Laďák rada....

Více
13 roků 11 měsíců zpět #1 od Vajcusek
Laďák rada.... vytvořil uživatel Vajcusek
Zdravím prosimvás poraďte mi...chtěl bych si pořídit nějákej laďák na svoje tipo mám 1,4 s karburatorem...a chtěl bych nějákej rozumnej kterej má zvuk až od vyšších otáček ne takový ty co řvou v celym otáčkovym rozsahu...o homoloagaci mi vůbec nejde...spíš o cenu...chtěl bych nějákej levnější řekněme okolo 1000 +-.....je něco co by jste mi doporučili?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #2 od F@ster
Odpověděl F@ster pro téma Re: Laďák rada....
Chceš toho trochu moc najednou....
Na jednom z aut (dokonce na tipátku) mám REMUSe, zní perfektně a
až od vyšších otáček.... Ale rozhodně nebyl za 1.000Kč... Okolo téhle
ceny jsou opravdu řvoucí náhražky výfuků... Takže si vyber, levného
uřvánka anebo kvalitní výfuk :-)

Foto výfuku na autě:
gallery.fasterpage.cz/albums/_Zrcadlo/20...tipatko/IMG_6770.JPG

Český prodejce REMUS:
www.remusracing.cz/detail.php?id=6012

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #3 od Skyline
Odpověděl Skyline pro téma Re: Laďák rada....
já mám na 1.6 WM sport mugen mini ten se dá kolem litra sehnat a když tam necháš katalizátor i středovej tlumič tak to má docela normální zvuk v kabině při nižších otáčkách neslyšitelnej a má krásnej sportovní zvuk ale bez katalizátoru o tobě bude vědět celá vesnice že jedeš domů :)

Fiat Tipo 1.8 swap 2.0 16v Turbo, 3dv., bílé - ve výstavbě
Fiat Tipo 1.4, 3dv., černé
Fiat 500 BlackJack 1.4 100HP
Alfa Romeo 156 sw 2.4 10v 110kw
bejvalé:
Fiat Tipo 5dv. 1.4, 1.6, 2.0 8v, 2.0 16v
Fiat Tipo 3dv. 1.4, 1.6

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #4 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Laďák rada....
já se pořád nestačim divit, co tu čtu...
pánové, právě koncový tlumič je největší žrout dB u každého auta. A čím méně tlumičů dáte, tím vyšší bude zvuk.
Ale abych se vrátil k tématu, tak kvalitni sport. tlumič za litr neseženeš. WM sport neni moc kvalitní, po pár letech provozu chytne jakousi lišku a i když je "nereovej" nikdy to nejde vyleštit. Navíc zvuk toho výfuku je taky odvislý od použitých materiálů a dalších věcí.... a jinak souhlasím s Fasterem.

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #5 od JiFi
Odpověděl JiFi pro téma Re: Laďák rada....

já mám na 1.6 WM sport mugen mini ten se dá kolem litra sehnat a když tam necháš katalizátor i středovej tlumič tak to má docela normální zvuk v kabině při nižších otáčkách neslyšitelnej a má krásnej sportovní zvuk ale bez katalizátoru o tobě bude vědět celá vesnice že jedeš domů :)


a obávám se že i celá kupa četníků :-D no nevím nevím, katalyzátor tam od něčeho asi je vid? a čuchat smrad eeeee

Fiat Croma Nuova 1,9JTD MultiJet 88kW 2006

EX Fiat Marea Weekend 1,9TD 100 1998

EX Fiat Tipo 1,4 i.e. 1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #6 od Vajcusek
Odpověděl Vajcusek pro téma Re: Laďák rada....

já mám na 1.6 WM sport mugen mini ten se dá kolem litra sehnat a když tam necháš katalizátor i středovej tlumič tak to má docela normální zvuk v kabině při nižších otáčkách neslyšitelnej a má krásnej sportovní zvuk ale bez katalizátoru o tobě bude vědět celá vesnice že jedeš domů :)


a obávám se že i celá kupa četníků :-D no nevím nevím, katalyzátor tam od něčeho asi je vid? a čuchat smrad eeeee


tak ja tam katalysator nemam že jo =oD takže o smrad nejde....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #7 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Laďák rada....
Jirko a o jakym smradu, že to tu vlastně mluvíš? nějak jsem to vůbec nepochopil...ale asi jsem blbej :oops:

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #8 od JiFi
Odpověděl JiFi pro téma Re: Laďák rada....
přepokladam, že pokud jsme správně pochopil funkci katalyzátoru, má za ukol řešit emisní normy spalování paliva, takže jej chápu něco jako filtr spalin, chce mi nekdo říci, že je to jinak?

Fiat Croma Nuova 1,9JTD MultiJet 88kW 2006

EX Fiat Marea Weekend 1,9TD 100 1998

EX Fiat Tipo 1,4 i.e. 1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #9 od zaba
Odpověděl zaba pro téma Re: Laďák rada....
Ano Jirko, chápeš to správně, ale rozhodně to čichem nepoznáš, zda na auté kat je nebo není. :wink:

Fiat Tipo 1.4 i.e, r.v. 1991
Fiat Tipo 2.0 16v, r.v. 1991
Fiat Barchetta 1.8 16v, r.v. 1996

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #10 od JiFi
Odpověděl JiFi pro téma Re: Laďák rada....
dobrá, presvedcili jste me

Fiat Croma Nuova 1,9JTD MultiJet 88kW 2006

EX Fiat Marea Weekend 1,9TD 100 1998

EX Fiat Tipo 1,4 i.e. 1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #11 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Laďák rada....
No Jirko, pokud je motor v dobrém stavu, ak splňuje normy i bez katalyzátoru (moje tipo tomu bylo příkladem). Katalyzátor nikterak neupravuje zápach spalin, ten je stejný s katalyzátorem jako bez něj, proto se ptám jaký smrad myslíš....

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #12 od Vajcusek
Odpověděl Vajcusek pro téma Re: Laďák rada....

No Jirko, pokud je motor v dobrém stavu, ak splňuje normy i bez katalyzátoru (moje tipo tomu bylo příkladem). Katalyzátor nikterak neupravuje zápach spalin, ten je stejný s katalyzátorem jako bez něj, proto se ptám jaký smrad myslíš....


No ja musim říct že teda moje tipo smrdí dost oproti autům s kat. a to bylo pred tejdnem na emisích a prošlo bez problému...takže tam rozdíl ve smradu bude...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #13 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Laďák rada....
No smrad z výfuku záleží taky na několika aspektech...
1) jaký benzín tankuješ -> kvalita
2) jaký stav motoru -> nebere trošku oleje nebo vody, opotřebení mech. částí
3) správná funkce zapalování a čidel

U té jedničky to je opravdu velký aspekt, já už tankuji jen na shell nebo omv, protože jejich benzín se mi osvědčil (rok a půl zkoumání a testů), vůně spáleného benzínu je taková jemně nasládlá. Sice benzín mají dražší, ale zase spotřeba tohoto paliva je nižší, takže se to vyrovná a navíc nemají bordel v tancích. Pokud natankuji něco levného (např. globus nebo hypernova), tak smrad je takový agresivní a spotřeba vyšší, plus písek ve filtru taky napověděl hodně o kvalitě...

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #14 od Vajcusek
Odpověděl Vajcusek pro téma Re: Laďák rada....

No smrad z výfuku záleží taky na několika aspektech...
1) jaký benzín tankuješ -> kvalita
2) jaký stav motoru -> nebere trošku oleje nebo vody, opotřebení mech. částí
3) správná funkce zapalování a čidel

U té jedničky to je opravdu velký aspekt, já už tankuji jen na shell nebo omv, protože jejich benzín se mi osvědčil (rok a půl zkoumání a testů), vůně spáleného benzínu je taková jemně nasládlá. Sice benzín mají dražší, ale zase spotřeba tohoto paliva je nižší, takže se to vyrovná a navíc nemají bordel v tancích. Pokud natankuji něco levného (např. globus nebo hypernova), tak smrad je takový agresivní a spotřeba vyšší, plus písek ve filtru taky napověděl hodně o kvalitě...


Tak olej si veme lehce mno....ale tak už mu taky par let je klukoj...a ja teda beru benzin u agipu a když jedu okolo tak sem tam ono...a nemůžu si stěžovat ani na jedno....a když jsem viděl co davaji do nadrží u shellu a že pak z tej uplně samej cistery dávali i ke globusu...tak nevim jak je to s tou kvalitou no...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #15 od TDGT
Odpověděl TDGT pro téma Re: Laďák rada....
mugeny od WM Sport maji paradni zvuk, ale svym vzhledem bych to dal na auto ktery aspon trochu vypada k svetu, protoze sou to fakt kanony a treba na takove zrezle felde to vypada smesne, jinak je pravda ze pokud se jednou za cas neprelesti tak lisku chytnou jak pise Karel, ale nic hroznyho, bud si jistej ze tipo to prezije :)

/F/I/A/T/ Tipo 1.6 DOHC (krásnej začátek)
/F/I/A/T/ Tipo 1.9 TD GranTurismo . . . my first big love . . .
Alfa Romeo 145 1.9 JTD Limited Edition 500 (461 kus této pouze 500 kusové série) chip 100kw a 306 NM :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.524 sekund
Powered by Kunena fórum