pískáni v repro při napájení audiozdroje

Více
16 roků 10 měsíců zpět #1 od pavelZet
mám sestavu: PocketPC (zdroj audia) propojen (jack) s repro se zesilovačem, kde před +12V zesilovače mám odrušovač (ten pěkně odruší pískání v repro v závislosti na otáčkách motoru), tak to hraje jak má.

když ale zdroj audia (PocketPC) začnu nabíjet, tak repro začne silně stabilně pískat. koupil jsem další odrušovač (250kč) a dal před +12V zásuvky na nabíječku PDA. to ale nepomohlo a píská pořád.

odrušovač (po rozdělání) je nějakej kondík, cívka a pojistka

když mi hraje PocketPC na repro, který sou za odrušovačem, tak je to čistý. jak ale PDA zapnu na nabíječku, tak to zase píská (nezávisle na otáčkách motoru)

chlapi, co s tím? už fakt nevím. :?
zkoušel sem zapojit nab. i na stejný odrušovač jako zesilovač, ale to nepomohlo, pořád píská. :cry:

díky moc za tip profíků 8)

F Tipo 1.6 i.e., rv. 94

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #2 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma repro
nevím sice co je pocketpc,ale zkus mrknout sem, možná něco najdeš http://www.fiattipo.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5091

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #3 od pavelZet
Odpověděl pavelZet pro téma Re: repro

nevím sice co je pocketpc,ale zkus mrknout sem, možná něco najdeš http://www.fiattipo.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5091


zdar, tam o pískání není řeč, ale pokusil sem se ti aspoň poradit.

F Tipo 1.6 i.e., rv. 94

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #4 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma repro
jo dík, ale ty píšeš že to píská když začneš něco nabíjet, co tam nabíjíš? to máš nějak přes baterii? já to mám zapojené přímo z 12V,co mi jde do rádia, do toho subwoferu, uřezal jsem původní kabel od toho origo trafa 230/12V

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #5 od majster
ak to piska, to znamena vysoku frekvenciu, mam dojem ze ti tam rusi ta nabijacka.
odrusovace s tym kondikom a tlmivkou su na nizke frekvencie, tie ti nepomozu, treba zistit frekvenciu rusenia a vyrobit odrusovac na tuto frekvenciu.

zapečeny fiaťak
marea 1.9 JTD 77/105
tipo 1.9 TDS 66/90-predane-s lutostou spominam
favo-lpg
favo-be - zosrotovane

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #6 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma repro
a musí ji tam mít? já jsem tam nic takového nedával, krmil jsem to napřímo

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #7 od pavelZet
Odpověděl pavelZet pro téma Re: repro

a musí ji tam mít? já jsem tam nic takového nedával, krmil jsem to napřímo


já ale nepouštím zvuk z rádia, ale z pocketPC (malý přenosný počítač) a to pocketPC je nabíjeno 12V z auta, redukovanými na USB kabel

F Tipo 1.6 i.e., rv. 94

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #8 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma repro
ja tak to je jiná, tak s tím si nevím rady. já mám rádio které už má USB a SD Card slot.

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #9 od geeny666
mám to stejné, mám standard radio, zesilovač, a tubu... a podle počtu otáček to píska. Ty co vozím si myslí že tam mám turbo :lol: dával jsem tam ty ruzné odrušovače do signálové cesty i do napájecí cesty a je to pořád k ničemu.

fiat Tipo 3DV červené 2,0 8VT

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #10 od Zhiwagoo
skusal si osciloskopom zistit ci je to rusenie v napajacej ceste a nasledne zmerat jeho frekvenciu a tomu prisposobit filter???? ak je to v signalovej ceste... pouzit kvalitnejsie kable... skotnrolovat ci nie su tahana popri napajacich vodicoch. Rovnako moze byt to rusenie uz v napajani radia... aspon ja som ho mal tam... ale radio mi ukradli :evil: tak som to nedoriesil... ale uz som to rusenie aspon vedel kde hladat....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #11 od Kounect
Řekl bych, že nekvalitním komponentem je nabíječka Pocket PC a samotné PocketPC...v okamžiku nabíjení se tam naváže nabíjecí napětí ( které je určitě řešeno formou spínaného vf zdroje ) do signálové cesty a pak už to akorát zesiluješ a pouštíš do repro. Řešením by asi nebylo prakticky řešitelného nic. Musel bys mít přístroj, který si nenechá ovlivnit tím nabíjecím napětím zdroj toho signálu.

Popř. někdo doplní, pokud by stačilo vyfiltrovat ten vf kmitočet z té nabíječky odrušovačem přizpůsobeným na tu konkrétní ruchovou frekvenci - ale to si spíš myslím že je to blbost, takže o tom Ti neporadím.

Dle mne není problém zapalovač - nabíječka - Pocket - zesilovač, ale pouze Pocket.

To jsou třeba takové ty hodnoty co se udávají u rádií - odstup signál/šum. Ty bys něco podobného potřeboval pořešit i u tohoto zdroje signálu. Je to obecně řečeno jak daleko je signál od toho šumění a třeba nekvalitní rádia který mají odstup třeba 73dB tak tam můžeš v poho slyšet takový šumění kterýho se nikdy nezbavíš. Když máš kvalitku, tak třeba 90dB tak v pohodě. Tam se ale jedná o signál namodulovaný na nosné vlně, Tvůj problém je úplně jiný, jenom se podobně projevující - Tobě ten šum simuluje špatný nabíjecí obvod a ten ovlivňuje signál. Možná bych ale řekl že to není normální a zkusil Pocket vyreklamovat...bo jestli to píská nějak úchvatně tak až tak mnoho by se to nemělo projevit ani u nekvalitnějších kousků mno.

Samozřejmě by asi šlo v té signálové cestě změřit frekvenci toho rušení a dát tam filtr, jde o to, že vzhledem k tomu, že je to ve slyšitelném pásmu, utlumil by sis tím i to žádoucí - hudbu.

Fiat Tipo 1.7D
Lomítko /--/ :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #12 od TooM-As
já to vidím jednoznačně na nabíječku pro pocket pc . skusil bych udělat nějakou filtraci (RC) článek na výstup týnabíječky.pokud je to slyšitelné pískání je to nf a to by tím mělo jít odrušit.

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #13 od Kounect
Ale ta nabíječka to musí dělat ne? Ta tak funguje, tak co tam chceš odfiltrovat? Problém je v tom, že se to dostane až do signálové cesty a tam to pustí samotný Pocket.

TooM-As: I když neříkám, že je to technicky nemožné se toho zbavit, ale osobně nevím jak. Klíďo to může být tak jak popisuješ, ale mě z toho hlava nebere :-)

Fiat Tipo 1.7D
Lomítko /--/ :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #14 od Max-el

Ale ta nabíječka to musí dělat ne? Ta tak funguje, tak co tam chceš odfiltrovat?


já si teda myslím, že ta nabíječka tak fungovat nemá, protože určitě nabíjí stejnosměrným napětím a v tom VF nemá co dělat. Vnitřek nabíječky ať si funguje jak chce, ale v výstupu musí jít čisté napětí.

Já bych zkusil PDA nabíjet z PC, co to udělá (přinést PC k autu a tam to zapojit a ozkoušet)

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #15 od Kounect
No tak pokud je ta nabíječka spínaný zdroj ( osobně jsem o tom přesvědčen ), tak určitě je v tom i vf složka, sic nechtěná, ale je. Proto říkám, že ta se potom dostane do signálové cesty a je to v prdeli. Nicméně máš pravdu, že pokud by to napájel kvalitním zdrojem, tak mu to pískat nebude. Přesto si myslím, že i já mám pravdu, když řeknu, že bych klidně shitózní nabíječku, ale k tomu kvalitní Pocket uvnitř, který nebude takto reagovat na nekvalitní napájecí napětí.

Čili => řešení to má minimálně mě známé v tomto okamžiku 2.

Třeba někdo doplní i další :-)

Fiat Tipo 1.7D
Lomítko /--/ :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.526 sekund
Powered by Kunena fórum