Sahara - pomalá rychlost

Více
17 roků 1 měsíc zpět #1 od DannyF
Sahara - pomalá rychlost vytvořil uživatel DannyF
Zjistil jsem, že mi u sahary funguje jen ta větší rychlost, když už se voda ohřeje na skoro 90st. Hledal jsem příčinu a našel jí v odporu, který je tam kvůli snížení rychlosti. Někdo mi poradil abych to propojil napřímo bez odporu, a 1.rychlost by valila na plný otáčky.
V to odporu je odporový drát, který je ok, a taky něco jako tepelná pojistka, která má na sobě napsáno 130st C. -nevíte jak funguje? Prostě tím neprotíká proud. Vyjmul jsem jí ven a prod jde rovnou přes odporový vinutý drát. Pomalá rychlost funguje, ale dost se to zahřívá. Je tam ta pojistka nutná?

DAN
//// Tempra 1,9Tds, 66kW, digi, klima, alu, 125tis.km, 1991, 6,9l/100km (čeká na prodej nebo šrot)
Nebožka: Lancia Prisma 1,9Tds, 58kW, 250tis.km, 1986, 5l/100km (do konce pojízdná, nyní ve šrotu)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 1 měsíc zpět #2 od Pavel
Odpověděl Pavel pro téma Re: Sahara - pomalá rychlost
No chrání ten odpor proti zahřatí a zničení 8)

my car:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MultiJet 110kw!!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 1 měsíc zpět #3 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: Sahara - pomalá rychlost
A tak to je :!:

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 1 měsíc zpět #4 od Repi
Odpověděl Repi pro téma Re: Sahara - pomalá rychlost
Já mám Tempru s dig. klimou a vysokou rychlost potřebuji kvůli chlazení klimy. Ten odpor snad zas tak moc nestojí, ale já měl trochu jiný problém. Jelikož byl konektor u odporu zoxidovaný a napájené je to přímo na tvrdo z baterie, začal mi kontakt jiskřit až se rozsvítil do žluta a začal se tavit kabel. Doporučuji tyto dva kontakty natvrdo napájet cínem, při zapojení by mnělo být jedno který kam. K tý pomalejší rychlosti. Když přijedu s autem a vypnu klíčky motor se ještě dochlazuje na pomalý pohon a nejsem si jist jestli by toto přímým propojením nebylo uvedeno mimo provoz. Vím, že jsme to s mechanikem nějak zkoušeli napojit na tvrdo bez odporu, ale něco nás od toho nakonec zradilo, bohužel již přesně nevím co, to bude tím chlastem :D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 1 měsíc zpět #5 od DannyF
Odpověděl DannyF pro téma Re: Sahara - pomalá rychlost
Částečně jsem to opravil.
Pod tím vinutým odporovým drátem je vratná tepelná pojistka, která mi odešla tak jsem to napojil napřímo.
Je tam proto, aby při přehřátí spirály vypnula prout a po zchladnutí zase zapla. Ta součástka nejde sehnat protože musí být na 130st.Celsia, a min 40A !!! Neopravujete někdo boilery nebo rychlovarné konvice? Mohli byste to mít.

DAN
//// Tempra 1,9Tds, 66kW, digi, klima, alu, 125tis.km, 1991, 6,9l/100km (čeká na prodej nebo šrot)
Nebožka: Lancia Prisma 1,9Tds, 58kW, 250tis.km, 1986, 5l/100km (do konce pojízdná, nyní ve šrotu)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #6 od bjukemen
Odpověděl bjukemen pro téma Re: Sahara - pomalá rychlost

Částečně jsem to opravil.
Pod tím vinutým odporovým drátem je vratná tepelná pojistka, která mi odešla tak jsem to napojil napřímo.
Je tam proto, aby při přehřátí spirály vypnula prout a po zchladnutí zase zapla. Ta součástka nejde sehnat protože musí být na 130st.Celsia, a min 40A !!! Neopravujete někdo boilery nebo rychlovarné konvice? Mohli byste to mít.


...súčiastka sa da zohnat v kazdom lepsom obchode s elektrotechnikou a stojí 22 sk teraz som ju kupoval...

No Smoke no Fan

Fiat tempra 1.9 TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #7 od Dresik
Odpověděl Dresik pro téma Re: Sahara - pomalá rychlost
Tahle tepelná pojistka je i na novějších odporech ve ventilátoru na topení. Na Deltě mi odešla a než kupovat celý odpor, vydal sem se do elektra a za 9korun sem koupil jinou, napájil a pohoooooda :lol:

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #8 od doomik
Odpověděl doomik pro téma Re: Sahara - pomalá rychlost
Problem bych videl v prilis velkem odberu motoru ventilatoru, proto se ty
odpory(spiraly) prehrivaji.
Radeji bys mel vymontovat motorek ventilatoru a procistit. Bude asi
pridreny.

Fiat Tipo 1,6 DOHC - PRODANO, slouzi dal
Lancia Delta Nuova 1,6 16V
Lancia Delta 1,6 GTie
Fiat Multipla 1,9JTD

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #9 od skypan
Odpověděl skypan pro téma sahara-pomalá ryclost
mě to tam asi chibí od začátku ,je to zasvaknuté na spodní části sahary né?(tam je taková vystouplá,jakoby krabka s hranatým otvorem)a vedou k tomu jen dva konektory,který mě tam od začátku vysí :D,nemáte to někdo? nebo prosím o foto,at vím jak to vypadá,a asi to koupím nové...

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #10 od bjukemen
Odpověděl bjukemen pro téma Re: sahara-pomalá ryclost

mě to tam asi chibí od začátku ,je to zasvaknuté na spodní části sahary né?(tam je taková vystouplá,jakoby krabka s hranatým otvorem)a vedou k tomu jen dva konektory,který mě tam od začátku vysí :D,nemáte to někdo? nebo prosím o foto,at vím jak to vypadá,a asi to koupím nové...



...pochybujem o tom že sa to dá niekde kúpiť...ale skúsim odfotiť :!:

No Smoke no Fan

Fiat tempra 1.9 TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.402 sekund
Powered by Kunena fórum