sportovní pružiny typ?

Více
15 roků 2 měsíců zpět #1 od Charles
sportovní pružiny typ? vytvořil uživatel Charles
zdravim všechny, jen jeden stupidní dotaz, chci si koupit sportovní pružiny. Ještě nevim jakou značku, ale to je asi vedlejší dotaz. Spíš mě zajímá, jestli mám koupit jako pro 1.4 a 1.6 nebo pro 1.8 a 2.0 :?:
1.6 DOHC je totiž něco mezi obojím, podvozek je podobnej spíš 2.0, ale zase je lehčí moje 1.6....tak prosím poraďte, díky ;)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #2 od PavelM
Odpověděl PavelM pro téma Re: sportovní pružiny typ?

zdravim všechny, jen jeden stupidní dotaz, chci si koupit sportovní pružiny. Ještě nevim jakou značku, ale to je asi vedlejší dotaz. Spíš mě zajímá, jestli mám koupit jako pro 1.4 a 1.6 nebo pro 1.8 a 2.0 :?:
1.6 DOHC je totiž něco mezi obojím, podvozek je podobnej spíš 2.0, ale zase je lehčí moje 1.6....tak prosím poraďte, díky ;)


Rozlisuje se to podle zatizeni na napravu..
Bohuzel to malo kterej vyrobce udava. :cry:
Kdyz zvolis pruziny na 1.9TD nebo 2.0, tak se muze stat, ze se to tolik nesnizi (nestlaci), pac je ta pruzina stavena na vetsi zatizeni.
Na druhou stranu, pri zvoleni mensiho zatizeni, muze dojit k vetsimu snizeni nez uvadi vyrobce..
Jedna se predevsim o predni napravu, pac zadek bude +- stejnej na vsechny modely..
Koukni do TP jaky mas zatizeni napravy a porovnej to s ostatnima motorizacema. Podle toho vyber pruziny.. 1.6DOHC bude mit nejspis +- stejny zatizeni napravy jako 1.8 (vaha se muze lisit, pouzitou vybavou u jednotlivych modelu).

Fiat Tipo 1.6i.e.kat rv. 91'

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #3 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: sportovní pružiny typ?
no tak to jsem v katalogu žádnym na netu nenašel, jen prostě 3 typy...1,4 a 1,6...pak 1.8 a 2.0 ... a nakonec 1.7 a 1.9 8)

Takže nevim jaký koupit, jestli stačí pro 1.6 a nebo radši pro 2.0 :?

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #4 od PavelM
Odpověděl PavelM pro téma Re: sportovní pružiny typ?

no tak to jsem v katalogu žádnym na netu nenašel, jen prostě 3 typy...1,4 a 1,6...pak 1.8 a 2.0 ... a nakonec 1.7 a 1.9 8)

Takže nevim jaký koupit, jestli stačí pro 1.6 a nebo radši pro 2.0 :?


Tak koukni jaky mas zatizeni predni napravy v TP. Bude to asi vic jak na 1.4 a 1.6 (pac to bude nejspis pro SOHC). Porovnej zatizeni s tim 1.8 a 2.0, pripadne 1.7 a 1.9, ale ty budou asi tezsi..

Fiat Tipo 1.6i.e.kat rv. 91'

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #5 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: sportovní pružiny typ?
Pavle kolik váží tvoje 1.6 OHC ? abych věděl jak moc je tam rozdíl od mojí. já už teď mám lehce sníženo, ale pružiny jsou už starý a vytahaný, jsou měkčí jak originál a dost se to naklání v zatáčkách :( nemám dobrej pocit při rychlejším průjezdu zatáčky :evil:

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #6 od PavelM
Odpověděl PavelM pro téma Re: sportovní pružiny typ?

Pavle kolik váží tvoje 1.6 OHC ? abych věděl jak moc je tam rozdíl od mojí. já už teď mám lehce sníženo, ale pružiny jsou už starý a vytahaný, jsou měkčí jak originál a dost se to naklání v zatáčkách :( nemám dobrej pocit při rychlejším průjezdu zatáčky :evil:


To muze taky delat stabilizator, jeho uchyceni, nebo sppatna geometrie..
Vahu ti ted z hlavy nereknu.. Zdusim ti to do zejtra zjistit, ted jsem v praci..

Fiat Tipo 1.6i.e.kat rv. 91'

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #7 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: sportovní pružiny typ?
Ne jsou to pružiny, se o auto opřeš a klesne jako nic. jako ramena mám objednaný, budou nový a tyčky stabilizátoru jsou nový rok, ale pujdou zase nový s ramenama a dám i čepy řízení....geometri je dobrá, auto jede rovně když pustim volant. tlumiče jsou měněné a jsou z brava :? uvidíme co to udělá, každopádně tvrdší pružiny a bude zase auto líp ovladatelný ;)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #8 od martas
Odpověděl martas pro téma Re: sportovní pružiny typ?
jestli chces mam v garazi uplne nove na td za 2500 cca predni i zadni nepouzil jsem je

Čagos,Marťas TTipo 1.9 TD už nejni, teď Bravo 1.9 JTD ale TTipo je v mem srdci,
Zkratka FIAT je FIAT

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #9 od misiak
Odpověděl misiak pro téma Re: sportovní pružiny typ?
nemozete mi niekto hodit link na sport. podvozok 1,9 TD???? nech to nejako v lete vyzera :twisted:
sorry za OT

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #10 od bjukemen
Odpověděl bjukemen pro téma Re: sportovní pružiny typ?

nemozete mi niekto hodit link na sport. podvozok 1,9 TD???? nech to nejako v lete vyzera :twisted:
sorry za OT


...aj Ja sa pripajam tiež hladám niečo rozumné...

No Smoke no Fan

Fiat tempra 1.9 TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #11 od Tonny Tempra SW
daju sa kupit na www.tuning-in.cz/podvozky/fiat/,su tam fajn ceny.

TEMPRA SW 1,9 tds 66Kw 303000km
r.v:96
5l na 100km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #12 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: sportovní pružiny typ?
ty ceny se mi moc fajn nezdají, dají se sehnat i levněji a mají tam jen pružiny, komplet podvozek ne....teda pokud chcete komplet

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #13 od Honza
Odpověděl Honza pro téma Re: sportovní pružiny typ?
pružiny jsou věc na který byhc nešetřil..na 5000czk začínají kvalitní kousky,který po roce "nezměknou"nebo nepopraskaj,a auto s nima neleží ještě níž než je udáváno...dyť i origo sada pružin vychází na cca 6000


dobré reference:

riegger (český výrobek)
Eibach (try mám na 2 autech a super..)
Weitec (i když časem praskají..)
H&R

obloukem se vyhnout:

JOM
D2

coupe 2l 16V ... no cement
tipo 2l 8V RIP-> 2l 16V alive
stilo 1.8 16v
156 2.5 V6
bravo HGT 175 alive

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #14 od Tonny Tempra SW
Vsak tu na SK mi ponukaly origo na tempru za 10 000sk,a 9560 kč za komplet podvozok sa podla mna da.Lacnejsi podvozok som nevidel,len samostatne pruziny,ale ked uz dat tak radsej cely komplet.

TEMPRA SW 1,9 tds 66Kw 303000km
r.v:96
5l na 100km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 2 měsíců zpět #15 od Honza
Odpověděl Honza pro téma Re: sportovní pružiny typ?
9560 za komplet sportovní podvozek bych nedal....podvozky co opravdu za něco stojí (krom D2) začínaj na částkách přes 20tkč.... na normální ježdění stačí seriovej,sporotvní za levný peníze není sportovní,ale 5ti hvězdičkovej šmejd...

i když na coupe mam taky spíš jeden z levnějších podvozků (zadek Koni sport+eibach je super, předek FK je nic moc a potreboval pár drobnejch zásahů -výměna střev za komponenty HP+nerezový matice,místo Al ,aby Fungoval...)

coupe 2l 16V ... no cement
tipo 2l 8V RIP-> 2l 16V alive
stilo 1.8 16v
156 2.5 V6
bravo HGT 175 alive

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.495 sekund
Powered by Kunena fórum