Digitální klimatizace

Více
14 roků 6 měsíců zpět #16 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Digitální klimatizace

Na palubce jakoby za klickem, kde u starych verzi byva tahlo sytice, je okenko s zebrovanim. Za nim je maly vetracek, ktery nasava vzduch z kabiny a ridi tak klimatizaci. Casem, kdyz je uz hodne spinavej a vybehanej, trochu nahlas vrci..zkus to treba vycistit..


No nekecej! A když jsem se ptal, co mi to vrčí v palubce, tak mi tu lidi radili že podávací čerpadlo v nádrži :D

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #17 od Dresik
Odpověděl Dresik pro téma Re: Digitální klimatizace
No vidis :D
U jednoho auta mi to uz ne jen vrcelo, ale primo piskalo, docela neprijemny. Ono to bere vzduch kvuli teplote v kabine, aby klima mohla udrzovat navolenou teplotu na panelu

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #18 od petrinza
Odpověděl petrinza pro téma Re: Digitální klimatizace
Jo jo, okýnko s mřížkou tam je. Vrčí to chvilku, nějak moc mě to netrápí.. Spíš mě trápí to pitomý zrcátko...

Tempra SW 2.0 i.e. 4x4, Fiat Tempra SW 2.0 i.e. automat, Peugeot 205 cabrio, Škoda Octavia 62
www.fiattempra.estranky.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #19 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Digitální klimatizace

Jo jo, okýnko s mřížkou tam je. Vrčí to chvilku, nějak moc mě to netrápí.. Spíš mě trápí to pitomý zrcátko...


Nj, je pravda že bez toho zrcátka, resp. čidla v něm, ti nikdy nepůjde klimák na Auto, resp. na ECON. Ale i tak - když teda dáš klimatizaci úplně na nejmiň (LO), měla by foukat studeně ať je venku zima nebo teplo.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #20 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: Digitální klimatizace

Jo jo, okýnko s mřížkou tam je. Vrčí to chvilku, nějak moc mě to netrápí.. Spíš mě trápí to pitomý zrcátko...


Nj, je pravda že bez toho zrcátka, resp. čidla v něm, ti nikdy nepůjde klimák na Auto, resp. na ECON. Ale i tak - když teda dáš klimatizaci úplně na nejmiň (LO), měla by foukat studeně ať je venku zima nebo teplo.

taky ne,pokud není možnost přepnutí klimy do manuálního ovládání,tak se prostě automatika nerozeběhne,bez potřebných čidel a snímačů...

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #21 od petrinza
Odpověděl petrinza pro téma Re: Digitální klimatizace
To je teda ironie.. Teď jsem sháněl dceři zrcátko na P206, ručně ovládané s vyhříváním a tam, co jsem byl, mi objednali jediné, které měli dostupné - akorát má navíc snímač pro klimačku :( :( :( ..

Tempra SW 2.0 i.e. 4x4, Fiat Tempra SW 2.0 i.e. automat, Peugeot 205 cabrio, Škoda Octavia 62
www.fiattempra.estranky.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #22 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Digitální klimatizace
skypane, když dáš aby to hřálo nebo chladilo na nejvíc, nepotřebuješ k tomu žádný čidla ani snímače, ne? nenastavuješ žádnou teplotu, ale pouze plný výkon. Nehlídá to pak teplotu okolního prostředí. Teda nevim, jenom hádam, ale příjde mi to logický.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #23 od petrinza
Odpověděl petrinza pro téma Re: Digitální klimatizace
Alaine, nevěděl bÿs, co znamenají některé další kódy ?
Zkusmo jsem tam připojil snímač z jiného auta a hlásilo to 47, a když jsem ozkusil venkovní čidlo normálního el. teploměru, hlásilo to -21..
Dík

Tempra SW 2.0 i.e. 4x4, Fiat Tempra SW 2.0 i.e. automat, Peugeot 205 cabrio, Škoda Octavia 62
www.fiattempra.estranky.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #24 od alain
Odpověděl alain pro téma Re: Digitální klimatizace
Tak takové čísla tam nejsou co jsi ted napsal.To čídlo nevím jestli prodám bo mám dvě auta které to mají a co kdyby.

Lancia Kappa 2.4 TDS v Kůží

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #25 od petrinza
Odpověděl petrinza pro téma Re: Digitální klimatizace
Tak máš předsedo pravdu.. Teď jsem se po dlouhé době projel - konečně mi dorazil velký techničák, tak jsem mohl zajet na evidenčku, zaplatit bursíkovný a přehlásit to.. Mmch - dost z toho tekla voda, teď je to na dílně, drobet teče chladičem, ten dám novej, a ještě je tam prasklá nějaká hadice, mechanik mi neřekl, jaká konkrétně, ale šediví z toho, že mu auto stojí na dílně a hadici nemůže sehnat...
Takže když dám klimě plný výkon - LO - tak tam někde něco cvakne, zvýšejí se otáčky asi o 100 ot/min a zase spadnou, zase cvakne, zvýší otáčky - prostě elektronika funguje a nevím, jestli problém s tlakem média nebo je v háji kompresor - evidentně by to v tomhle režimu fungovat mělo- nechám to na jaro, buďto s tím půjde něco dělat, nebo ne.. Jako by nestačil ten snímač...

Tempra SW 2.0 i.e. 4x4, Fiat Tempra SW 2.0 i.e. automat, Peugeot 205 cabrio, Škoda Octavia 62
www.fiattempra.estranky.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #26 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: Digitální klimatizace

Tak máš předsedo pravdu.. Teď jsem se po dlouhé době projel - konečně mi dorazil velký techničák, tak jsem mohl zajet na evidenčku, zaplatit bursíkovný a přehlásit to.. Mmch - dost z toho tekla voda, teď je to na dílně, drobet teče chladičem, ten dám novej, a ještě je tam prasklá nějaká hadice, mechanik mi neřekl, jaká konkrétně, ale šediví z toho, že mu auto stojí na dílně a hadici nemůže sehnat...
Takže když dám klimě plný výkon - LO - tak tam někde něco cvakne, zvýšejí se otáčky asi o 100 ot/min a zase spadnou, zase cvakne, zvýší otáčky - prostě elektronika funguje a nevím, jestli problém s tlakem média nebo je v háji kompresor - evidentně by to v tomhle režimu fungovat mělo- nechám to na jaro, buďto s tím půjde něco dělat, nebo ne.. Jako by nestačil ten snímač...

ano u slapších motorů,kdyš zapne kompresor klimy,tak to musí přidat na otáčkách motoru,páč by jináč ten motor zdechnul.
mě u dvaapúllitra taky spíná kompresor a malinko klesnou otáčky,ale tento obsah už to na volnoběžné otáčky moc necejtí,ale je to znát kdyš sepne el.spojka kompresoru.
nejsem si jist,ale čidla tam jsou,asi důležitá,aby se z toho nestal vařič,nebo lednice,pochybuji o tom že by klima chladila(pokud by běžela nepřetžitě až na maximum)na nějakou nulu či něco mínus :?: kdyš tam máš minimum asi jen do 18"C(teda tak to mám já)....

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #27 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Digitální klimatizace
Ale tak to samozřejmě ne, klimatizace má jen nějaký výkon a prostě když jí dáš na minimum, fouká jen tak studený vzduch, jak moc ho to studený udělat umí. Normální lednička ti taky nezačne mrazit, když jí nastavíš na nejnižší teplotu, maximální zima kterou tam uděláš jsou nějaké 3 stupně nad nulou, na klimáku to bude počítám tak 16. S topením z toho taky vydřeš tak 34, určitě tě to nezačne grilovat :)

Jen teď mě napadl zajímavý test, to musím zkusit - když venku bude krtutá zima, řekněme kolem nuly a dám klimatizaci na plný výkon chlazení - tak by to mělo interiér vlastně ohřívat? Když to tam požene nějakých 16 stupňů? A nebo naopak venkovní čidla odhalí, že je venku větší zima než umí udělat klimatizace a prostě tam poženou ledový vzduch z venku?

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #28 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: Digitální klimatizace

Ale tak to samozřejmě ne, klimatizace má jen nějaký výkon a prostě když jí dáš na minimum, fouká jen tak studený vzduch, jak moc ho to studený udělat umí. Normální lednička ti taky nezačne mrazit, když jí nastavíš na nejnižší teplotu, maximální zima kterou tam uděláš jsou nějaké 3 stupně nad nulou, na klimáku to bude počítám tak 16. S topením z toho taky vydřeš tak 34, určitě tě to nezačne grilovat :)

Jen teď mě napadl zajímavý test, to musím zkusit - když venku bude krtutá zima, řekněme kolem nuly a dám klimatizaci na plný výkon chlazení - tak by to mělo interiér vlastně ohřívat? Když to tam požene nějakých 16 stupňů? A nebo naopak venkovní čidla odhalí, že je venku větší zima než umí udělat klimatizace a prostě tam poženou ledový vzduch z venku?

uvidíš :) a vem si s sebou teploměr,a dej ho k ofuku,tam kde to nejvíce fouká(tuším u prostřed nad topením) a schválně si změř za jak dlouhou dobu budeš mít urč,stupně a kolik..
tuším,že takhle podobně se skouší jak kvalitní je ještě chladivo v klimě,pokud to ochlazuje dlouho nebo málo,tak se nápln mění,případně jen doplnuje :wink:

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #29 od petrinza
Odpověděl petrinza pro téma Re: Digitální klimatizace
Chlapi - BINGÓÓÓ... Sehnal jsem zrcátko s funkčním snímačem teploty !!
Pravda, musel jsem ho vzít s příslušenstvím, dokonce kompletním, takže mi na zahradě přibyla Tempra 1,8 SW, ale byla na díly za neodolatelnou cenu..
Už se těším, až to prohodím, a budu o krok dál.. Jen nevím, kdy se mi to povede, pořídil jsem si zase po čase přítulkyni a to je sakra časově náročnej koníček..

Tempra SW 2.0 i.e. 4x4, Fiat Tempra SW 2.0 i.e. automat, Peugeot 205 cabrio, Škoda Octavia 62
www.fiattempra.estranky.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.493 sekund
Powered by Kunena fórum