rozteč kol 4x98 i 4x100?

Více
11 roků 6 měsíců zpět #1 od Vajcusek
rozteč kol 4x98 i 4x100? vytvořil uživatel Vajcusek
Zdravim...vyhlíd jsem si kola na netu a majitel mi tvrdi že kola jdou jak na 4x98 tak na 4x100...co je na tom pravdy?...dyt je to uplná hovadina ne?...to kolo má samozřejmně pouze 4 díry...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 6 měsíců zpět #2 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: rozteč kol 4x98 i 4x100?
není to hovadina, použijí se šrouby s plovoucí hlavou a je po problému...

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 6 měsíců zpět #3 od Vajcusek
Odpověděl Vajcusek pro téma Re: rozteč kol 4x98 i 4x100?
no právě že ten dotyčnej mi píše že normálně pujdou s obyč šroubama...a ja už nevim jak mu mám vysvětlit že prostě nechápu jak je to možný.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 6 měsíců zpět #4 od Vajcusek
Odpověděl Vajcusek pro téma Re: rozteč kol 4x98 i 4x100?
prostě schánim klasicky Ačkový Borbety...13tky...nevíš o nějákejch?... ty máš takovej prehled si myslim

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 6 měsíců zpět #5 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: rozteč kol 4x98 i 4x100?
to nevim, Ačka jsem prodal, ale měl jsem 14ky, jsou to nehezká kola...
a jinak mrkni na aukro a na bazoš, tak je kol nejvíc...a jinak jo, s klasickými šrouby to tam nepůjde

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 6 měsíců zpět #6 od Vajcusek
Odpověděl Vajcusek pro téma Re: rozteč kol 4x98 i 4x100?
No já bych je právě chtěl na zimaky...a tadyto jsou jediny 13tky ktery jsem zatim nasel...ale ten clověk je nějáký pako...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 6 měsíců zpět #7 od ivobr
Odpověděl ivobr pro téma Re: rozteč kol 4x98 i 4x100?
ja som dost dlho jazdil z elektronami z roztečou 4x100 s obyčajmými šroubami,kedže iné neboli. tempru som s takými kúpil,akurát to trochu triaslo tak som dal vyrobiť vložky do stredovej diery kedže bola väčšia a trasenie prestalo.možno by som na nich behal doteraz keby som ich nerozbil :dry: to akože nechcem nikoho na to nahovárať. teraz mám dve sady 4x98 :)

fiat tempra 1.9 tds ,fiat punto 1.2 mk2 8v,peugeot boxer 2.5 d

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 6 měsíců zpět #8 od F@ster
Odpověděl F@ster pro téma Re: rozteč kol 4x98 i 4x100?
Abych to tak nějak shrnul. Použití kol s roztečí 4x100 na 4x98 dírám možné je, hned třema způsoby.

1) "NA PRASE" - použijí se obyč šrouby, jde to trochu ztuha, ale dá se to. Vzniká tím ale hned několik problémů. Za prvé riskujete, že si strhnete závit na šroubu či náboji. Za druhé se velmi často vyskytne nějaké to drncání (kola nejsou 100% na středu). Za třetí se může šroub "cvaknout" za jízdy - i to tady už bylo. A v neposlední řadě se vám může při dlouhodobém provozu oskákat guma či umřít ložisko (to už je ale fakt extrém).

2) "KLASIKA" - Koupí se šrouby s takzvanou "plovoucí hlavou" správné délky a je vymalováno. Ničemu to nevadí, rozdíl v rozteči je velmi malý. Doporučuji nešetřit, ať něco vydrží.

3) "ZBYTEČNOST" - Nechají se vyrobit podložky pro změnu rozteče. V tomhle případě opravdu zhovadilost, zbytečně zatěžuje ložisko(větší páka) a všecko okolo. Doporučil bych pouze v případě, že tím chcete taky trochu změnit ET.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.390 sekund
Powered by Kunena fórum