Pohon stěračů

Více
17 roků 2 měsíců zpět #1 od Předseda
Pohon stěračů vytvořil uživatel Předseda
Asi před 2 lety mi postupně začaly zpomalovat stěrače, až se úplně sekly. Musel jsem nechat vyměnit celé přepákování, protože se zadřelo. No a včera mi opět stěrače začaly škubat a zpomalují. Když je odklopím a jenom zkusím jeden cykl, skutečně jde někde zpod plastového deklu skřípání. Mám docela vztek, protože opravdu se mi nechce každé dva roky vypláznout dvojku za nový páky a nedejbože ještě aby kvůli tomu shořel motorek. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Je to u Tempry / Tipa běžná závada? Je nějaká osvědčená prevence?

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #2 od vokupma53
Odpověděl vokupma53 pro téma Re: Pohon stěračů
Skontroluj či nemáš vydraté púzdra na tých oskách s tisíhranom kde sa uchytávajú samotné stierače.Ak ano musíš to pravdepodobne jedine vymeniť.Tým ostatním tiahlam sa nemá čo stať.jedine sa môžu vydrať tie gulové čapíky na koncoch sú totiž plastové,ale dajú sa samostatne vymeniť. stojí to pár kurún.Motorček som ešte vonku nemal takže neviem ako a čo sa tam ešte môže pokašlať.

Regata 1,6 100PS
Tempra 2.0ie
Multipla 1,6 16V 100PS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #3 od JohnnyTD-GT
Odpověděl JohnnyTD-GT pro téma Re: Pohon stěračů
To rozhod a kde to skripe, tam to necim promaz. Ja se steracema problemy nemam.

Fiat Tipo 1.9TD granturismo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #4 od willy
Odpověděl willy pro téma Re: Pohon stěračů
ja je mel taky pridreny tak jsem to nacpal vazelinou a chodej jako novy. asi se tam drzi voda proto se to pridira.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #5 od majster
Odpověděl majster pro téma stierac-motorcek
na tom stieraci sa moze zaseknut aj hriadel vystupujuci z prevodovky, staci rozobrat dekel prevodovky, vybrat koleso s hriadelom, ocistit hriadel, namazat vazelinou a poskladat.

zapečeny fiaťak
marea 1.9 JTD 77/105
tipo 1.9 TDS 66/90-predane-s lutostou spominam
favo-lpg
favo-be - zosrotovane

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #6 od temprař
Odpověděl temprař pro téma Re: Pohon stěračů
přesně tak,promazat,případně ty kluzný plochy očisti "wédéčkem",namaž je vazelínou , která odpuzuje vodu a když už si v tom,tak zkontroluj uhlíky motorku a namaž převodovku.

Tempra je už bohužel pryč - ale zůstává v mém srdci na věky. Zlatý 2.0 8V.
Nový tel kontakt 774 688 475
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
I LOVE YOU TEMPRA.
- nyní BMW 525 TDS -

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #7 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: Pohon stěračů
Taky se mi to stalo:-( Celé jsem to rozebral na šroubky i s motorkem a
promazal všechno co se dá. Použil jsem bílou vazelínu která je přímo na věci odolávající vodě. Už je to dva roky a nemám problém:-)

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #8 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Pohon stěračů
Děkuju Vám, zkusím to teda rozebrat. Je to trošku asi vopruz, podle příručky jenom ten plastový dekl drží na 11 šroubech, ale snad to pomůže.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.390 sekund
Powered by Kunena fórum