16" ráfky

Více
15 roků 1 měsíc zpět #1 od Dan
16" ráfky vytvořil uživatel Dan
Čaues chlapci. Mám v plánu koupit na svoje vozítko 16" alu ráfky. Jezdí někdo na tomhle rozměru? Pokud ano tak na jakém rozměru pneu. Zajímá mě hlavně jízdní komfort. Díky

FIAT TEMPRA SW 1.8i.e SX. r.v.8/96, ABS, aut. klima, DO

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #2 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: 16" ráfky
čus, čím větší disky, tím méně zbyde místa na gumy, čím nižší gumy tím více se toho přenáší na a do auta, je to citlivější na veškeré nerovnosti, kamínky,kanály, asfaltové spoje ( lepené díry ) atd atd... což dle mého názoru 2x příznivě na jízdní komfort nepřispívá
ale 1oo lidí 1oo názorů
(BMW, Benz, Bentley, Fiat Tempra ... či jiné limuzíny sériově tzv nízko profily nedávají)
já mám 14" a snažil jsem se tam dát co největší gumy a jsem nad míru spokojený, kdyby tam šly dát vyšší a vlezly by tam, už tam jsou.

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #3 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: 16" ráfky
Je to tak. Velká kola s nízkoprofilovými gumami sice vypadají efektně, ale budeš trpět jako zvíře. Kór na české silnice jsou lepší "balóny" a čim tlustší (myšleno vyšší profil) tím lepší jízdní komfort.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #4 od misiak
Odpověděl misiak pro téma Re: 16" ráfky
zalezi na tom co s tym autom chces povystrajat... ja mam 16" 205/50 v pohode to tam vojde a v kombinacii so sportovym podvozkom to obcas nieje najkomfortnejsie, ale na ceste to sedi ako prikovane :twisted:
uz by som to nemenil a ked davas na ceste trosku pozor tak je to uplne v pohode :lol:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #5 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: 16" ráfky

zalezi na tom co s tym autom chces povystrajat... ja mam 16" 205/50 v pohode to tam vojde a v kombinacii so sportovym podvozkom to obcas nieje najkomfortnejsie, ale na ceste to sedi ako prikovane :twisted:
uz by som to nemenil a ked davas na ceste trosku pozor tak je to uplne v pohode :lol:


U nás "dávat na cestě pozor" znamená létat. Přestože bydlím v Praze, jsou tu i hlavní silnice ve stavu jak Drážďany 1945. Hrůza :evil:

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #6 od misiak
Odpověděl misiak pro téma Re: 16" ráfky
U nás "dávat na cestě pozor" znamená létat. Přestože bydlím v Praze, jsou tu i hlavní silnice ve stavu jak Drážďany 1945. Hrůza :evil:[/quote]

tak to je pravda hlavne teraz po zime to je hotovy tankodrom, ale kazdy kto byva v meste je uz na to zvyknuty, pretoze inak to urcite nebude ani v buducnosti
ale aj tak by som tam uz balony nedaval :lol:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #7 od Tonny Tempra SW
Odpověděl Tonny Tempra SW pro téma Re: 16" ráfky
Ja mam kola 15 195/45,to je ale uz moc nizke,na 15 sa na tempru vojdu maximalne gumy na 60. 65 uz skrkaju o plasty v blatnikoch.takze na 16 ti tam vojdu mozno maximalne gumy na 55 a to veru nie je moc na jazdny komfort.

Ja ostanem na 15 vecsie tam uz nepojdu a gumy vymenim na 60.To je myslim celkom optimum.

S tymito 45 co mam teraz to veru drzi pekne to ano,ale fakt pekne citim kazdy vymol,jamu,kamene.A taktiez mi dakuju za take gumy aj ramena,naboje a pod. :lol: :lol: .

TEMPRA SW 1,9 tds 66Kw 303000km
r.v:96
5l na 100km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #8 od bjukemen
Odpověděl bjukemen pro téma Re: 16" ráfky
...no ked už 15ky tak 195/50 a je to celkom pohodička je to iba sila zvyku a radšej nech mi auto sedí ako na balonoch ma odletieť z cesty...

...16ky to je paradička 205 na 50 je taky ideal citiť jamy dosť ale netreba sa vrhať do každej...myslím že je to len zvyk...ale na 205 tak neciťiť lebo je širšia guma tak to trošku lepšie rozloži na širšej pneumatike...

No Smoke no Fan

Fiat tempra 1.9 TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #9 od libenak
Odpověděl libenak pro téma Re: 16" ráfky
No, na srazu v Radimi u Luže (r. 2007) bylo jedno Tipo (2.0-16V) a na něm byly obuty 17" kola s výškou 40 :-)

viz. http://www.itsystem.cz/libenak/tipo0607/imagepages/image48.html

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #10 od bjukemen
Odpověděl bjukemen pro téma Re: 16" ráfky

No, na srazu v Radimi u Luže (r. 2007) bylo jedno Tipo (2.0-16V) a na něm byly obuty 17" kola s výškou 40 :-)

viz. http://www.itsystem.cz/libenak/tipo0607/imagepages/image48.html



...masakr a no problemo :!:

...vyzera to viac než slušne...

No Smoke no Fan

Fiat tempra 1.9 TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #11 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: 16" ráfky
No na mě je to moooc ty 17" já jsem chtěl dát 16", ale asi zůstanu jen u 15", protože z toho mám strach, že bych brousil podběhy :(

To Libenak: Hele ty fotky Radim 07 by chtěli dát do galerii na foru, pokud je ještě někde máš, abych je nemusel po jedné ukládat, bylo by to fajn ;)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #12 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: 16" ráfky
čím nižší profil, tím to líp vypadá, jenže pak to jede jak žebřiňák.
Přezouvám 14 na 65% na zimu a 15 na 50% na léto a rozdíl v komfortu jízdy je obrovskej. Pokud si nevážíš svých zad tak tam klidně nacpi 20% profil třeba na 19 palcích... :wink:
Dalším efektem je větší opotřebení mechanických částí tím, že se přenáší daleko víc vibrací - rychleji odchází všechny čepy a ramena

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 týdnů zpět #13 od Majkl
Odpověděl Majkl pro téma Re: 16" ráfky
195/45 R16, foto v galerii. Sedi to perfektne, nikde to nedre ani neskrta. Ani pri obsazeni 4mi osabami a hromadou flasek :-)
Pokud ti nevadi tvrda jizda a mas rad, kdyz auto sedi - doporucuji!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 týdnů zpět #14 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: 16" ráfky
jj.. Majkle,
máš pravdu, určitě to líp sedí, hlavně v městě, když popojíždíš v kolonách na světelných křižovatkách a když to krásně řízneš pravý úhel cca 20-ti km/h za provozu, :) :) :)
a taky když 90-kou trefíš kanál nebo hezkou díru.. zničená guma nebo elektron, ach ty naše krásné cesty :) :) :)
takové BMW, Benz, Bentley... auta na daleko vyšší rychlosti než jsou naši skoro veteráni a sedí na balónech

hoši, berme život s humorem, nemá cenu ničit si zdraví pro blbost jiných...

PS: ať si dá každý na své auto co chce, třebas i tanga na spz-ku, je to jeho věc

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 týdnů zpět #15 od Tonny Tempra SW
Odpověděl Tonny Tempra SW pro téma Re: 16" ráfky
Celkom fajn volba,ja mam ten isty rozmer ale 15,nizkoprofilaky sa nedaju v ziadnom pripade porovnavat s vyssimi gumamy,je to obrovsky rozdiel v stabilite auta,sice auto drnci ked prejdem neaky hrbol ale tie zakruty ktore som chodieval na klasickych gumach 50km/h,tak teraz ich idem 90-100km/h.

TEMPRA SW 1,9 tds 66Kw 303000km
r.v:96
5l na 100km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.522 sekund
Powered by Kunena fórum