Vývoj diskuse - Fiat Marea Weekend 2,4TD - NEKOUPIT

Více
14 roků 6 měsíců zpět #1 od JiFi
Ahoj, přátelé poraďte, vím že zakládám asi další FLAMWARE ale přesto se ptám. Mám nabídku:

Fiat Marea Weekend 2,4TD, r.v. 1998,
Palivo: nafta
Stav tachometru: 185200 km
Objem, výkon: 2378 ccm / 91 kW

2 x airbag; ABS; centrál dálkový; el. okna; el. zrcátka; Klimatizace; multifunkční volant; nastavitelný volant; originál autorádio; ostřikovače světlometů; otáčkoměr
BEZ STK
Chybí klínový řemen... (drážkový)

cena 35tis...

Moje situace: peněz málo, rezervy jsou, ale ne moc velký, možnost maximálně na úvěr, se splátkami cca 1800max. Co bude stát přihlášení a co pojištění?

STK mi borec zařídí.

Koupit či nekoupit?

Fiat Croma Nuova 1,9JTD MultiJet 88kW 2006

EX Fiat Marea Weekend 1,9TD 100 1998

EX Fiat Tipo 1,4 i.e. 1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #2 od čenda
Já bych do toho asi nešel. Proč:
a) Drahá pojistka.
b) Nechce se mi věřit, že by u takovéhle ropy z roku 98 seděl stav kilometrů.
c) Bez STK nebrat.
d) Jak chce "borec" vyřizovat STK bez drážkovaného řemene, to si nedovedu představit.

Celé mi to připadá dost divné a aby sis na to ještě bral úvěr, to bys taky pak mohl pěkně :cry:

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #3 od JiFi
stk by se resilo po nakupu a po tom co bych tam ten remen dal... diky kazdopadne za nazor

Fiat Croma Nuova 1,9JTD MultiJet 88kW 2006

EX Fiat Marea Weekend 1,9TD 100 1998

EX Fiat Tipo 1,4 i.e. 1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #4 od grifith
Já osobně bych ho toho taky nešel...pokud máš omezený finanční rozpočet, tak bych do staršího modelu 2,4 td nešel. Jak už tu bylo psané, tak u tohoto ročníku nemáš ty kilometry zaručené, teda pokud k ní není vzorně vedená serviska. V tvé situaci bych se radši poohlídl po něčem jiném. Když Mareu, tak třeba motor 1.6 16v, v této cenové relaci se dají najít relativně hezké kousky. Co se týče toho motoru 1.6, pak by měl obecně být méně poruchový, jako např. ta 2,4td a pokud už se něco vyskytne, pak i ceny náhradních dílů budou o něco levnější, o shánění na vrakovištích ani nemluvím. 1,6 na auto bez problému vystačí a spotřeba se zase tak razantně nebude lišit od tobě nabízenýho TDčka. Takže za mě ne a to ještě z jednoho důvodu.... brát si úvěr na takhle "staré" auto mi přijde jako úplný nesmysl. raději bych ještě vydržel, něco našetřil a pak vybíral. Ale to je pouze čistě můj osobní názor :wink:

Fiat Tipo 1,6ie OHC, r.v.91, AGT, naj.188 tis.km
miláček jen kdyby trochu nezlobil
Fiat Marea 1,6 16v SX, r.v. 97, překonána hranice 155 tis.km, šlape konečně jak švýcarské hodinky

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #5 od zefo
Rataj s tym ze minimalne tych 10tis (pri troche stastia) budes potrebovat na to aby si z toho spravil auto. Je jedno ci budes kupovat Fiata alebo cokolvek ine. Zrataj si poriadne vsetky naklady co ta cakaju po kupe, len tak zbezne:
- vymenit oleje, filtre, rozvody
- prihlasenie + stk
- asi chces aj jazdit takze zarataj aj naftu (viem ze je to mozno smiesne ale nemusi to mala polozka pokial budes obiehat servisy, prihlasovanie atd)
- zimne gumy (nevidel som ich v popise takze ich bude treba)
- oprava skrytych zavad
- brzdy/napravy treba pozriet mozno aj to bude treba
- doplnenie povinnej vybavy (ak chyba)

Ide aj o male polozky ktore sa ti nazbieraju a potom su z toho slusne peniaze ktore treba zlozit na kopu.

Ja som tiez chcel Mareu ale ked uz tak bud 1.6benzin alebo 1.9JTD. Do 2.4TD by som osobne nesiel.

Fiat Tipo 1.7D, 1989, 112.000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #6 od Předseda
Taky jsem hlasoval pro NE, Mareu jsem chtěl kupoval vloni, už jsem měl vyhlídnutou verzi, ale po svezení v jiných několika mareách jsem to jako typ zavrhnul a radši koupil jinou Tempru, protože bych si prostě pohoršil. Marea je hezká, ale já bych jí nechtěl.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #7 od Dresik
Taky ne. 2.4 je tezky motor, hure se delaji rozvody, ale odmenou je sila 5ti hrnku, to jo. Ale myslim, ze to neni pro nekoho kdo ma omezene moznosti.
Pocitej se vstupni investici, dale pak 3t eko poplatek myslim, taky se muze ukazat, ze chybejici klinak je kvuli tomu, ze nejede treba klima a podobne..

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #8 od JiFi
pánové díky za vaše názory... ano máte pravdu... je to velky risk, já osobně bych novější auto chtěl hlavně kvuli bezpečnosti a plánování rodiny.. mareu fakt ale moc chci, ale asi po vasich podnetech ne tuto, ovsem kdo z treba marea klubu mi proda auto na splatky? ;-) to muj nejvetsi nepritel...

Fiat Croma Nuova 1,9JTD MultiJet 88kW 2006

EX Fiat Marea Weekend 1,9TD 100 1998

EX Fiat Tipo 1,4 i.e. 1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #9 od skypan
vše zde bylo řečeno,nebude první ani poslední,počkej si,pohledej,porovnej,internet je mocná čarodějka,uviddíš narazíš na pěknej kus a po něm jdi... :wink:

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #10 od Dresik
rozhodne. taky uvazuj, zda se vyplati nafta- kolik najezdis km?
spis pokukuj treba na marea klubu, da se tam vycist, jak se k tomu majitel choval a co resil za problemy

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #11 od Předseda
A hlavně ještě jedna věc: teď máš Tipo 1.4 a chceš kupovat něco nabušenějšího. Já měl Tempru 1.4 social a koupil jsem 1.9TD v plný. Rozdíl cen náhradních dílů - všech je enormní. U některých třeba až 3x tolik. I třeba jen rozvody, který musíš udělat na každým koupeným autě bez servisky, mi na 1.4ce vyšly na 1500 a na 1.9 na čtyři tisíce. Rozhodně si tohle uvědom, lepší, vybavenější auto s větším motorem tě finančně o dost víc zatíží při stejný údržbě, než menší žebráček.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #12 od čenda

novější auto chtěl hlavně kvuli bezpečnosti a plánování rodiny


Zkus uvážit Palio - pro 1 dítě to stačí, je to kombík, kolem 30 by se mělo sehnat slušné a motor 1242 ccm (8V) je prakticky nezničitelný. Není to sice "repre" auto, ale zato praktické.
Kdyby už dnes nebyly skoro všechny Tempry SW nahnilé, tak bych to viděl jako ideální volbu - za pár šupů hodně muziky.

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #13 od Předseda

čenda napsal:

Kdyby už dnes nebyly skoro všechny Tempry SW nahnilé, tak bych to viděl jako ideální volbu - za pár šupů hodně muziky.


Já už bych si teď po zkušenostech Tempru SW pro dítě nekoupil. Má jednu strašně debilní věc, kterou jsem si neuvědomil než jsem jí koupil. A to tu, že má zadní boční dveře ze sedanu, čili má šikmý C sloupek. Dřív jsem si říkal, že je to jenom hnusné, ale až když jsem začal dávat dítě do autosedačky na zadní sedadla, zjistil jsem jak moc nepraktické to je. Skoro pokaždé totiž chudákovi malému téměř otlučeš hlavu o ten kokotský sloupek. Proklel jsem dementy z Turína už natisíckrát :evil:

Na druhou stranu má ale - co se přepravy dítěte týče - dvě obrovská plus:
-VYSOKOU střechu (kočárek nemusím skládat)
-sklápěcí zadní nárazník (dtto). Což má i ta marea.


Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #14 od JiFi
Takže rozhodnuto, NEKUPUJI! Většina z vás mě přesvědčila. Také jsem si řekl, že mě to fakt nestojí za to se zadluzit, budu ted setrit a snad do roka bych koupil mareu, ale novejsi rocnik... snad ceny budou jeste niz, abych mohl mít třeba ročník 2000, 2001... pokud se tedy v té dobe jeste delali :-D

Pro možné zájemce o tu mareu 2,4 zde je link: http://www.autosoft.cz/soubory_autosoft/detail.php?id=AUTO-DENISA%2FAV4_06%2F24.3.2006&zBazaru=true

Fiat Croma Nuova 1,9JTD MultiJet 88kW 2006

EX Fiat Marea Weekend 1,9TD 100 1998

EX Fiat Tipo 1,4 i.e. 1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
14 roků 6 měsíců zpět #15 od jumbo
Můj názor je, že ne.
Peněz moc nemáš a kupuješ staré auto. A teď se ti poserou obě dvě dokopy. Za co to chceš opravit? A ještě si na to brát úver? SEBEVRAŽDA. Kluci přede mnou ti napsali dost rozumných argumentů proč NE.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 2.451 sekund
Powered by Kunena fórum