budíky

  • Nismowill
  • Autor tématu
14 roků 5 měsíců zpět #1 od Nismowill
budíky vytvořil uživatel Nismowill
ahoj, je možné podsvícení analogových budíků změnit na jinou barvu? jdou tam normálně přehodit žárovky? jen co se týče ukazatelů, tachometr, otáčky, teplota atd..

ještě nevím přesně ale když auto je vínové tak bych interiér udělal do tmavě modré, či mám udělat taky vínový s černou??? podle toho bych podsvítil budíky..

děkuji za rady

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #2 od Freedom
Odpověděl Freedom pro téma Re: budíky
no hele barva zmenit i jde, ale žárovky když vyměníš tak si nepomůžeš....
jinak funkce hledat neni od věci třeba tady: www.fiattipo.net/modules.php?name=Forums...mp;highlight=palubka

Fiat Tipo 1.7D 88 v karoserii 2.0 z roku 92
Nyní Lancia Delta HPE 1.6 76kW

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #3 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: budíky
abys neměl je samý negativní informace. Jde to bez problémů, ale nestačí jen vyměnit žárovky, musíš ještě vytahat zelený plasty co barví světlo je jich několik po palubce, pak už ti nic nebrání udělat to do barvy jaké chceš. Jinak žárovky tam jsou subminiaturní celosklo tuším T5 a jej jich hafo...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #4 od pegas77
Odpověděl pegas77 pro téma Re: budíky
tak ja mam par dni vymenenou palubku s modrym podsvicenim, vse co je v jinem vlaknu je nutne (ty roptylove plasty) ja mam jen ty diody napajene ne primo z 12V + odpor ale pres stabilizator 7810 (schem zde http://www.djpeak.cz/tuning/corsa/osvetleni_pristrojovky/pristrojovka.htm ) jinak něco mych info a fotek je v tomto vlakne http://www.fiattipo.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10674


nektere led mam jiz od cloveka co mi palubku poskytl navrtane do tech krytu rozptylovacich plastu v palubce (9 kusů v sekci otackomer+rychlomer) některé mám tak že do původních patic jsem dole vyvrtal otvor 3mm, diodu zbrousil ze strany naproti tomu zbrusu co už tam je z výroby a pak LED zasunul do patice, venku jsem nožky ohnul kolem patice do těch drážek a na to pak letoval přívodní vodiče od výstupu stabilizátoru

stabilizator doporučuji, ma to 2 vyhody, ledky by se nemely spálit pokud nějak vyletí napětí v systému a nepohasnou při startování, navíc by šla dodělat jednoduše i určitá regulace jasu

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #5 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: budíky

pres stabilizator 7810 (schem zde http://www.djpeak.cz/tuning/corsa/osvetleni_pristrojovky/pristrojovka.htm )

bože bože proč něco dělat jednoduše když to jde složitě :roll:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #6 od pegas77
Odpověděl pegas77 pro téma Re: budíky
cele spachani stabilizatoru mi zabralo 15 minut, kousek plosnaku, na nej proskrabnute mezery a napajeny soucastky,
kdyz uz neco delam tak sakra poradne at uz se v tom nemusim v budoucnu vrtat (menit LEDky ) cena soucastek naprosto smesna a prace navic minimum a za vsech okolnosti stejny jas osvetleni

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #7 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: budíky
už jsem párktát plošňáky vyráběl a osazoval, vím o co jde. Když dobře spočítáš srážecí odpor a dodržíš povolenou výkonovou ztrátu není potřeba ani těch 15 minut.
Ten člověk, co to vymyslel jde s kanónem na vrabce...
Jesli to chceš víc rozebírat založíme si na to separátní vlákno, abysme tu nedělali nepořádek Nismowillovi. :wink:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #8 od rs
Odpověděl rs pro téma Re: budíky
Jezis. Todle snad ani nemohl myslet autor vazne. Tolik blabolu a nedodrzeni katalogovych hodnot u jednoho zapojeni jsem uz dlouho nevidel.
Jen tak pro zamysleni.
Jsou nedodrzeny parametry na vstupu stabilizatoru
Chybi nastaveni proudu Led diodami.
Nesmysl se stejnym jasem diod pri startovani je taky zajimavy.

Pokud by uz to nekdo chtel delat timto zpusobem tak by musel ten stabilizator zapojit jako proudovy zdroj a ne jako napetovy.

Todle bych teda nestavel ani nahodou.
Ale proti gustu a chuti todle spachat samozrejme nic nenamitam. Je to Vas boj.

Quod licet Jovi,non licet bovi.
Persona non grata.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.399 sekund
Powered by Kunena fórum