Brzdovy pedal niekedy nedrží

Více
17 roků 1 měsíc zpět #1 od Jozef
Dnes mi počas zabrzdenia poriadne nefungovali brzdy. Presnejšie po šlapnutí na brzdový pedál auto nechcelo zabrzdiť - pedál išiel k podlahe ale asi le do 2/3. Po opätovnom stlačení pedála bolo všetko v poriadku. Stalo sa mi to dnes asi 3 krát náhodne. Pred 2 mesiacmi mi robili predné brzdy (kotúče, doštičky, kvapalina, valčeky, hadičky). Pred opravou bŕzd som nikdy daný problém nemal.
Bojím sa jedného, keď budem potrebovať náhle zabrzdiť, že brzdy budú nefunkčné.
Kde môže byť problém?

Fiat Tipo 1,6 DGT r.v. 1990 karburátor, najazdené 185.000 km
Fiat Marea Weekend 1,8 HLX r.v. 1998, najazdené 155.000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 1 měsíc zpět #2 od Tomas-Oaza
zrejme je nekde vzduch,a nebo ti to nekde propousti, podivej se jestli ti neubylo kapaliny a zkontroluj cely vedeni jestli to neni pokapany.
pokud to bude suchy vsechno tak muze jeste propoustet brzdovy valec

Lancia Kappa 2,4 TDS
Škoda Favorit čundrbudka

www.lanciaklub.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • TripleX
17 roků 1 měsíc zpět #3 od TripleX
Odpověděl TripleX pro téma Pusta
Tak toto naozaj musi niekde pustat a to musis okamzite spravit. Bud to bude niekde vo vedeni hadicky trubky ci nieco ine alebo bude najskor spatny brzdovy valec. Tak sa sprava zvacsa ze ked ho aj odvzdusnis tak ide celkom OK a po case znova nic ...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 1 měsíc zpět #4 od majster
Odpověděl majster pro téma brzdovy pedal....
tak to vyzera na hlavny brzdovy valec.
skus tento postup: vypnut motor, pomalicky slap na br. pedal, ak zacne klast odpor, prestan tlacit, ak citis ze povolil, zase zacni pomalicky slapat.
druhy pokus: prudko slapni na pedal ako ked ti niekto skoci pred auto, a silou tlac na pedal.

v prvom pripade ti pedal pekne pomalicky klesne na podlahu.
v druhom pripade ostane tvrdy a brzdi.

ak mas tieto priznaky je vadny hlavny valec, nepokusaj sa opravovat, rono vymenit, opravit sa tam neda nic, gumicky su opotrebovane a vymenit sa nedaju.

zapečeny fiaťak
marea 1.9 JTD 77/105
tipo 1.9 TDS 66/90-predane-s lutostou spominam
favo-lpg
favo-be - zosrotovane

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 1 měsíc zpět #5 od Tomas-Oaza
no me to udelalo minulej tyden po prudkym zabrzdeni ze mi vlitly do cesty srnky a jen praskla trubka. taky sem hledal kde co povolilo a nasel jsem truku v ohybu jak bylaorezla ze zacla prosakovat

Lancia Kappa 2,4 TDS
Škoda Favorit čundrbudka

www.lanciaklub.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 1 měsíc zpět #6 od MichalW
Máš v háji hlavní brzdový válec. Mne to dělá něco podobného. Musím to vyměnit.

Začalo se to projevovat po opravě brzd - měnil jsem prasátko vzadu. Po pár týdnech při potřebě prudkého zabrždění pedál nekladl odpor jak by měl a propadal se k podlaze. Taky při opakovaném brzdění se pedál propadal. Myslel jsem, že jsem špatně odvzdušnil brzdy. Po odvzdušnění celého auta to bylo chvíli dobré, ale včera mi to nedalo, dal jsem brzdám trochu pokouřit a je to tu zase.

Takže musím vyměnit hlavní brzdový válec.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.334 sekund
Powered by Kunena fórum