PC repro do auta ...

Více
16 roků 2 měsíců zpět #1 od BlackJack
PC repro do auta ... vytvořil uživatel BlackJack
Žádnej ohromnej tuning to není, ale už delší dobu přemýšlím, že bych napasoval do auta pc repráky .. konkrétně Genius SW-HF 5.1 5000. Doma je máme 2x a musím říct, že to co mám v autě se Geniusům nemůže vyrovnat. Beru to z ohledu na cenu. Protože za 2.300 je to slušný risk a myslím, že výsledek by mohl být lepší. Co mě zaráží je, že pokud vypnete subwoofer na těch Geniusech, tak satelity nedávájí moc výrázné basy. Tak by to šlo aspoň doplnit ke stávájícím reprákům. Rádio má cinch výstupy na zesilovač, tak by to šlo v pohodě připojit na zesilovač v subwooferu. Jen nějak nahradit napájení trafa za napájení z baterky a mohlo by to hrát .. co myslíte? :idea:

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #2 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: PC repro do auta ...
No jde o to, jakej výstup má ten napájecí transformátor. Ale jako samozřejmě všechno de ubastlit, můj kámoš měl ve starý oktávce 1964 pod palubkou CDromku z počítače napojenou do rádia a hrálo to :) Jen byl problém že neměla anti shock system, čili na každým hrbolu se zadrhla. A že oktávka vibruje nehorázně :)

Jo a tady fotka:


Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #3 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma repro

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #4 od Kracmi
Odpověděl Kracmi pro téma Re: PC repro do auta ...
Mam doma ty repraky taky doma (ten starsi model) a ja rikam do auta je nedavej pac (nejsem odbornik) ale podle me oni hrajou dobre jako celek dobrej dojem dotvari ten subwofer kterej basuje protoze je kolem poradny drevo a to same u tech repraku. Proto dreveny domaci kino hraje lepe nez plastove. Kdyz to rozeberes tak to podle me bude o nicem tot muj nazor.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #5 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma pc repro
nacpat je tam musíš i se subwooferem, páč v něm je zesilovač, jinak samotné repra hrát nebudou,nebo slabě. už to mám vyzkoušené, ale musím sehnat ten odrušovač

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #6 od BlackJack
Odpověděl BlackJack pro téma Re: PC repro do auta ...
No jasné že se subwooferem, především o ten mi jde. Bojím se, že ten subwoofer bude potřebovat větší rozsah napětí. No zatím na to kašlu. Ale budu stále hledat možnosti nebo někoho komu se to podařilo spárovat s autobaterií.

Jinak bych měl dělat objednávku na tyhle repráky a sem zdědavej na jejich zvuk. Narvat do auta .. no nevím - to by chtělo pak rovnou PC a optické kabely. :lol:

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 měsíců zpět #7 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma pc repro
proč větší rozsah napětí? jsou snad živené jen 12V. já jsem je připojil přímo na přívod rádia(přes jack), ale neměl jsem tam odrušovací kondík tak to bralo štávu přes repro.ale mělo snahu to hrát. jinak pročti ten link je to tam myslím rozepsané,jak to pc repro zapojit

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 týdnů zpět #8 od fildaas
Odpověděl fildaas pro téma ahoj
:D no právě na tom tetkom pracuju mám doma creative subák a dám to s méma blanpunktama dohromady a jako dost dobrý hrálo to mega moc..lepší než kupovat tubu atd...a je to levnější a to napájení to nevím no...jako trafíčko mám na 12v a jajko by to mělo jít nějak no už to mám aji vymyšlený jak to natáhnu ta gable atdd

fiat tipo 1.6 i.e rok v. 1993
hudba: zesik: 1200 w, 2x 500W starbass delany kufr,2x 150W dexon dvoujpasmove,interier i podvozek neony modre,predni podspojler,spor vyfuk,kola 14ky Enzo O,gumy 195/60,

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 týdnů zpět #9 od JiFi
Odpověděl JiFi pro téma Re: PC repro do auta ...
no já osobně bych repro k PC nedával do auta, není to ono už jen proto, že piloty v předu budou šumítka a basák vzadu, to si moc neužiješ. Jinak značka Logitech má velmi kvaltiní basáky, to ano, prodávám je v mé práci. A propo, není lepší nechat tam ty co jsou do auta? a zbastlím jakýkoliv případný měnič napětí...

Fiat Croma Nuova 1,9JTD MultiJet 88kW 2006

EX Fiat Marea Weekend 1,9TD 100 1998

EX Fiat Tipo 1,4 i.e. 1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 týdnů zpět #10 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma repro
pro napájení není třeba nic speciálního, teda kromě toho odrušovacího kondenzátoru, jinak to bude dělat bordel. no já už jsem to dál nedotáhl jelikož jsem tipo prodal a v puntu už je hudba celkem dobrá. pak napište jetli se zadařilo a hraje to. pak bych to zkusil napasovat i do punta :)

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 týdnů zpět #11 od BlackJack
Odpověděl BlackJack pro téma Re: PC repro do auta ...
No já už jsem nad tím rychle zapomněl. Pořídil jsem SW BullAudio ESW-12. Určitě se nedá to nedá nahradit subwooferem z PC. Subwoofery k PC sestavám se konstruují obvykle jako uzavřené - malý tlak, dobrý zvuk a když už mezi něma najdete nějaký bassreflex, tak nedisponuje dostatečným výkonem.

Měl jsem doma nějakou chvíli tyhle repráky - Logitech Z-5500 Digital THX a výkon SW ... ehm BullAudio dokáže udělat větší rachot.

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 týdnů zpět #12 od simir
Odpověděl simir pro téma Re: PC repro do auta ...
Jelikož repro Genius SW-HF 5.1 5000 též vlastním a již jsem se kvůli opravě šťoural ve vnitřnostech, tak asi zklamu, protože do auta nejdou použít.
Mají symetrické napájení +-50V pro subwoofer (osazený TDA7294 - 50Watt). I kdybych vzal v úvahu použití měniče (nereálné už kvůli ceně), tak by se musel subwoofer dát do auta celý (nejenom repro), protože je bedna přesně navržená na typ repro (ozvučnice typu pásmová propust)

Fiat Tipo 1.6 DOHC (149C2046)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 týdnů zpět #13 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma repro
já jsem to zkoušel s pc repro Creative 2.1 a ty mají napájení 12V, a šlo mi hlavně o ten SW :) :wink:

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 týdnů zpět #14 od BlackJack
Odpověděl BlackJack pro téma Re: PC repro do auta ...
Tak já nějak zkusím vysvětlit rozdíl mezi SW do auta a SW do k PC.
Když pominu způsob napájení atd., tak hlavním rozdílem je, že v autě obvykle muzika hraje podstatně hlasitě - to je účelem, takže si hudbu zhlasíme. Vytvoří se ukastický tlak, který dokáže hezky rozvibrovat auto a nahánět husinu po zádech. Akustický tlak vzniká v bassreflexovém nátrubku, dokáže při určité frekvenci více vyburcovat zpětný chod membrány. Proto, volba subwooferu od PC do auta není vhodné řešení. Většina těchto bedniček je stavěných jako uzavřené. Ty se sice vyznačují krapet lepším zvukovým podáním, ale v mnoha případech výrobci nepředpokládají provoz PC repro na plný výkon (ať už jsou to sousedi, spolubydlící atd). Takže proto volba uzavřených SW jako PC repro. Najdou se samozřejmě kousky s bassreflexem, ale tyto bedničky při vyšší hlasitosti jen duní, hučí. Pokud už otevřete nějakej SW od PC, tak obvykle narazíte na low-end reprák s čistě papírovou membránou, u které právě hrozí při vyšší hlasitosti přetržení, nemluvě o tom, že v zimním období může nasáknout membrána vlhkost a jednoduše se protrhnout.

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 6 hodin zpět #15 od Baf
Odpověděl Baf pro téma Re: PC repro do auta ...
Zdravím a poradím. Také jsem nad tímto přemýšlel a teď mi to už hraje v autě. K této myšlence mě vedla hlavně finanční stránka. Doma jsem měl Logitech Z-2300 a do Tipa jsem chtěl něco podobného. Když si to vezmu, repro cca 4000,-, zesilovač dalších 5000 + autorádio a jsme na částce převyšující 10litrů. Takhle jsem si za 1000,- koupil měnič napětí 12/220V s výkonem 600W. Bedny dal do auta, přes měnič je připojil do autozapalovače a hudbu pouštím přes mp3 player. Do budoucna tam chystám umístit nějaký DVD přehrávač. Co se týče zvuku, tak to není nic extra. Ale jako základ a za tu cenu je to vynikající volba. Při plné hlasitosti pěkně vibrují vnější zpětná zrcátka a hlavně páté dveře a SPZ.
A když se zamyslím, potřebuji tak výkonou audio sestavu, když stejně takové hlasitosti člověk není schopen vydržet? Nejsou to spíš vyhozené peníze, které nemám? Zase všechno je jen o penězích a o rozumu.
Jinak "spotřebu" proudu nedokážu odhadnout. Raději to pouštím pouze při nastartovaném motoru.

TIPO 1,6 I-E ,66kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.557 sekund
Powered by Kunena fórum