Výfukové plyny v kabině a kufru

Více
17 roků 4 měsíců zpět #1 od mmarek
Zdravím, už delší dobu řeším u auta následující problém: při jízdě téměř jakoukoliv rychlostí (40-130kmh) se mi nějakým záhadným způsobem dostávají do auta výfukové plyny a to tak , že hodně. Když jsou zavřená okýnka a puštěný ventilátor, tak je to dobré, ale stačí stáhnout jakékoliv okénko o 1 cm. Jde to tam jakoby odzadu z kufru. Už jsem utěsnil komplet 5. dveře a všechno kolem taky těsní, ale zase se to tam dostává skrz výstupní otvoz na vzduch (co je pod PZ světlem). V létě se s tím nebude dát vůbec jezdit. Výfuk komplet těsní taky dokonale. Už to řešilo asi 5 lidí a nikdo nevěděl. Poradí prosím někdo? Díky.

Fiat Tipo 1,4 AGT
karburátor, 78HP, rv. 91

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #2 od michal_tipar
a nemáš třeba prasklý svody nebo vlnovec, pak se to může táhnout pod autem a někudy dovnitř. Jsi si jistej ,ž to jde odzadu. Vpředu vedou blatníku bez přepážek do motorového prostoru a když chybí zátky kolem dveří (mě třeba chybí) tak se tam může klidně dostávat smrad z motoru.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #3 od michal_tipar
když máš podezření na zadní ventilaci, tak kup power tape (drží jak hrom, dobře se tvaruje a je napsoto neprodyšná) a zalep ty ventilačky a uvdíš jestli bude nějaká změna.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #4 od mmarek
Přesně tak jsem to udělal. je to mnohem lepší, ale neřeší se tím důvod, proč se tak děje. V tom autě vždycky nějaká netěsnost bude a tudy se to tam dostane. Výfuk je kompletně těsný perfektně-měnil jsem i těsnění mezi parohama a svody, ale spíš jen pro dobrý pocit, než že bych věřil, že se to tím vyřeší. To moje auto bylo bouraný na zadek a potom se to objevilo. měnil jsem 5. dveře, světlo , nárazník a taky jsem musel nechat o kousek narovnat ten zadní sloupek s okýnkem. (taková oprava se mi vyplatila, protože to auto je jinak v perfektním stavu bez koroze z Itálie). Postupně jsem vyloučil: zadní nárazník (dělá to s ním i bez něj), výfuk (dokonce jsme odřízli původní koncovku a navařlil zahnutou)-beze změny, 5.dveře- těsnění doléhá po celém obvodu (jen sklo je nalepené celkem prasácky-už jsem je tak koupil, ale těsnit by mělo). tak si už vážně nevím rady....

Fiat Tipo 1,4 AGT
karburátor, 78HP, rv. 91

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #5 od MichalW
Je to na 99,9% zadními 5. dveřmi. U mně je to to samé, nesmím otevřít okno, protože pak je to hrůza. Já jsem si u sebe všiml, že mi 5. dveře moc nedoléhají, že tu těsnící gumu moc nezmáčknou. Takže tím prouděním vzduchu za autem se mi asi kolem té gumy nasává trochu venkovního vzduchu. Zkoušel jsem různě hýbat s panty, ladit dovírání a nic, je to pořád stejné. Prostě nemůžu ty dveře víc "natlačit" dovnitř. Poslední možnost je výměna té gumy, musím zjistit, z čeho by tam pasovala a aby měla vyšší profil.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #6 od rat21
Robi mi to iste, vymenil som 5. dvere, stare boli prasknute. Dokonca som nemohol dat do kufra nakup, po prichode domov bol na nom popolcek. Toto som vymenou 5. dveri vyriesil. Ale smrdi to stale, chystam sa vymenit tesnenie na olejovom vicku a nejak utesnit mierku oleja. Ine ma nenapada. Vyfuk je v 100%-nom stave.

1.9 TDsX - r.v. 1991 - 270.000 km - po smrti :-(

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #7 od paldous
mne to robi iba ked idem s otvorenym kufrom,pred tyzdom som viezol koberec a cele auto smrdelo naftou jak autobus.....Asi je to konstrukcna chyba lebo obtekanie vzduchu za vozidlom nema spravne navrhnute prudnice,cize vznikaju turbulencie a cele to volako lezie do auta...

Fiat Tipo 1.7D, r.v.:1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #8 od jara
je to na 100% tím těsněním kolem těch pátých dveří zkus ho vyčistít a tak po týdnu ježdění se na něj podívej a tam kde bude špinavé tama to podfukuje ja jsem to pak vyřešil nanesením silikonu na to místo nechal jsem ho trochu zavadnout dveře jsem potřel mýdlovou vodou ať se to neslepí a pak jsem je zavřel to se vytvarovalo a už to těsní

TEMPRA 1,8dohc SW 1995

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #9 od mmarek
Díky za rady, já si stejne myslím, že ty dveře a těsnění těsní dobře, ale zkusím to. Těsnění jsem menil za starší z vrakoviště nepoškozené. Myslíte, že by netěsnící dveře mohly způsobit to, že to smrad nasává i výstupním větracím otvorem, co je pod nárazníkem?

Fiat Tipo 1,4 AGT
karburátor, 78HP, rv. 91

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #10 od MichalW

mne to robi iba ked idem s otvorenym kufrom,pred tyzdom som viezol koberec a cele auto smrdelo naftou jak autobus.....Asi je to konstrukcna chyba lebo obtekanie vzduchu za vozidlom nema spravne navrhnute prudnice,cize vznikaju turbulencie a cele to volako lezie do auta...


Obtékání vzduchu můžeš navrhovat donekonečna. Jízdou prostě za autem vzniká podtlak a tento podtlak způsobuje víření vzduchu přímo na zadek auta. Je to krásně vidět při jízdě na mokré cestě, jak moc se ti špiní zadek.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #11 od mmarek

mne to robi iba ked idem s otvorenym kufrom,pred tyzdom som viezol koberec a cele auto smrdelo naftou jak autobus.....Asi je to konstrukcna chyba lebo obtekanie vzduchu za vozidlom nema spravne navrhnute prudnice,cize vznikaju turbulencie a cele to volako lezie do auta...


Obtékání vzduchu můžeš navrhovat donekonečna. Jízdou prostě za autem vzniká podtlak a tento podtlak způsobuje víření vzduchu přímo na zadek auta. Je to krásně vidět při jízdě na mokré cestě, jak moc se ti špiní zadek.

jasne, ale jaktože to, kruci leze do auta? a navíc jen při otevřených oknech? já na to snad nepřijdu :-(

Fiat Tipo 1,4 AGT
karburátor, 78HP, rv. 91

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.448 sekund
Powered by Kunena fórum