jak složit zadní brzdy?

Více
16 roků 8 měsíců zpět #1 od Max-el
jak složit zadní brzdy? vytvořil uživatel Max-el
při renovaci brzd jsem narazil na docela zásadní problém. Nevím, jak dát dohromady ten mechanismus pro ruční brzdu, co je v třmenu. Už jste to někdy někdo skládal? Je tam strašně málo místa. Zkoušel jsem na tu pružinu nasadit trubku a stlačit jí truhlářskou svěrkou. Tak nějak se mi to povedlo, ale už se tam nemůžu dostat a nasadit tu ségrovku.

Nejspíš mam krátký kleště. Nějaká rada by byla? :roll:

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 8 měsíců zpět #2 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma zadní brzdy
myslíš ty pružinky uprostřed obložení(vodící čepy, mají na konci takový obdélníček? , možná by to šlo nejdřív sesadit a pak ten obdélníček pootáčením trefit do té díry :oops: . jinak si nepamatuju jestli je tam ještě nějaká jiná segrovka. jo jestli to teda jsou bubnové brzdy. jo anebo ještě jednoho člověka at tlačí pružinu a druhy nasazuje segrovku,samotnému se to dělá blbě, ať děláš co děláš

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 8 měsíců zpět #3 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma zadní brzdy
jo eště mě napadlo tlačit tu pruzinu pomocí dvou zahnutych šroubováků, a tlačit tak na druhý závit od vrchu, jestli to půjde a někdo ať nasazuje tu segrovku,jo to pootáčení nezkoušej, asi to bude pakárna, leda až poslední možnost

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 8 měsíců zpět #4 od michal_tipar
myslíš kotoučovky, viď... To by mě taky zajímalo, protože mě neustále zlobí jedna strana ručka a bez rozebrání to vydrží tak měsíc dva a je to ve strejném stavu jako před rozhýbáním...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 8 měsíců zpět #5 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma brzdy
nebo mě ještě napadlo, ty šroubováky vybrousit flexou do véčka, místo ohýbání, asi budou lepší držet na pružině

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 8 měsíců zpět #6 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: jak složit zadní brzdy?
jo, myslím kotoučovky :wink: myslím tu pružinu okolo té "závitové tyčky" na které je brzdový váleček. K čemu tam vůbec je tam pružina? Ta zajišťuje zpětné zasuntí válečku při uvolnění ruční brzdy?

na šroubováky zapomeň, ta pružina je silná a navíc je na ní ještě takovej krycí plech. Se šroubovákem a ve dvou by sme se u toho pomlátili. Momentálně scháním dlouhý segrovky, když je neseženu, tak koupim nějaký šmejdy, rozříznu je a navařim delší.

chtělo by to radu od někoho, kdo to už dával někdy dohromady

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 8 měsíců zpět #7 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma zadní brzdy
mohlo mě to napadnout, že to jsou kotouče. tak moje rady pusť z hlavy, já mám bubny

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 8 měsíců zpět #8 od rat21
Odpověděl rat21 pro téma Re: jak složit zadní brzdy?
Nasiel som postup, ktory som davnejsie pisal, je uplne dole:

www.fiattipo.net/modules.php?name=Forums...amp;highlight=#25459

Keby to neslo, skusim to popisat inak.

1.9 TDsX - r.v. 1991 - 270.000 km - po smrti :-(

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 8 měsíců zpět #9 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: jak složit zadní brzdy?
:idea: hurá, to je přesně to co jsem potřeboval vědět. Stlačit pružinu zvládnu vpohodě. A to použití drátu na segrovku je geniální myšlenka. Dík

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • ZR
8 roků 6 měsíců zpět #10 od ZR
Odpověděl ZR pro téma Re: jak složit zadní brzdy?
ak by si sem ešte niekedy zavítal tak by som ťa poprosil ten postup :D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.385 sekund
Powered by Kunena fórum