calounění střechy

Více
16 roků 1 měsíc zpět #1 od TDGT
calounění střechy vytvořil uživatel TDGT
zdravim prosimvas poradi mi nekdo jak nejlip precalounit strop na tipku chtel bych tam nejakou cervenou latku ale nevim jakej druh je nejlepsi za takovej rozumnej peniznpotazmo neznate nekoho v okoli prerova kdo by to udelal?

/F/I/A/T/ Tipo 1.6 DOHC (krásnej začátek)
/F/I/A/T/ Tipo 1.9 TD GranTurismo . . . my first big love . . .
Alfa Romeo 145 1.9 JTD Limited Edition 500 (461 kus této pouze 500 kusové série) chip 100kw a 306 NM :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #2 od knedlik
Odpověděl knedlik pro téma Re: calounění střechy
zdar,to by mě taky zajímalo,jen bych to chtěl hodit do černý.když jsou ty plasty v černý.. kdeč bych sehnal nějakou látku? podle mě by stačilo snad i lepidlo na látky ne? tim by to mohlo držet.... jak se to řiká.. udělej si sám :lol:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #3 od Vali
Odpověděl Vali pro téma Re: calounění střechy
No já to dělal a dalo by se říct, že jsem byl docela úspěšnej, na to, že jsem to dělal sám. Bohužel asi budu muset dělat znova, pořád tam někde teče voda.
Ale k tomu potažení. Nejhorší je to vyndat - chce to trošku trpělivosti, aby člověk nepolámal vnitřní plasty. Pak už to jde, lepidlo je nejlepší nějaké na textil já použil Alkaprén, drží to dobře, ale počítejte s tím, že je třeba toho docela dost. Látka teoreticky může být libovolná, akorát je třeba dbát, aby byla pevnější - hustší, aby to lepidlo neproteklo, ale to by se stát nemělo. Kdyby byl zájem, někde v PC mám i foto, ale asi z toho moc neuvidíte, he he. Pak už to chce jen hafo trpělivosti :wink:

Fiat Tipo 1.6 i.e. , 1990, černá barva,
prej 130 000km...což už vím, že nejní pravda
Ale šlechtím ,co se dá, přirostl k srdci mrška
fiattipo.net/modules/gallery2/main.php?g2_itemId=651

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #4 od Kounect
Odpověděl Kounect pro téma Re: calounění střechy
Tak tak...lepidla je potřeba skutečně hafo a hafo. Nestačí udělat ( pro příklad ) jenom okraje a kříž od rohu k rohu. Musí se natřít celá plocha. Nezapomeňte, že alkaprén ( opravdu nejvhodnější lepidlo co jde použít ) se má natřít na oba lepené povrchy, nechat cca hodinku schnout a pak teprve přiložit k sobě.

- když bude málo lepidla, nalepený "potah" se bude odchlypovat svou vlastní vahou
- nebojte se toho, do záhybů se to vytvaruje skoro samo :-)
- taky se dá s úspěchem použít levná koženka
- ještě jednou pozor na dostatek lepidla! : když ho nebude dost, budete spokojení měsíc, pak to začne odstávat.

Fiat Tipo 1.7D
Lomítko /--/ :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #5 od Criton
Odpověděl Criton pro téma Re: calounění střechy
Tak teda něco z mých zkušeností:

Podle mě látka stojí za prd... Marťas to měl/má v Tipu potažený látkou a moc se mi to nelíbí.. je totiž problém to vytvarovat v záhybech, tak se to musí nastřihnout a nějak upravit - ať se budeš snažit, jak chceš, nikdy nedocílíš 100% toho, že to nebude jako pěst na oko...

já jsem si celý auto přečalounil sám. nejlepší je na to zátěžový kobecec (musí to být víc chlupatý). Mám tam černý a občas sou na něm bílá vlákna... Vypadá to moc hezky a skoro není vidět, že je to napojovaný - ty chlupy to schovaj. navíc se nemusíš až tak bát, že by ti lepidlo "proteklo" na druhou stranu ;)

Jinak stropnice jde dolu docela dobře, jedinej problém na kterej jsem narazil, jestli si dobře vzpomínám, tak to bylo osvětlení kabiny. to se mi sundávalo dolu fakt špatně...

jinak hodně štěstí... samozřejmě je volba na tobě, ale do látky bych se nepouštěl a pokud jo, nechal bych to zkušenému čalouníkovi

Už je pryč: Fiat Tipo 1.6 DOHC r.v. 1989
Nyní: Škoda Octavia 1.9TDi

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #6 od Kounect
Odpověděl Kounect pro téma Re: calounění střechy
Já ještě doplňuju, že ta koženka není potřeba nikde nastřihávat, do ohybů jde skvěle napnout. Odpoledne dodám foto.

edit: v rámci možností, nicméně na stropnici to bylo good.

Fiat Tipo 1.7D
Lomítko /--/ :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #7 od knedlik
Odpověděl knedlik pro téma Re: calounění střechy
a nebude se to lepidlo v těch pařácích odlepovat? někdo mi řikl,že si to nechal dát do auta a že se mu to odlepilo... 8O a co nějaká barva ve spreji? taky nápad...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #8 od Vali
Odpověděl Vali pro téma Re: calounění střechy
No lepidlo drží dobře, zatím odolává fakt překavapujícím způsobem. Vzhledem k tomu, že mám v autě sem tam rybníček, budu muset čalounit znova, ale lepidlo drží pořád. Asi vyberu něco tmavého, aby nebylo vidět, jak tam zatíká sem tam. Nechám se inspirovat Critonem a jeho kobercem možná :lol: Prvně ale musím přetěsnit, ať neplavu.
Jinak i ta látka se dá, na stropnici je to celkem rovný, tak se to vytýhnout dá, když ta látka je pružnější, ale na dveřích bys to bez nastřihnutí už asi nedal no. Takže uvidíme, no čekám na foto od kounece na tu koženku :wink:

Fiat Tipo 1.6 i.e. , 1990, černá barva,
prej 130 000km...což už vím, že nejní pravda
Ale šlechtím ,co se dá, přirostl k srdci mrška
fiattipo.net/modules/gallery2/main.php?g2_itemId=651

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 9 měsíců zpět #9 od smile-DH
Odpověděl smile-DH pro téma Re: calounění střechy
hele nad tou koženkou jsme taky premyslel ale nevim kde ji mam sehnad dřiv jí mívaly v řempu ale to nam zrusili nevys kde s eda sehnat ? :?:

fiat tipo 1.9td

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 9 měsíců zpět #10 od kyjo
Odpověděl kyjo pro téma Re: calounění střechy
Můžu potvrdit, střechovica nasaje hodně lepidla. Je lepší ji několikrát natřít a nechat zaschnout.Až přestane nasávat přilepit látku.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 9 měsíců zpět #11 od stiglitz
Odpověděl stiglitz pro téma Re: calounění střechy
Radši bych to obarvil na černo. Ale to už se tu probíralo a nevyřešilo se nic. Barva na textil.

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 7 měsíců zpět #12 od zaba
Odpověděl zaba pro téma Re: calounění střechy
Tak jsem se do toho taky pustil. Dneska jsem shodil stropnici a zítra jdu koupit alkaprén a hurá do práce. Budu to potahovat světlou koženkou, která je přímo potahová, mám ji doma snad 30metrů, takže když se to nepovede, tak můžu zkoušet znova a znova :lol:

Fiat Tipo 1.4 i.e, r.v. 1991
Fiat Tipo 2.0 16v, r.v. 1991
Fiat Barchetta 1.8 16v, r.v. 1996

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 7 měsíců zpět #13 od mt-tuning
Odpověděl mt-tuning pro téma Re: calounění střechy
ja to uz delam z laminatu :lol: myslim ze kremova vw bude lahodit celemu interieru...

mt-tuning
fiat tipo 2.0 16v
vw passat 1.8t 20v sport
skoda 110r

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 7 měsíců zpět #14 od zaba
Odpověděl zaba pro téma Re: calounění střechy
no z laminátu to může vypadat taky moc pěkně, zaleží pak asi jen na barvě, pokud si dobře pamatuji, tak ta krémová od vw vypadá docela dost dobře

Fiat Tipo 1.4 i.e, r.v. 1991
Fiat Tipo 2.0 16v, r.v. 1991
Fiat Barchetta 1.8 16v, r.v. 1996

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.492 sekund
Powered by Kunena fórum