Fiat Tempra - sportovní (tlumiče) podvozek

Více
10 roků 10 měsíců zpět #1 od Berry
Zdravim, má někdo zkušenosti s výměnou původních tlumičů (pružin) za něco takového ? - www.tuning-car.cz/v-maxx-sportovni-podvo...snizeni-35/35mm.html .. Už mě začíná štvát jízda po našich roz*rdanejch silnicích a tak bych to chtěl alespon částěčně řešit něčim podobným. Původní tlumiče už stejně dožívaj a museli by se tak jako tak měnit, ale když už, tak mě napadlo zainvestovat do něčeho takového. Otázka je, jestli to neni dobrý akorát tak pro snížení světlé výšky vozu.. Předem díky za nějaké rady a postřehy.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 10 měsíců zpět #2 od denny
ja ti nevim, ale jestli si tim sportovnim podvozkem na ty nase cesty akorat neprihorsis, snizit a jeste to bude tvrdy, no nevim nevim, to spis zvysit a změkčit :D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 10 měsíců zpět #3 od Berry
Proto to sem dávám, abych se optal zkušenějších. Samozřejmě že by to asi bylo lepší tak jak píšeš, ale nejde jen o tohle, jde o kvalitu tech dílů, jejich "funkčnost" oproti těm klasicky montovanejm. Prostě mě zajímá jestli to třeba někdo má, nebo to viděl u někoho atd... Jinak auto je samo o sobě vysoko posazený až až.. ale kdyby bylo k sehnání něco na tenhle způsob, akorát né nijak extra snížené a přitvrzené tak určitě volím tuhle variantu. Bohužel jsem na nic takovýho nenarazil.. Nebo jestli někdo může doporučit nějaké kvalitní tlumiče.. Prostě kdokoliv s tim má nějaké zkušenosti, tak budu rád když se tu o ně podělí. Díky

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 10 měsíců zpět - 10 roků 10 měsíců zpět #4 od F@ster
Neměl jsem to sice na Tipu/Tempře, ale třeba ti ta reference pomůže i tak. Sportovní podvozek (lehce sníženo, tvrdší nastavení) jsem měl na Audi A6, k tomu 17ky kola a 225/40 gumy. Zcela upřímně, na ty naše silnice už nikdy více, každou dírku objíždíš s respektem, odnáší to náprava a negativa nakonec převýší pozitiva (je fakt, sedělo to jako přilepené). Po cca 3/4 roce šel ven, dal jsem originál + tvrdší pružiny na předek kvůli motoru (2,5TDI V6 je potvora těžká) a bylo vymalováno...

Navíc si říkám, jestli má smysl to do Tempry rvát, když cena toho podvozku se rovná ceně auta...

PS: Ale vypadalo to drsně, to zase ne že ne... :D :D :D
Přílohy:
Poslední změna: 10 roků 10 měsíců zpět uživatelem F@ster.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 10 měsíců zpět #5 od Berry
No takže tenhle nápad asi pouštim z hlavy.. Může teda alespon někdo doporučit nějaký kvalitní tlumiče ? nějaký Starline se mi tam moc cpát nechce..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 10 měsíců zpět #6 od Charles
asi takhle...
je to jedno pomalu jaké tlumiče tam dáš! Starline se vyrábí na stejné lince jako monroe, ale na konci se na ně lepí jiné samolepky a dávají se do jiných krabic (byl jsem svědkem při exkurzi se školou). Takže cena starline je poloviční, protože si monroe nebude kurvit jméno. Pak mám zkušenosti s tlumiči Meyle, to jsou německé tlumiče za přijatelnou cenu.

Ono to je spíš otázka na jak dlouho si plánuješ temrpu nechat, podle toho bych volil. Ale pokud to má být třeba na dožití do konce STK, tak bych koupil starline a jezdil, vydrží to určitě a pokud ne, máš na ně záruku 2 roky...

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 10 měsíců zpět #7 od Berry
No já bych auto právě rád zachoval ještě delší dobu a když už se to má dělat tak jsem chtěl něco u čeho bych měl trochu jistotu že to bude nákou dobu fungovat.. ale jak to tak pozoruju tak je to asi celkem jedno co tam nacpu..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.381 sekund
Powered by Kunena fórum