zblázněné stěrače

  • Rhade
  • Autor tématu
15 roků 3 týdnů zpět #1 od Rhade
zblázněné stěrače vytvořil uživatel Rhade
Ahoj, někdy teda docela často když mam zaplí stěrače tak se mě po chvíli zblázněj a i když je vypnu tak furt rychle stíraj, někdy stačí když se dotknu páčky aby to jednou setřelo a to samí seknou se a jedou, to je nejlepší když tohle udělaj a ono neprší a je hezky to pak na me musí bejt pohled jak na vola… nevíte někdo co s tím ? na kostru se mě to nezda… a čistil jsem všechny až na tu pod volantem a pod motorem

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 týdnů zpět #2 od Majkl
Odpověděl Majkl pro téma Re: zblázněné stěrače
Pokud mas verzi se sibrem, nebo jsi mel nekdy menene celni sklo, tak muze byt vlhkost v pojistkovce pod volantem.
Ja jsem ji musel vysusit a profouknout odvodnovaci kanalky u sibru.
A pokud to nepomuze, tak muzes zkusit to, co ja u Stila: Rozebrat motorek steracu (vlastne spis prevodovku) a vycistit kontakty od vazeliny.
Jen nevim, jestli maji Tipa podobny motorek jako Stila - tedy podobne odflaknuty :-(

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • vilímek petr
15 roků 3 týdnů zpět #3 od vilímek petr
Odpověděl vilímek petr pro téma Re: zblázněné stěrače
Já bych to viděl spíš na tu páčku,píše že stačí když se jí dotkne tak to blázní.Jestli v ní nebude zakopaný pes.Bude v ní za ty roky už prách a vlhko a to udělá bordel.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
15 roků 3 týdnů zpět #4 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: zblázněné stěrače
Jak píše vilímek petr, viděl bych to v té ( špinavé ) páčce.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Rhade
  • Autor tématu
15 roků 3 týdnů zpět #5 od Rhade
Odpověděl Rhade pro téma Re: zblázněné stěrače
no tima kanálkama u šíbra bych řekl že to nebude měl jsem teda stim jednou potíže ale to bylo u spolujezdce ale už to je dobrý a pojistky mam suchý ale mrknu se na tu pačku a na kontakty u tích stěračů, děkuju moc za rady

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 týdnů zpět #6 od JohnRoss
Odpověděl JohnRoss pro téma Re: zblázněné stěrače
Prdlajs kanákloy páčky a jiný číčoviny.........


Jednoduchý jako facan. ve skratce:

Motorek stěračů ven!!! Na motorku je sundavatelný kontakty v bílé krabičce. dostat se na kontakty a vyčistit, vazelínka co se tam dostala ti způsobuje průchod proudu a ten kontakt nevypne a stěrače se furt točí a točí, to znám. přejel jsem přes hrb a v +30 na slunci jsem vypadal jako když jedu v průtrži mračen. kdyby nebyly alespon tak rychlýýýýýý. vyčistit do sucha a složit. nic jinýho nepomůže. jednu dobu jsem vytahoval pojistku, pak z pojistky udělal spínač, než jsem na to přišel.

7 kousků Fiat Scudo, 1 Ducato,

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Rhade
  • Autor tématu
15 roků 3 týdnů zpět #7 od Rhade
Odpověděl Rhade pro téma Re: zblázněné stěrače
další šťaslivec komu to dělalo :lol: no ale tohle vypadá dost pravděpodobně... až bude čas tak se na to mrknu, diky moc :) jinak to stim rychlim stíranim za sucha taky dobře znám to pak aby to nevypadalo tak blbě tak mohutně ostřikuju ale když dojde voda tak to je nejlepší :lol: ale jinak stačilo chcípnout motor nechat to třeba půl hodiny a bylo to v klidu... ještě jednou děkuju

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 7 měsíců zpět #8 od Zerzan
Odpověděl Zerzan pro téma Re: zblázněné stěrače
Znám to dobře. Motorek jsem dokonale vyčistil, ale nepomohlo to. Jediný co pomohlo, byla výměna motorku. Od té doby vše OK. To je má zkušenost.

FIAT TEMPRA 1.8 iE SLX 77 kW rv.94 95 000 km.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #9 od lukino
Odpověděl lukino pro téma Re: zblázněné stěrače
Zdravím dělá mi to taky- ale začnou stírat přední i zadní stěrače. Páčku jsem celou vyndal a dělalo to furt. Tak nevim že by byl někde kraťas??

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #10 od Tita
Odpověděl Tita pro téma Re: zblázněné stěrače
Ahojky,
tak přesně takhle mi teď blázní stěrače od pátku...! Jediné co se dá udělat je povytáhnout pojistku (v pátečním dešti se pak špatně jezdilo). Tu ovládací páčku ze spínací skříňky jsem měl celou venku abych ji vyčistil, ale stěrače stírají i bez ní..-( Motorek předních stěračů jsem dneska taky vyndal, kontakty konektoru očistil..- dobrý, ale jen než jsem zabouchul haupnu- v tom okamžiku se zase rozběhly...!!! Takže někde musí být špatný kontakt? Nevíte někdo zda nemůže být třeba přilepené relátko v cyklovači? Poraďťe někdo..! Díky.
Ťíťa

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #11 od simir
Odpověděl simir pro téma Re: zblázněné stěrače
Vyndejte relé E9 (vlevo nahoře v pojistkovce - cyklovač stěračů) - pokud to přestane dělat, je chyba v něm.
Pokud stále půjdou stěrače, viděl bych to na chybu v motorku stěračů (zůstává seplý doběhový spínač v převodovce).
Jestli to dělají oba stěrače (př. i zadní), pochybuju, že by byly seklý dojezdy u obou - tam bych to viděl na problém v pojistkovce (voda atd. - pojistkovka u tipa je na to háklivá a jen tak nevyschne, protože ji tvoří asi 4 vrstvy flexibilních spojů na sobě)

Fiat Tipo 1.6 DOHC (149C2046)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #12 od crusy
Odpověděl crusy pro téma Re: zblázněné stěrače
Tak mně to začal dělat zadní...Nevypne se...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.424 sekund
Powered by Kunena fórum