kabel od motoru do kabiny

Více
17 roků 6 měsíců zpět #1 od Vali
kabel od motoru do kabiny vytvořil uživatel Vali
čaute, potřeboval bych radu, chtěl bych z motorového prostoru do vnitř vozu natáhnout nějaké nové kabely (zapojit rádio na nový kabel od baterky, plus další vecičky). Kudy je nejsnažší to provést. Hledám nejlepší cestu, ale ty svzaky jsou tam dost na těsno. Máte někdo zkušenost??

Taky se pokouším připojit rádio tak, aby hrálo i při poloze klíčku 0, jakmile vytáhnu klíček utrum. Chtěl bych využít toho spínače při zasunutém klíčku, ale nějak se mi nedaří najít ten káblík. Snad tam ten spínač mám (mám Tipo 1,6 i.e 1990) nevíte někdo??
Předem děkuju za každou odpověď

Fiat Tipo 1.6 i.e. , 1990, černá barva,
prej 130 000km...což už vím, že nejní pravda
Ale šlechtím ,co se dá, přirostl k srdci mrška
fiattipo.net/modules/gallery2/main.php?g2_itemId=651

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #2 od simir
Odpověděl simir pro téma Re: kabel od motoru do kabiny
natahoval jsem kabel na zesilovač a protáhl jsem ho tou gumovou průchodkou nad posilovačem brzd (něco myslím tudy už vede, asi spínač hladiny brzdové kapaliny) a pak vevnitř vytáhl nad pedálama. V motorovém prostoru jsem ho nedával na baterku, ale pod šroubek v té plastové krabičce(můstek) - vede do ní + pól baterie. U rádia spoj ty dva plusové kabely (bývá červený a růžový, popř. žlutý) a půjde furt.

Fiat Tipo 1.6 DOHC (149C2046)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #3 od Pavel
Odpověděl Pavel pro téma Re: kabel od motoru do kabiny
Podle ISO koncovek je jen +12V žlutý (stále)/+12V červená power přes +15 (kličky). Bohuže fiat tipo a Tempra nemájí jinou polohu na než ta jedno co se rozsvítěj kontolky :?

my car:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MultiJet 110kw!!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #4 od MichalW
Odpověděl MichalW pro téma Re: kabel od motoru do kabiny
Ve všech Tipech co jsem poznal hrálo rádio i při vypnutém zapalování. V předchozím Tipu jsem měl rádio připojené přes zásuvku/zapalovač.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #5 od michal_tipar
Já jsem protahoval dráty skrz průchodku pod nohama spolujezdce, mám tam nějakou nevyužitou díru která je z motoru docela dobře přístupná...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #6 od Augustin
Odpověděl Augustin pro téma Re: kabel od motoru do kabiny

Ve všech Tipech co jsem poznal hrálo rádio i při vypnutém zapalování. V předchozím Tipu jsem měl rádio připojené přes zásuvku/zapalovač.

Taky mohu potvrdit. Mam uz druhe Tipko, a tam je to napojene na napeti stale. Dokonce tam mam nyni origo Blaupunkt z prvovyroby, ale chystam se jej hodit do kytek, zacina ztracet pomalu signal a antenou to neni.
Btw pujdu do ekonom.verze za o neco novejsi blaupunkt (s RDS :D ) s predchoziho Tipka. Neni to nic moc, ale mam jine priority a navic nechci davat tam nic noveho, mam obavy, aby mi to nekdo nevykradl a porozbijel interier jen kvuli blbemu radiu :wink:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #7 od stiglitz
Odpověděl stiglitz pro téma Re: kabel od motoru do kabiny
Sundal jsem reproduktor a stěrače a plastovej kryt pod nima a zevniř do díry po repráku jsem strčil ruku s šroubovákem a propích tu šedou látku co se dávala do vaťáků a pak tam je gumová průchodka, jo a koukal jsem kde vylezl ten šroubovák. Šlo to celkem dobře.

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #8 od MagicMisel

Sundal jsem reproduktor a stěrače a plastovej kryt pod nima a zevniř do díry po repráku jsem strčil ruku s šroubovákem a propích tu šedou látku co se dávala do vaťáků a pak tam je gumová průchodka, jo a koukal jsem kde vylezl ten šroubovák. Šlo to celkem dobře.


zeptam se u jakyho repraku?u ridice nebo spolujezdce?taky se na to chystam!

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #9 od Vali
Odpověděl Vali pro téma Re: kabel od motoru do kabiny
ned o víkendu se na to vrhnu, tak jsem zvědavej, jak pochodím s tím drátem, zda ho lehce dostanu do kabiny :lol: Jinak rádio asi pořipojím přímo na vypínačm kterej tamm stejně budu dávat kvůli něčemu jinýmu, má volné kontakty, tak ho rovnou využiju :wink: Uvidím, ještě se poradím se svým "vrchním" elektrikářem. Každopádně díky za rady.
S tím reprákem u řidiče či spolujezdce by to asi mělo být jedno ne?? U řidiče je to ale blíž k pojistkové skříni. Nebo to není jedno??

Fiat Tipo 1.6 i.e. , 1990, černá barva,
prej 130 000km...což už vím, že nejní pravda
Ale šlechtím ,co se dá, přirostl k srdci mrška
fiattipo.net/modules/gallery2/main.php?g2_itemId=651

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #10 od jirkaR
Odpověděl jirkaR pro téma Re: kabel od motoru do kabiny
no u dvoulitra to jde dost blbě pořád mi tam něco překáželo abs ,posilovač atd....

Fiat Tipo
2.0.Ie Po GO Motoru r.1990 zel.metal

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #11 od MagicMisel

no u dvoulitra to jde dost blbě pořád mi tam něco překáželo abs ,posilovač atd....


Prosim mohl by si mi konkretne napsat kde jsi ho u toho dvoulitra protahl?zitra se na to chystam!

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #12 od jirkaR
Odpověděl jirkaR pro téma Re: kabel od motoru do kabiny

no u dvoulitra to jde dost blbě pořád mi tam něco překáželo abs ,posilovač atd....


Prosim mohl by si mi konkretne napsat kde jsi ho u toho dvoulitra protahl?zitra se na to chystam!


no dělal jsem to před rokem a bral jsem to klackem a na něj jsem přivázal drát musíš to zkoušet dělal jsem to asi 5 x a prostě hnus hlavně opatrně

Fiat Tipo
2.0.Ie Po GO Motoru r.1990 zel.metal

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #13 od stiglitz
Odpověděl stiglitz pro téma Re: kabel od motoru do kabiny
Repro u řidiče, je takovej otvor v plechu a pak tam se to dá protáhnout gumovýma průchodkama který jsou v těch děrách a to zamezí současně tomu aby se to provozem a vibracema poškodilo, ta izolace a pak tím pádem to zkratovalo. Tahal jsem tudy kabely k budíkům voltmetru a ampérmetru + jejich osvětlení. Kostru jsem k nim vzal pod palubkou a když sundáš ten velkej dekl pod volantem tak je fúra možností jak to tam natahat a zároveň ukostřit.

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #14 od JohnnyTD-GT
Tak ja tahal kabel k zasiku o prurezu 20mm, takze sem potreboval slusnou diru. Nekde u pruchodu topeni do kabiny sem mel gumovou zaslepku uplne bez vyuziti. A kabel vyleze nadherne u stredovyho panelu, pod kterym sem to natah az do kufru.
Jinak co se tyce pripojeni autoradia, tak zlutej kabel je pamet, ten musi bejt pripojenej furt. A cervenej se pripojuje na +pri zapnutym zapalovani kdyz chces, aby se zapnulo pri zapnuti zapalovani. jinak ho klidne napoj na staly + a bude hrat furt. Ale hlavne pokud budes tahat novej + od baterky, tak nezapomen na pojistku :!: V mym bejvalym aute nekdo napojil primo el. antenu a kabel se pri zkratu slusne zatavil do plastu vedle nej :)

Fiat Tipo 1.9TD granturismo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.514 sekund
Powered by Kunena fórum