Topení fouká jen při vypnutém motoru... VYŘEŠENO!!

Více
10 roků 6 měsíců zpět - 10 roků 4 měsíců zpět #1 od Honza84
Vážení poradci prosím o radu!

Mám digi klimu. Když otočím klíčkem - zapnu zapalování, rozběhne se mi ventilátor topení tak jak byl naposledy nastavený, jde regulovat komplet výkon i teplota na displeji, zkrátka všechno B) .
Když nastartuji, všechny spotřebiče se při startu vypnou, tak jak je to u všech aut běžné, ale po nastratování se již ventilátor nerozběhne :ohmy: . Klima mi ukazuje nastavenou teplotu, jde regulovat, jdou nastavovat klapky a jde regulovat i výkon ventilátoru, ale ten se netočí. Dokonce si podle nastavené teploty klima reguluje výkon ventilátoru sama, ale ten se netočí :pinch: . Nic nefouká. Po vypnutí motoru a otočením klíčku do předposlední polohy, o5 vše funguje, dokud zase nenastratuji. Měli jste s digi klimou někdo taky takový problém? Není vada někde ve spínací skříňce? Prosím poraďte, v zimě bez funkčního ventilátoru, nelze jezdit :unsure:

Video:
Přílohy:
Poslední změna: 10 roků 4 měsíců zpět uživatelem Honza84.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 6 měsíců zpět #2 od denny
clovece to je zahada, premyslim nad tim delsi dobu a napada me snad jen spinacka.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 6 měsíců zpět #3 od Honza84
No jednou to udělá a jednou ne, to je to nejhorší, koupil a vyměnil jsem relátko které po vyjmutí při zapnutém zapalování ventilátor vypnulo a po nastartování to šlo, ale byla to zřejmě náhoda, protože to poté opakovaně nešlo a nejde to dál. Když, tak čirou náhodou. Také mám podezření na spínačku, ale koupím ji, ono to nebude ono a 1700,- je v kýblu :blink: No takže jsem se objednal k autoelektrikáři a příští týden bude snad jasno a pak se pochlubím, co to bylo ;)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 4 měsíců zpět - 10 roků 4 měsíců zpět #4 od Honza84
:woohoo: Záhada vyřešena, cena materiálu 50 Kč, cena práce 1450 Kč, ale stálo to za to!!! A co to vlastně bylo? Vypálená řídící jednotka ventilátoru topení. V životě by mě nenapadlo, že by i ventilátor měl řídící jednotku. NJN, co se dá dělat, 90 léta předbíhala svoji dobu, někdy se mi zdá, že docela předčasně, hlavně, že to chodí ;)
Poslední změna: 10 roků 4 měsíců zpět uživatelem Honza84.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
10 roků 4 měsíců zpět #5 od jumbo
Jsi jeden z mála lidí, kteří sem napsali kde byla závada. :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 4 měsíců zpět #6 od Tuningrob 615
A ještě doplň, kde se nachází ?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 4 měsíců zpět #7 od Honza84
:( Podle toho, co mi říkal elektrikář, tak by to mělo být přímo u ventilátoru. Vyměnil součástky a přeletoval plošné spoje a díky bohu to chodí;)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
9 roků 10 měsíců zpět - 9 roků 10 měsíců zpět #8 od Honza84
:huh: Tak se mi závada začátkem roku začala opakovat ve stejném duchu. Ale zjistil jsem, že když zapnu světla a nebo zařadím zpátečku, tak se rozběhne, říkal jsem si co to asi je a pak jsem zkusil tlačítkem elektrického okna, šipkou nahoru jakoby dovřít zavřené okno a ventilátor zase zapnul. Něco je tam v bordelu a je potřeba vyvolat zřejmě něco jako přepětí, které donutí ten ventilátor topení do chodu. Zatím to řešit nebudu, ale zajímavé je, že auto jsem odstavil na 3 měsíce do garáže (protože jsem vytáhl po zimě žigulíka), a teď v neděli jsem [img]http://Fiata vytáhl a chodí to. Ach ta elektronika 90let... Úmysl dobrý, ale zdá se mi že to ještě neměli vychytané B)

Poslední změna: 9 roků 10 měsíců zpět uživatelem Honza84.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.364 sekund
Powered by Kunena fórum