Brzdy fiat tipo-vyřešené mlácení brzdičů

Více
11 roků 8 měsíců zpět #1 od martyozz
Musím se podělit o zkušenost,na mém fiatu začli zlobit brzdy,myslel jsem si,že to věčné mlácení jde od brzdičů,vyměnil jsem desky,kotouče ale zvuky pořád šílené,při každém přejetí nerovností,rachtání které mi lezlo na nervy,podotýkám,že jsem řešil problém utrhlého šroubu u brzdiče brzdiče,který jsem zde scháněl-nechtělo se mi v tom vrtat-ale stalo se už jen proto abych zjistil,co to rachtání způsobuje,takže následovně.

Po demontáži kola,jsem rozebral brzdič,povolením dvou šroubů-jeden z nich už nebyl třeba...:DDDutrhl.při vyjmutí jsou tam hned za nimi dvě matky z gumovýma prachovkama-celý kámen úrazu,ty tyčky které jsou uloženy v pouzdrech je příčina hluku...po odvrtání utrhlého šroubu,jsem udělal nový z pevnostního-samozřejmně:)a začal řešit ty tyčky...tyčky jsem zbavil vazelíny,očistil,a prohlédl,tyčky mají tři plošky,vzal jsem kladívko,důlčik,a mezi těma ploškama jemně narušil důlčikem na cca třech místech tyčky,a mezi každou tou ploškou,takže dohromady 9 opravdu mini direček-spíše jen naklepnutí citové-namazal opět a vložil do pouzdra zpět-světe div se,drželi jak přibyté s pouhou vůlí nahoru a dolu což musí být ale už ne do stran....Po důkladném očištění brzdičů,nástřiku,smontování,jsme to jeli vyzkoušet kam jinam než na dlažební kostky kousek za městem :))) pomohlo to,z přední nápravy je absolutní ticho,nic nedrnčí,nekřupe prostě pohoda a co víc...myslím že jsem si tím ušetřil kapánek víc peněz za brzdiče,který můžu vrazit třeba do výfuku nebo kamkoli jinam.Za pár dní přidám kompletní foto dokumentaci-snad to pomůže i někomu jinému kdo řeší stejný problém.;)

fiat tipo 1.6 sx dgt DOHC 1992 (149 C2 046)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.245 sekund
Powered by Kunena fórum