leštěnka nebo autošampón s voskem?

Více
15 roků 10 měsíců zpět #1 od grifith
Zdravím, zajímal by mě váš názor nebo zkušenosti, zda-li je lepší použít přímo autošapmón s voskem, či jen samotný šampón bez vosku a poté leštěnku? a jaké přípravky používáte Vy? 8)

Fiat Tipo 1,6ie OHC, r.v.91, AGT, naj.188 tis.km
miláček jen kdyby trochu nezlobil
Fiat Marea 1,6 16v SX, r.v. 97, překonána hranice 155 tis.km, šlape konečně jak švýcarské hodinky

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #2 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma šampon
autošampon? co to je? :lol: já používám Jar nebo nějaké tekuté mydlo a pak leštím krémem zn TEMPO, je to dřina ale lak jak nový( podotýkám, že mám bílé auto) nevím jak to jde praktikovat třeba u metalízy

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #3 od TDGT
Jar je nejlepsi a nejlip to poznas kdyz auto umejes norlmalne jen vodou a nebo vodou s jarem po normalni vode ti zustanou na laku hnusny obrazce od kapek a mas pak plno prace s lestenim kdezto po jaru je lak krasne bez kazu

/F/I/A/T/ Tipo 1.6 DOHC (krásnej začátek)
/F/I/A/T/ Tipo 1.9 TD GranTurismo . . . my first big love . . .
Alfa Romeo 145 1.9 JTD Limited Edition 500 (461 kus této pouze 500 kusové série) chip 100kw a 306 NM :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #4 od michal_tipar
Tempo je brusná pasta nemá s leštěnkou nic společného. Pokud to budeš přehánět, tak časem uvidíš jak máš pěknou základovku a posléze i plech :lol: Šampon z voskem je "líná varianta" tak si trochu zlepšit lesk auta, ale kvality samotného vosku nikdy nedosáhne, je to tak na pár týdnů. Kvalitní vosk stačí i na několik měsíců. Auto se pak pomaleji špiní a je trochu líp chráněné, přecijen ten tvrdovosk udělá nějakou práci... Dřív sem poctivě voskoval min 2x ročně - je to práce na celý den, dnes tak maximálně šampon s voskem a spíš ještě častěji "lazy wax" - to je ta sr**ka co stříká v poslední fázi na auto v myčce a říká se jí velmi vznosně vosk... Je to v podstatě jen kondicioner, upraví povrchové napětí tak, že stéká lépe voda. To dám do wapky, pokropím a je "umyto" :oops: Tahle úprava je na pár dnů, stačí když trochu zaprší a je to pryč. Ale vždycky si při tom říkám, že dnes to udělám takhle a příště už pořádně :lol: :lol: :lol:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #5 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma leštěnka
:lol: s tím tempem to nepřeháním, je to makačka takže to dycky vzdám

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #6 od Tonny Tempra SW
kamosovu tempru sme umyvali autosamponom a potom lestili origo lestenkou,neakou Nemeckou ale znacku si nepametam,a vysledok bol bomba,vosk nema sancu aby auto vyzeralo po voskovani ako po nalesteni,a fakt po lesteni vydrzi lak dlho pekny.

TEMPRA SW 1,9 tds 66Kw 303000km
r.v:96
5l na 100km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #7 od Jenda
Já sem začal používat toto:

www.vitocom.cz/Velvana/autosampon.htm

A pak toto:

www.vitocom.cz/Velvana/autobalsam.htm


Musím říct,že to funguje,ale jako asi všechny leštěnky,první déšt to přežije,ale druhej už je to horší.Ale auto mám stále lesklé,leštím a myji jednou za 1,5 měsíce,nekdy i po 2 měsících,záleží jaké bylo počasí a jestli je to potřeba.Ten šampon nádherně voní
:wink:

1.6 DOHC r.v.89,naj.220 000Km,spotř.8.2L/100
Šlape jako hodinky,ale nemá STK,spinká v depozitu.
Opel AstraF 1.7TDs,momentálně plně využito.
Fiat 127, spotř.5.2L/100 ,spinká v garáži.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
13 roků 6 měsíců zpět #8 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: leštěnka nebo autošampón s voskem?
Blíží se čas zimy a taky budu muset něčím ošetřit karoserii. Zkusím to s výrobky od Velvany. Kdysi jsem to používal na fildě a byl jsem spokojený.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
13 roků 5 měsíců zpět #9 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: leštěnka nebo autošampón s voskem?
Tak jsem vyzkoušel přípravky co píše Jenda a výsledek je suprový. :god:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 3 měsíců zpět - 11 roků 3 měsíců zpět #10 od mio9
no moc moudrej nejsem :D tak po čem bude auto vypadat líp po lestence nebo vosku? :D
Poslední změna: 11 roků 3 měsíců zpět uživatelem mio9.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 3 měsíců zpět #11 od Skyline
leštěnka nebo vosk... auto se nejdřív umeje, poté leštěnkou vyleští, leštěnka odstraní všelijaký mapy ve vrchním laku a všelijaký nedostatky ale né odřeniny atd samozřejmě :) a poté se vyleštěný lak navoskuje aby byl chráněn před nepříznivými vlivy a vydržel lak déle krásný :)
poté co je lak navoskovaný se nesmí umejvat autošamponém a ostatníma chemikáliema, ideálně jen vodou aby se nanesená vrstva vosku nesmyla !

kvalitní značková autokosmetika je třeba www.meguiars.cz

Fiat Tipo 1.8 swap 2.0 16v Turbo, 3dv., bílé - ve výstavbě
Fiat Tipo 1.4, 3dv., černé
Fiat 500 BlackJack 1.4 100HP
Alfa Romeo 156 sw 2.4 10v 110kw
bejvalé:
Fiat Tipo 5dv. 1.4, 1.6, 2.0 8v, 2.0 16v
Fiat Tipo 3dv. 1.4, 1.6

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
11 roků 3 měsíců zpět #12 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: leštěnka nebo autošampón s voskem?
Dobrá leštěnka jako je Tempo ti odstrání mírné nedostatky laku jako je zvětralost a malinkaté neznatelné oděrky laku. jinak je to v podstatě brusná pasta.Vosk vydrží déle a víc chrání kastli před nepřízní počasí a je mastnější.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.445 sekund
Powered by Kunena fórum