Poradit Bravo 1.4

Více
13 roků 9 měsíců zpět #1 od m.seky
Poradit Bravo 1.4 vytvořil uživatel m.seky
Dobrý den,mám možnost koupit od známého fiata bravo 1.4 benzína rok 1996.najeto 175 000km.Přitelkyně potřebuje auto do práce a známej by my ho nechal neco kolem 8-10tis..Auto vypada celkem slušně cose týče koroze,motorově jede hezky má komplet nový brzdy trubky atd..problém je v tom že když sem mu ho projížděl tak se od přední nápravy ozývaly rány,při zatočení nebo při přejetí hrbolu.Vzal jsem auto na kanál a čepy v cajku ale byla větší vůle na obouch poloosách vůle z leva do prava je normální ale tohle bylo vymletý u převodovky.tak myslím žeby to mohlo být tím..nemáte někdo zkušenosti?v čem by to mohlo být vymletý a jestli nebude oprava drahá? Děkuji

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #2 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
Tak určitě to nepatří do sekce Motory - benzín, ale do Ostatní vozy Fiat.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #3 od m.seky
Odpověděl m.seky pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
jo taky už mě to napadlo :roll:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #4 od čenda
Odpověděl čenda pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
Motor 1,4 12V bych si velice důkladně rozmyslel. Je to jeden z mála opravdu NEpovedených fiatích motorů. Často se na něm zadírá vačková hřídel (a to není zpráva "jedna paní povídala", tchán to má a skutečně se mu to stalo, údajně bez varování).
To bouchání by mohlo dělat mj. horní uložení tlumiče. Na straně u převodovky je na hnací hřídeli bazmek zvaný "vnitřní homokinetický kloub", jeho cenu zjistíš snadno v nějakém online katalogu, např. Elit.

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #5 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
Na Mareaklubu se o 1.4kách mareách mluví jako o "té maree s nepovedenou čtrnáctkou z Brava", což myslím také o mnohém svědčí.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #6 od mk-tec
Odpověděl mk-tec pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
..hodně problémovej motor. Do toho bych nikdy nešel. Raději Punto 1,2 nebo jinou motorizaci, ale rozhodně NE 1,4 12V!!!

FIAT TIPO - 1,6 MPI, r.v 1994 ...zatím

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
13 roků 9 měsíců zpět #7 od jumbo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #8 od m.seky
Odpověděl m.seky pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
tak to mě moc nepotěšilo,motorově jeto auto v cajku jeto šepot žádnej náznak cvaknuti ventilu..ale když tohle tak to sám nevim.nechci koupit sráč abych pak začal do něj cpát.ale zas za 8tis kdyby to jezdilo 2-3roky bez problému.tak byto špatné nebylo.tak nevim teda..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #9 od sendador
Odpověděl sendador pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
Na druhou stranu jestli za to chce jen osmicku, tak nemas moc co ztratit.

Už je pryč: Tempra 1.6i.e., 1993
Stilo MW 1.9 JTD 115, 2005

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #10 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
opravdu si myslím, že za ty prachy... a pokud to auto trochu znáš...
pokud víš, že nehoří rozvody, náplně, gumy a jiné věci, tak nějaké klepání pokud jsi trochu zručný není asi to nejhorší..
co se týče toho motoru asi je to kousek, který nebyl vyrobený v pátek na fajrunt tak bude asi ok, jinak by už dávno byl ve vysoké peci..
ta samá převodovka se montovala i do nezmarů 1,6i 16V a tam na ní mají nalítáno hrubo přes 2oo tkm,...
teoreticky to klepání by mohlo i být od kostí stabilizátoru..
jinak sehnat nějaké poloosy po netu nebo z vrakáče asi taky nebudou všechny prachy,...

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #11 od m.seky
Odpověděl m.seky pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
jj rozvody delany pred 50 000km,gumy na 2x sezony,brzdy zadek předek nový i s trubkama,novej chladič i expanzka,a motor krasne cistej..kamarad tomu nerozumi takze kdyz sem se ho zeptal jestli dolejva olej tak se me zeptal (to se má taky dolejvat) :D tak sem mu ho vymenil..a motor jak řikam proste krasnej šepot.tak to asi vezmu sice se musi zaplatit eko dan a ta je 3000kč myslim ne?když jeto euro2...asi to vezmu a kdyz seto zesere tak to necham pro deti na hraní :P

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #12 od sendador
Odpověděl sendador pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
Rek bych, ze za 11000 i s ekodani to bude super kara. Kdyz si vzpomenu, kolik me stala Tempra...

Už je pryč: Tempra 1.6i.e., 1993
Stilo MW 1.9 JTD 115, 2005

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #13 od m.seky
Odpověděl m.seky pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
asi jo ne? v penezích se netopim ale co je dnes 11 000,,jeto nic..takže to vemu a uvidíme jak seto vyvrbí...jo ty ceny sou dneska neco ten kámoš to koupil před 3mi lety za 50 000 a nasipal se dotoho taky celkem dost..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #14 od m.seky
Odpověděl m.seky pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
Tak ve středu jsem ho koupil,nechal mi ho i s pulročnim autorádiem a zimníma pneu za 9000,- a na závadu jsem snad taky přišel celou dobu to mlácení dělal přední pravý tlumič a jeho uložení,takže koupim tlumiče a dál se uvidí zatim jezdí bez problému(musim zaklepat) uvidíme jak se to vše ukáže.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 9 měsíců zpět #15 od Dave_Pv
Odpověděl Dave_Pv pro téma Re: Poradit Bravo 1.4
Tak ať slouží ;-) Hlavně !! KVALITNÍ olej, aby splňoval specifikace které má a pravidelné výměny ;-) Hlavně to nepodceňuj :-) Tento motor mám v garáži s kaput vačkama ;-)

Peugeot 206 GTI
Alfa romeo 146 1,9TD
Audi coupé quattro 2,3 20v
Fiat uno 45 fire

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.518 sekund
Powered by Kunena fórum