chiptuning

Více
14 roků 1 měsíc zpět #1 od tommy
chiptuning vytvořil uživatel tommy
zdravím,pořídil jsem k tipu ještě stilo,nechal načipovat a hned po chipu mi začala prokluzovat spojka co si o tom myslíte? Najeto 130tis.


1.6ie 93"

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #2 od Dresik
Odpověděl Dresik pro téma Re: chiptuning
Uplne normalni vec.. POkud byla spojka nacnuta, je treba pocitat, ze narust vykonu nezvladne

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #3 od TDGT
Odpověděl TDGT pro téma Re: chiptuning
zcela bezna vec, chiptuningem se zabyvam hodne a Alfu mam taky vysponovanou hodne, nyni uz na 105kw a 330 NM, pokud uz mela spojka neco za sebou tak je jasny ze klouze, takze jedina moznost je vymena nebo vratit zpatky vykon do puvodniho stavu, pokud te neco zajima tak napis na mail nebo SZ

/F/I/A/T/ Tipo 1.6 DOHC (krásnej začátek)
/F/I/A/T/ Tipo 1.9 TD GranTurismo . . . my first big love . . .
Alfa Romeo 145 1.9 JTD Limited Edition 500 (461 kus této pouze 500 kusové série) chip 100kw a 306 NM :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #4 od tommy
Odpověděl tommy pro téma Re: chiptuning
mě udělali z 85kw na 109kw,ale bojím se že nová spojka bude taky klouzat nebo nebude?


1.6ie 93"

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #5 od TDGT
Odpověděl TDGT pro téma Re: chiptuning
nebude, je sice jasne ze zivotnost bude o neco kratsi, zalezi na stylu jizdy a podobne, dalsi vec je uz jit do nejake lepsi sady ale to si priprav trochu vic penez :) ale jak rikam staci ji vymenit za origo a bude slouzitja mam ze 77kw na 105kw, najeto na seriovce 30 000 km a uplne v pohode

/F/I/A/T/ Tipo 1.6 DOHC (krásnej začátek)
/F/I/A/T/ Tipo 1.9 TD GranTurismo . . . my first big love . . .
Alfa Romeo 145 1.9 JTD Limited Edition 500 (461 kus této pouze 500 kusové série) chip 100kw a 306 NM :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #6 od tommy
Odpověděl tommy pro téma Re: chiptuning
je to divné,ale sojka přestala klouzat,a bežnou jízdou to už vubec nepoznaš tak nevím jestli mám kupovat novou,je dost drahá. Zkooušel jsem maximálku a dostal jsem ho na 244km/h,teda podle navigace,tacháč byl na dorazu a spotřeba šla o dost dolu,teda bežnou jízdou.


1.6ie 93"

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #7 od BlackJack
Odpověděl BlackJack pro téma Re: chiptuning
Zamyšlení ... jde zvýšit výkon a zároveň snížit spotřebu? :roll:

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #8 od mk-tec
Odpověděl mk-tec pro téma Re: chiptuning

Zamyšlení ... jde zvýšit výkon a zároveň snížit spotřebu? :roll:


...pokud tuto problematiku znáš (o čemž vzhledem k tvé reakci trochu pochybuji - ale nechci se tě tímto dotknout, pouze předpokládám nedostatek informací), tak bys mohl vědět, že motory s katalyzátory mají směs bohatší z důvodu dodatečného spalování zbytků nespálených látek v katalyzátoru. Tudíž pokud by se jednalo o optimalizační chip, či relativně lehce výkonostní typ, upraví se mapy v jednotce pro optimální složení směsi. Tím pádem lepší složení směsi (bohatší na vzduch) lépe shoří, má vyšší výkon a nemusíš tolik šlapat na plyn a tak dlouho čekat, než se dosáhne požadované rychlosti, z čehož vyplývá menší spotřeba. Nebavím se však o bláznivém čipování za hooodně vyššími vkony, jelikož toto se bez úprav v motoru nedá příliš realizovat, a pokud máš takové potřebné úpravy, je nutnost přepracování map v řj nezbytností... Ale tohle by byla zbytečná diskuze a nechci to dál rozpytvávat. Jsme v 21. století a každý má možnost načerpat nepřeberné množství informací a podle nich si pak udělá obrázek sám...

FIAT TIPO - 1,6 MPI, r.v 1994 ...zatím

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #9 od BlackJack
Odpověděl BlackJack pro téma Re: chiptuning
Opravdu o tohmhle moc nastudováno nemám. Popravdě by mě asi nenapadlo to vypalování katalizátoru. Vím, že třeba auta s filtrem pevných částic spotřebovávají o necelý litr nafty navíc za účelem dodatečného spálení. Ale jinak o chiptuningu moc nevím. Zatím jsem ho k ničemu nepotřeboval. Na chiptuning 1.9TD je třeba klíč a šroubovák. :lol: Ale spotřeba jde samozřejmě nahoru.

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #10 od sendador
Odpověděl sendador pro téma Re: chiptuning

je to divné,ale sojka přestala klouzat,a bežnou jízdou to už vubec nepoznaš tak nevím jestli mám kupovat novou,je dost drahá. Zkooušel jsem maximálku a dostal jsem ho na 244km/h,teda podle navigace,tacháč byl na dorazu a spotřeba šla o dost dolu,teda bežnou jízdou.


Co tam mas za motor? A jakou verzi karoserie?

Už je pryč: Tempra 1.6i.e., 1993
Stilo MW 1.9 JTD 115, 2005

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #11 od tommy
Odpověděl tommy pro téma Re: chiptuning
3dv. 2003 puvodní 85kw jtd


1.6ie 93"

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #12 od sendador
Odpověděl sendador pro téma Re: chiptuning

3dv. 2003 puvodní 85kw jtd

No uprimne receno uplne nechapu, proc to cipujes. Tenhle motor docela slusne zacvici i s kombikem, takze ve 3dv musi byt jeste zivejsi

Už je pryč: Tempra 1.6i.e., 1993
Stilo MW 1.9 JTD 115, 2005

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #13 od tommy
Odpověděl tommy pro téma Re: chiptuning
no taková sláva to nebyla,natož na pětku


1.6ie 93"

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #14 od sendador
Odpověděl sendador pro téma Re: chiptuning

no taková sláva to nebyla,natož na pětku

Oproti tem Tvym Tipum uplna raketa :wink:

Už je pryč: Tempra 1.6i.e., 1993
Stilo MW 1.9 JTD 115, 2005

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 1 měsíc zpět #15 od Dresik
Odpověděl Dresik pro téma Re: chiptuning
Me staci i 77kw :D O chipu jsem take uvazoval, ale nakonec jsem to nedelal. Prece jen to me i negativni vlivy - viz spojka.
Pro by bylo idealni, kdyby nekdo dokazal zvysit jen lehce. Misto u meho motru na 100kw treba na tech 85kw...

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.489 sekund
Powered by Kunena fórum