Přidřené stahování okýnka

Více
14 roků 10 měsíců zpět #1 od Předseda
Ve stahování u řidiče je něco přidřenýho. Okýnko je slabý, když je namrzlý (nebo i po ránu mokrý od rosy), tak ho stáhnu, ale vytahuju nahoru ho už postupně (musím mačkat několikrát, vždycky popojede jen o kousek a zastaví se). Taky v něm občas při stahování strašně skřípe (zvuk jak když brzdí vlak). Tak se chci zeptat, kde by to mohlo dřít, co namazat? Sametky (a kdyžtak čim)? Nebo motorek, případně nějaký táhla? Možná by to mohlo být zlámanýma drátama taky. Úplně moc se mi do dveří lezt nechce, ale když nebude zbytí...

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #2 od skypan
není to přidřený,skrz převodovku motorku jde stočená" pružina"ve vodící trubyčce a tím se stahuje lišta se sklem,ta pružina se časem jakoby obrousí a nejen to i to kolečko c o zapadá mezi mezery té pružiny a pak cvíli než to přestane fungovat úplně tak to takhle dře.
zdus to vydolovat ven vyčistit celé to vedení i s převodovkou,namazat a snad to ješě chvíli bude fungovat :wink:

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #3 od Předseda
Tos mě potěšil :(

Takže - neměl by to někdo v dobrém stavu?

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #4 od skypan
ne to je realita :wink:

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #5 od mmara
to chce jen promazat a podle mých zkušeností to bude OK. možná by prospělo zkontrolovat ložiska motorklu apod. Já jsem jednou rozchodil takovýhle stahování jen nastříkáním konkoru a půl hodinovým periodickým stahováním a vytahováním :-)

Tipo 1,4 AGT karburátor 1991
Tipo 1,4 i.e. SX 1992 (39.000km)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #6 od skypan

to chce jen promazat a podle mých zkušeností to bude OK. možná by prospělo zkontrolovat ložiska motorklu apod. Já jsem jednou rozchodil takovýhle stahování jen nastříkáním konkoru a půl hodinovým periodickým stahováním a vytahováním :-)

v tomto případě,konkor odkape,vyschne,a zapráší se to,pak to je jak brusná pasta a urychlíš tím jeho konec..
je dobré to celé kompletně,jak již sem psal vyčistit v benzínu a namazat vazelínou ,zkontrolovat ložiska a i uhlíky v motorku kdyš už to je rozebraný tak komplet všechno,alespon člověk ví na čem je..

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #7 od jipaf
na minulé tempře mi taky skřípalo okno při pohybyu nahoru-dolů,
pak dopískalo a při zabrždění šlo celé sklo dopředu pod zrcátko,
zvedací mechanizmus jsem měl OK ale u středového sloupku v horní části okna bylo poškozené to plastové vodítko

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #8 od Rambo79
Čau lidi. Tak jsem přišel nato proč se zasekávají okna při vytahování nahoru.
Stáhnul sem okno asi do půlky.Vyndal jsem cely mechanizmus ven ze dveří a rozebral sem motorek. Jen si musíte dát bacha aby hřídelka co stahuje okno byla dlouhá aby vám nevypadali kuličky.V motorku jsou uhlíky a rotor a tepelná pojistka. je nutné vyčistit drážky mezi ploškami kde běhají uhlíky.Vodiví prach který je v drážkách spojuje všechna vinutí v jedno a mají velký odběr proto tepelná pojistka vypadává. Pak vše funguje. Ted by mi to div neucvaklo prsty. To samé je ve startéru když se hřejou kabely a nechce startovat nebo startuje pomalu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
13 roků 10 měsíců zpět #9 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: Přidřené stahování okýnka
Blblo mi to v zimě na straně spolujezdce když hodně mrzlo, teď pohoda.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #10 od Rambo79
To mě taky. Když bylo chladno. Rozebereš motůrek a drážky na kotvě vyškrábeš do čista a jemným smirkem osmirkuješ a postříkáš kontaktolem. To je celé. Kdyby se přerušili kabely nebo vynutí v motorku tak relé ani necvakne.Až to začne zlobit víc tak stačí vyčistit.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
13 roků 10 měsíců zpět #11 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: Přidřené stahování okýnka
Díky za rady. A když mi to přijdeš udělat, dostaneš ode mne 3 eura hanácké. :lol:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #12 od BlackJack
Funguje mi pomaleji okno u řidiče a občas musím 3x zmáčknout cuplík, páč se v cestě nahoru zasekává .. je to tedy motorkem, který stačí pročistit?

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #13 od Rambo79

Díky za rady. A když mi to přijdeš udělat, dostaneš ode mne 3 eura hanácké. :lol:


udělat? To by se mi vyplatilo čoveče takovou dálku jet. :-) :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #14 od Rambo79

Funguje mi pomaleji okno u řidiče a občas musím 3x zmáčknout cuplík, páč se v cestě nahoru zasekává .. je to tedy motorkem, který stačí pročistit?


Přešně tak. Tohle mi začalo dělat a vyčistil sem motůrek. Jo a vyčistil sem i kontakty uvnitř té ochrany v motorku smirkem. Taková malá krabička uvnitř motorku. A funguje skvěle.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 10 měsíců zpět #15 od Předseda
Pánové, když děláte takovéhle věci, mohli byste to třeba vždycky nafotit pro ostatní? Aby věděli kam šáhnout?

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.501 sekund
Powered by Kunena fórum