Hasičák v autě

Více
16 roků 2 měsíců zpět #16 od kendy
Odpověděl kendy pro téma Re: Hasičák v autě
Zrovna nedávno sem přemýšlel o stejný věci.Viděl sem pár aut jak z ničeho nic začali hořet.Mám taky půlroční prcka a uvažuju,že koupím nějaký hasičák.Zatím ho nechám pod sedačkou u spolujezdce,protože mamina sedí vzádu s malou a pak asi pod sedadlo řidiče aby byl hned po ruce.čus

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #17 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: Hasičák v autě
vozím 1kg pěnový umístěný pod sedačkou spolujezdce, když to dáš pod řidičovu, tak se pro něj v autě přes volant nedostaneš, budeš muset nejdřív vylézt a pak ho teprve vyndávat. U spolujezdce se nakloním uvolním pásku (je to origo držák co k tomu byl, plastový pásek na takový zobáček, jedním pohybem je to rozdělané...
Hasičák stál nějakých 300-400 kč je to schválený přístroj, měl by se dávat kontrolovat po nějaké době, ale to jsem zatím nedělal.
Přidělal jsem ten origo držák dvěma vruty na přepážku pod sedačkou, práce na deset minut.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #18 od jirkaR
Odpověděl jirkaR pro téma Re: Hasičák v autě
taky vozím 1kg hasíčák ale ve škůdce v tipu mám sprej - musím koupit ještě jeden

Fiat Tipo
2.0.Ie Po GO Motoru r.1990 zel.metal

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #19 od michal
Odpověděl michal pro téma Re: Hasičák v autě
no taky o tom přemejšlim, protože sem minulej tejden vysával auto u benzinky a zničeho nic ten vysavač začal jít tak na půl výkonu, tak se otočim a normálně se z něho kouřilo, tak sem hned běžel pro obsluhu a než sme stačili vyběhnout s hasičákem tak vysavač hořel plamenen a já blbec tam nechal stát auto s otevřenejma dveřma 8O pumpař jednou zmáčknul a bylo po ohni, :wink: měl ten práškovej, takže sem se přesvědčil o tom že je to účiný, naštěstí to nepřeskočilo do auta, ale musel jsem hned koupit 3 voňavý stromečky a pořádně vyvětrat, koukal sem že v kaflandu maj asi za 500 pěnovej, tak nevim v akci sem vyděl jen práškovej, tak by mě zajímalo kterej je lepši :?: ale musim říct, když sem vyděl ten plamen vedle mího tipouše #-o ](*,) :arrow: nebyl to příjemnej pocit

/T/I/P/O/ 1.9 DS r.v.1992 najeto přes 275000km
SCANIA R420 tandem

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #20 od michal
Odpověděl michal pro téma Re: Hasičák v autě
P.S Vůbec mě v tu chvíli nenepadlo to vyfotit mobilem, takže sorry foto není :?

/T/I/P/O/ 1.9 DS r.v.1992 najeto přes 275000km
SCANIA R420 tandem

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #21 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: Hasičák v autě
Práškovej má jednu nevýhodu, pokud se prášek dostane kamkoliv do jemné mechaniky, tak ji spolehlivě zničí a takových "hejblátek" je v autě dost, pěna tohle neudělá (ale možná zase škodí něčemu jinému, nevím...)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #22 od skypan
Odpověděl skypan pro téma hasičák v autě
Přiznám se taky ho ještě nemám :oops: a to sebou vozím většinou ještě dvě děti,to by mě hodně mrzelo(asi bych to do konce zivota nerozdýchal),co ženu najdeš jinou :) ,ale děti néééé,opr.ho už taky koupím a upevním pod zpolujezcovu sedačku,zdá se mi to jako nej.optimál. místo.... 8)

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #23 od michal
Odpověděl michal pro téma Re: Hasičák v autě

Práškovej má jednu nevýhodu, pokud se prášek dostane kamkoliv do jemné mechaniky, tak ji spolehlivě zničí a takových "hejblátek" je v autě dost, pěna tohle neudělá (ale možná zase škodí něčemu jinému, nevím...)

no to mě nenapadlo...,tak asi koupim ten pěnovej :wink:

/T/I/P/O/ 1.9 DS r.v.1992 najeto přes 275000km
SCANIA R420 tandem

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #24 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: Hasičák v autě
mě by to taky nenapadlo, ale přišel s tím onehdá soused, když sme kupovali nový hasičáky do baráku, kde je komplet vše v elektrice, na výběr byla sněhový nebo práškový, ale sněhový se zase krade - dobře se s ním chladí pivo v sudu. Zvolil sme logicky prášek a když už všude ležely, tak přiletěl jaký sme blbci, že se s tím nedá hasit, že se tím zničí všechna elektronika a podobně...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #25 od Vali
Odpověděl Vali pro téma Re: Hasičák v autě
Taky už dlouho uvažuju nad tím, že ho někam v autě umístím :lol: Jakožto poloviční hasič :wink:
No práškovej ti opravdu v důsledku asi udělá podobnou škodu na autě, jako kdybys hořel :roll: Prášek pouze sráží plamen a pokud se na teplej povrch zapeče, tak to z toho už těžko někdy dostaneš. Pěnovej nevím, jak do auta s ním - to by asi šlo. Ale nejlepší volba nejspíš bude nějaká směs s pyrocoolem, která má velký hasební účinek a snad by nemusela udělat takovou paseku.
Hasiči, když jedou hasit auťák, tak to valí vysokotlakem vody právě s přídavkem pyrocoolu, nebo látek podobných vlastností.

Fiat Tipo 1.6 i.e. , 1990, černá barva,
prej 130 000km...což už vím, že nejní pravda
Ale šlechtím ,co se dá, přirostl k srdci mrška
fiattipo.net/modules/gallery2/main.php?g2_itemId=651

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #26 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Hasičák v autě
Tak jsem si dneska něco, co se jmenuje "Hasicí přístroj Stop Fire", ale je to pěnový hasicí sprej. Ovšem teda z obalu jsem jelen - přímo na něm je v návodu k použití natištěno: "Přípravek vypotřebujte celý. Nenechávejte si část obsahu na příští použití!" ovšem hned vedle je samolepka s dalším návodem k použití, kde se mimo jiné píše: "Hasicí sprej pěnový je možno používat vícekrát, je odstavitelný, nelze jej však doplňovat" Tak nevím, co si o tom mám myslet :D

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #27 od skypan
Odpověděl skypan pro téma hasičák v autě

Tak jsem si dneska něco, co se jmenuje "Hasicí přístroj Stop Fire", ale je to pěnový hasicí sprej. Ovšem teda z obalu jsem jelen - přímo na něm je v návodu k použití natištěno: "Přípravek vypotřebujte celý. Nenechávejte si část obsahu na příští použití!" ovšem hned vedle je samolepka s dalším návodem k použití, kde se mimo jiné píše: "Hasicí sprej pěnový je možno používat vícekrát, je odstavitelný, nelze jej však doplňovat" Tak nevím, co si o tom mám myslet :D

:lol: :lol: to je mazec,jeden aby z toho byl chytrej :D

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #28 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Hasičák v autě
Jsem se ptal přímo prodejce, co to má znamenat, a řekl mi:

"No je to sprej, takže jde použít víckrát až do úplnýho vypotřebování, že. No ale protože když ho použijete půlku, nemusel byste už v něm mít příště dostatek hasiva až ho budete zas potřebovat, tak je to takový jako bezpečnostní upozornění abyste ho radši vypotřeboval celej a koupil novej" :D Prostě se apriori předpokládá, že mam alzheimera a nepamatuju si že je toho tam už jenom půlka, neboli komerční tah. No to mě poser :lol:

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #29 od skypan
Odpověděl skypan pro téma hasičák do auta

Jsem se ptal přímo prodejce, co to má znamenat, a řekl mi:

"No je to sprej, takže jde použít víckrát až do úplnýho vypotřebování, že. No ale protože když ho použijete půlku, nemusel byste už v něm mít příště dostatek hasiva až ho budete zas potřebovat, tak je to takový jako bezpečnostní upozornění abyste ho radši vypotřeboval celej a koupil novej" :D Prostě se apriori předpokládá, že mam alzheimera a nepamatuju si že je toho tam už jenom půlka, neboli komerční tah. No to mě poser :lol:

=D> seš borec :lol: ,to co se nám ty prodejci někdy snaží nakecat je ŠÍLENÝ :lol:

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #30 od michal
Odpověděl michal pro téma Re: Hasičák v autě
no podle mího se výrobce kreje :arrow: takže třeba ručí jenom na jedno použití :roll: prostě právnická klička :soud: , ani bych se nedivil kdyby tam bylo psaný "není určeno k hašení požárů" :lol: :D

/T/I/P/O/ 1.9 DS r.v.1992 najeto přes 275000km
SCANIA R420 tandem

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.533 sekund
Powered by Kunena fórum