jako co za zapojení? to je nějaký ořízlý, ne? 6db/oct. je kondenzátor v sérii a to je docela podstatná část výhybky. Strmost zvýšíš, když ke kondenzátoru přidáš cívku, tak jak píšeš.

A taky nějak nepobíram těch 0,16 uH. Jestli se nepletu tak to je 160 milihenry a to je dělící frekvencu někde u nuly. Když použiješ 1mH a 15uF tak je dělící frekvence někde nad 1100Hz.

Pokud píšu kraviny, tak mě opravte, ale doložte to výpočtem. Nechce se mi hledat vzoreček jak se to počítá :wink:

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #13 od geeny666
Odpověděl geeny666 pro téma Re: zolilovac
0,16uH není 160 milihenry!!!!! to by byl kotouč jak na kabelovou televizi :D

no nic tady to nemá cenu se dohadovat asi ti budu muset ukázat pořádnou výhybku od profíka, naskenuji schéma s popisem a budeš koukat ! :wink: a výpočty jsou dané praxí rovnice jsou někde pod postelí :)

fiat Tipo 3DV červené 2,0 8VT

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #14 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: zolilovac
ok, převedl sem to špatnym směrem, uznávam, v tom případě se dělící frekvence pohybuje v MHz

právě od toho tohle fórum je, aby se tu lidi dohadovali... ale klidně mlč a nech si to pro sebe, já si klidně budu žít ve svých omlech :total:

pokud je něco dáno praxí, tak už to není výpočet. Akorát nevim proč se stále počítají šířky zdi, když se dělaj plány na barák. Praxe přeci jasně musela ukázat, že cihla na výšku nelze použít pro nosné zdi... :wink:

mimochodem výhabka od profíka mě děsně zajímá, doufám, že mi minimálně spadne čelist, hlavně aby to nebyla ta železniční výhybka :total:

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #15 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: zolilovac
ještě mi napadá jak sem psal:

Když použiješ 1mH a 15uF tak je dělící frekvence někde nad 1100Hz.

to není výpočet, ale praxe, vezmi si osciloskop a frekvenční generátor a podívej se co to dělá :oops:

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.523 sekund
Powered by Kunena fórum